FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Słupszczanie na Turnieju w Grodnie - 21-24.11.2014 r.
Wysłano dnia 02-07-2015 o godz. 21:55:39
Temat Sprawy ogólne

W dniach 21-24.11.2014 r. drużyna FK Oldboje Słupsk brała udział w X Międzynarodowym Turnieju Mini Futbolu Weteranów, który odbył się w mieście Grodno. W turnieju głównym udział wzięło 6 drużyn: FK Sala Litwa, Oldboy Bełchatów, FK Oldboje Słupsk, Szachtiar Soligorsk, Zoł Mebel Grodno i Polonia Grodno.

Warto nadmienić, że drużyny zagraniczne miały zapewnione miejsce w turnieju, natomiast o pozostałe trzy miejsce tydzień wcześniej odbyły się białoruskie eliminacje w których startowało ponad 30 drużyn. Otwarcie turnieju miało wyjątkową oprawę po przedstawieniu drużyn odegrano hymny narodowe litewski, polski i białoruski, kapitanom drużyn wręczono tradycyjnie okazały bochen chleba. Następnie po krótkich przemówieniach organizatorów i osób zaproszonych Józef Konecki wręczył zarówno władzom miasta, gościom honorowym okazałe upominki i pamiątki o mieście Słupsk a także Powiatu Słupskiego.

W meczu otwarcia Zoł Mebel Grodno zamierzył się FK Oldboje Słupsk. Mecz w początkowej fazie był bardzo wyrównany i zacięty. W dalszej części meczu i w końcówce słupscy piłkarze po ciężkiej podróży popełnili kilka błędów i przegrali tylko 2:6. W słupskiej drużynie zagrali strzelec dwóch bramek Gruzin z pochodzenia Zlat Burdzenidze, Sergiej Romanowski. Kontuzji ręki doznał Mieciu Hołowienko i zastąpił go Aleksander Meljuk.

W drugim meczu odbyły się pierwsze polskie derby na turnieju w Grodnie. Słupscy Oldboje spotkali sie z Oldboy Bełchatów wśród których było kilku byłych graczy GKS. Ten mecz jak stwierdzili wszyscy uczestnicy był prawdziwym dreszczowcem, padło aż 14 bramek i sytuacje zmieniały sie co chwilę, to słupscy piłkarze nadawali ton grze będąc bliżej zwycięstwa, jednak remis 7:7 nie krzywdzi żadnej drużyny. Łupem bramkowym podzielili się J. Hołowienko (1), Zlat Burdzenidze (3), Jan Huruk (1), Janusz Szambelan (1) Sergiej Romanowski(1) .

W popołudniowym meczu odbyły sie derby Unii Europejskiej FK Sala z Litwy i FK Oldboje Słupsk. mecz był wyrównany i zacięty, każda z drużyn mogła rozstrzygnąć go na własna korzyść remis 2:2. Bramki dla słupczan strzelili Jan Huruk (1), Janusz Szambelan (1).

W niedzielnym pierwszym meczu słupczanie zmierzyli sie polonią Grodno i przegrali tylko 1:3. Mecz był bardzo ciekawy jednak juz zmęczenie było już widoczne u zawodników Dla słupczan bramkę strzelił Jan Hołowienko.

W ostatnim swym meczu słupscy Oldboje przegrali ze zwycięzcą turnieju Szachtiarem Soligorsk 2:4. Drużyny nie forsowały już tempa ale umiejętności piłkarskie pokazali wszyscy.

Bramki dla słupczan zdobyli po jednej Jan Huruk i Sergiej Romanowski.

Słupczanie zostali wyróżnienie statuetka za udział w turnieju, nagrody indywidualną pucharem został wyróżniony Józef Konecki i ponadto słupska drużyna została uhonorowana specjalnym Pucharem FAIR PLAY.

FK Oldboje Słupsk wystąpił w składzie:
Mieczysław Hołowienko w bramce zastąpił go później Aleksander Meljuk , Janusz Szambelan, Jan Huruk, Zdzisław Kawałek Jan Hołowienko, Zlat Burdzenidze, Sergiej Romanowski i kapitan drużyny Józef Konecki.

Warto nadmienić, że słupska drużyna jest w trakcie przebudowy i taki wynik w pierwszym turnieju jest bardzo dużym sukcesem.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki

Słupszczanie na Turnieju w GrodnieTa strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki