Tomasz Burak Tom-Tech

SŁUPSCY OLDBOJE JUŻ GRAJĄ - 1 stycznia 2015
Wysłano dnia 02-07-2015 o godz. 22:45:28
Temat Sprawy ogólne

Zgodnie z tradycją 1 stycznia 2015 roku o godzinie 12:00 słupscy FK Oldboje, na stadionie 650 - lecia przy ulicy Madalińskiego 1 w Słupsku, po balowych szaleństwach rozegrali noworoczny mecz piłki nożnej. Po krótkim otwarciu przez nestora słupskich oldbojów Jerzego Duszę i Prezesa Team Szwagry Gerarda Szwedę oraz  złożeniu życzeń, organizatorzy II Turniej Piłki Nożnej Super Juniorów o Puchar Gryfa Słupskiego, wręczyli sędziom Romanowi Żurawskiemu i Leszkowi Urbanowiczowi podziękowania za profesjonalne prowadzenie wrześniowego turnieju.

Zdecydowano że mecz będzie trwał 2 x 30 minut. Mecz zakończył się wygraną zawodników w strojach czerwonych, które użyczył Głos Pomorza 5:2 do przerwy 2:0. Na wyróżnienie zasłużyli strzelcy bramek: dla zwycięzców Jerzy Dusza dwie (rozegrał najlepszy mecz w swojej karierze trwającej ponad 5......lat), Artur Matuszewski, Patryk Witkowski i Mirek Dybowski junior po jednej dla pokonanych Józef Konecki i Andrzej Wysocki i wszyscy występujący na boisku zawodnicy za hard ducha, sportową postawę i umiejętności, dobrą zabawę oraz podtrzymanie słupskiej tradycji.

Zespoły wystąpiły w składach:
  1. FK Oldboje I Czerwoni: Tomasz Dębiński (bramkarz), Jan Hołowienko, Jan Kowalewski, Jerzy Dusza, Grzegorz Bednarczyk, Mirek Dybowski, Olek Trawiński, Artur Matuszewski, Rysiu Kaziów, Robert Witkowski, Krzysiu Niekrasz, Andrzej Krajnik, Mirek Dybowski junior,
  2. FK Oldboje II Czarni: Zdzisław Lewandowski (bramkarz), Konecki Józef, Hołowienko Piotr, Jędrych Jacek, Szambelan Janusz, Roman Żurawski, Roman Bogdzia, Marek Zdanowski, Marek Żukowski, Janusz Szambelan, Krzysztof Boniek, Grzegorz Szczepański
Po pierwszym gwizdku sędziego Leszka Urbanowicza o w iście tanecznym kroku i piłkarskim balecie rozpoczął się ten noworoczny mecz. Bardzo dobrze przygotowane boisko przez pracowników SOSiR- u umożliwiło szybką i skuteczną grę, dużo zagrań było niekonwencjonalnych i dlatego  widowisko było emocjonujące , ponieważ padło aż siedem bramek i bramkarze musieli wykazać sie niesamowitym kunsztem. Pierwszą bramkę sezonu 2015 w Słupsku zdobył Jerzy Dusza po precyzyjnym i wspaniałym podaniu Artura Matuszewskiego. Mimo wielu okazji oldboje w strojach Czarnych nie potrafili w pierwszej połowie pokonać bardzo dobrze interweniującego Tomasza Dębińskiego, który obronił kilka strzałów nawet z bliskiej odległości. W drugiej połowie emocji nie brakowało po strzeleniu kontaktowego gola przez J. Koneckiego mecz nabrał rumieńców i wydawało się, że lada chwila padnie bramka wyrównująca. Jednak zabójcze kontrataki oldbojów w strojach Czerwonych  przyniosły im trzy dalsze bramki. Ostatnią bramkę meczu bardzo precyzyjnym, strzałem pod poprzeczkę  zdobył Andrzej Wysocki.
Mecz sędziował profesjonalnie jak zawsze Leszek Urbanowicz.

Warto nadmienić, że na rozpoczęcie sezonu zaproszono Pana Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia, niestety Pan Prezydent nie przybył i nie otworzył nowego sezonu piłkarskiego, chociaż brać piłkarska bardzo na to spotkanie liczyła.