III miejsce słupskich Oldbojów w XVI Mistrzostwach Pomorza
Wysłano dnia 15-07-2015 o godz. 12:50:27
Temat Sprawy ogólne

W niedziele 05.07.215 r. na stadionie Ośrodka Sportu w Linii, w iście afrykańskim upale (temperatura w cieniu wynosiła 35º C) pod Patronatem Honorowym Marszałka Woj. Pomorskiego Pana Mieczysława Struka,

Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku Pani Magdaleny Kołodziejczak, Zastępcy  Dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Pana Macieja Kowalczuka, Wójta Gminy Linia Pani Bogusławy Engelbrecht i Przewodniczącego Rady Gminy Linia Pana Czesława Hinza zostały rozegrane XVI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Nożnej Weteranów w kategorii rocznika 1975 i starsi.

W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn ze: Słupska pod wodzą trenera Józefa Rudnickiego, Lęborka, Starogardu Gdańskiego, Przodkowa, Władysławowa, Sychowa, Luzina, Pucka, Wejherowa i gospodarzy Linii, podzielnych na dwie grupy. Słupscy Oldboje choć w bardzo okrojonym składzie, (kontuzje w ostatniej kolejce Extraligi wyeliminowały trzech zawodników), nie zawiedli i ostatecznie zajęli trzecie medalowe miejsce.

Słupscy zawodnicy w swojej grupie po zeszłorocznym tryumfie byli rozstawieni i pokonali Oldbojów z Starogardu Gdańskiego, Wejherowa, Przodkowa, Lęborka w walce o finał przegrali po dość kontrowersyjnym rzucie karnym z Oldbojami Sychowa późniejszymi zwycięzcami turnieju, by w walce o trzecie miejsce pokonać swoich rywali z grupy po raz wtóry drużynę Starogardu Gdańskiego. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące i zacięte, dostarczyły wiele emocji licznie zebranym kibicom i sympatykom drużyn oraz organizatorom widać było bardzo mocno charakter kaszubski twardo ale bardzo fair.

Warto nadmienić że trzech zawodników FK Oldboje Słupsk grało w reprezentacji Słupska Robert Jedrych który bronił wspaniale w meczach, a w szczególności o brązowy medal Jacek Jedrych oraz Józef Konecki.