FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
PRZEJRZYJ NA OCZY - TEGOROCZNE HASŁO
Wysłano dnia 25-01-2022 o godz. 00:58:39
Temat Sprawy ogólne

Słupscy Oldboje już zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpoczął się Nowy Rok  2022  zgodnie z tradycją Słupska Brać Piłkarska z SERDUSZKIEM NA SERCU, jako pierwsi w kraju zagrała w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwotnie mecz miał się odbyć na stadionie 650 – lecia przy Madalińskiego 4 lecz ze względów technicznych to stadion sportowy Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji popularnego Gryfa Słupsk przy ul. Zielonej 9 zapisał się kolejny raz w historii jako wydarzenie sportowe w kraju. Było to wspaniałe spotkanie pokoleń i Przyjaciół plejady słupskich piłkarzy i ich rodzin. A warto nadmienić, że Robert Jarząbek z synem Maksymilianem – bardzo się cieszę, że mogłem zagrać na tym stadionie, który jest bliski mojemu sercu tym bardziej, że zagrałem z synem  przylecieliśmy ze Slough pod Londynem, Max trenuje profesjonalnych klubach angielskich i gra dla w FC Beaconsfield i Wycombe Wanderers. Po przyjeździe skontaktowałem się z Józefem i zgłosiłem swój akces gry -  powiedział były zawodnik Gryfa Słupsk.

Tradycyjnie najstarsi stażem gry noworocznych Andrzej Krajnik przyjechał z Monachium – jest to moja kontynuacje w grze noworocznej zapoczątkowana ponad trzydzieści lat temu, cieszę się, że młode pokolenie to podłapało i kontynuuje, natomiast Jarosław Stróżyński byłem tak jak Andrzej jednym z pierwszych, którzy rozpoczynaliśmy noworoczną grę, niektórzy jeszcze grali w zespoła ligowych. Cóż mogę powiedzieć tylko tyle be bardzo się cieszę że prezes jdba o to i gramy dla potrzebujących.

Robert Jędrych z Göttingen
– zawsze kiedy jestem w Słupsku, to biorę udział w tych meczach. Sprawia mi to wielka frajdę i zawsze są wspomnienia oczywiście pozytywne. Słupscy Oldboje jako pierwsi w kraju zagrali taki doniosły mecz. Przed meczem i przy powitaniu do puszki WOŚP wrzucano z serca pieniążki o różnym nominale. Po złożeniu noworocznych życzeń i wszelkiej pomyślności przez prezesa FK Oldboje Słupsk i organizatora Józefa Koneckiego wszystkim przybyłym gościom pani Marzenie Zamorano kierowniczki zespołu Gryfa II Słupsk, Jana Kowalewskiego i piłkarzom i kibicom tego doniosłego wydarzenia.

Przed meczem miała miejsce jeszcze jedna uroczystość udekorowano zasłużonych i udzielających się zawodników i sympatyków dyplomami przyznanymi przez Galę Wolontariatu 2021, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku za w trudnym pandemicznym roku, zorganizowanie sześć imprez sportowych trzy rangi mistrzowskiej, turniej międzynarodowy i dwa mecze Patriotyczne zyskania Niepodległości Polski i byli to: Roman Żurawski, Tadeusz Tama i Wiesław Kaczmarek Dariusz Skibiński, Piotr Modzelewski, Jacek Adamski, Janusz Szambelan i Tomasz Burak. Bardzo mocno jesteśmy wspierani przez Samorządy bo współpraca wszystkim się opłaca. Uroczystego otwarcia głośnym gongiem dwusetletniego dzwonu, nowego piłkarskiego sezonu AD 2022 w Słupsku, dokonała zasłużona wolontariuszka Słupskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pani Joanna Grzybowska, która również miał tegoroczną puszkę WOŚP do której uczestnicy wrzucali banknoty o różnym nominale.

Do gry zgłosiło się ponad trzydziestu zawodników słupskiego regionu, nie wszyscy zagrali ale duchem byli na boisku, głośno dopingując zawodników, którzy zostali podzieleni na CZARNYCH i ŻÓŁTYCH, ustalono, ze rozegrane zostaną trzy tercje po dwadzieścia pięć minut i każdy sędzia poprowadzi po jednej. W obu zespołach wystąpił kwiat słupskiego piłkarstwa wielu zawodników gra jeszcze rozgrywkach ligowych poczynając z wielkim powodzeniem. Po raz pierwszy w takim meczu zagrali wspomniany Max Jarząbek strzelec jednej z bramek, Sławomir Kozicki, Przemysław Pierzchała Sławomir Nejman, Patryk Zamorano również strzelił bramkę ku radości obecnej na meczu mamy Marzeny oraz  Tomasz Drewnik.  

Była to kolejna sportowa rywalizacja i konfrontacja sportowa w duchu Fair Play pomiędzy zespołami. Na świetnie przygotowanej murawie (jak to dobrze mieć sztuczne boiska w mieście) zawodnicy rozpoczęli z wielką werwą i zapałem jak za młodzieńczych lat, bo oldboje to twardziele i nigdy nie narzekali na aurę, bo są zahartowani w bojach, ambicji i woli walki oraz ze swoimi słabościami. Szybkie i konstruktywne akcje drużyn stwarzały sytuacje podbramkowe bo obie drużyny ciągle grały ofensywnie by gra była widowiskowa dużo pracy mieli bramkarze. Były też widowiskowe akcje, piękne strzały, parady bramkarzy. Zawodnicy obu zespołów miało kilka szans zdobycia bramek i na zmianę wyniku, strzały w  słupek i poprzeczkę oraz soczyste bronili bramkarze. Pierwszą bramkę nowego sezonu i meczu strzelił Tomasz Drewnik po precyzyjnym podaniu Sławka Kozickiego. ŻÓŁCI grali składniej bardziej precyzyjnie, gdzie w środku dominowali Tonio Burak i Jacek Jędrych, konsekwencją tego były strzelone dwie i ładne bramki strzelone przez Tomka Drewnika  i M. Jarząbka i zrobiło się trzy do zera dla Teamu CZARNYCH. Zawodnicy Żółtych jednak nie dawali za wygraną skonstruowali kilka ładnych akcji, ale Wojciech Chołody zmarnował trzy tzw. „setki”. Mógł zostać również bohaterem. Jednak po następnej ładnej zespołowej akcji zdobyli swoją pierwszą bramkę, zakończonym technicznym strzałem przez Patryka Zamorano w swoim debiucie. Parę minut później ŻÓŁCI strzelili bramkę kontaktową bo w międzyczasie R. Jarząbek zasilił drużynę ten TEAM. Ostateczne jednak zagranie należało do drużyny CZARNYCH  po ładnej akcji Marka Perkowskiego i dośrodkowani Tonio Drewnik strzelił czwartą bramkę kompletując swojego pierwszego hat-tricka w noworocznym meczu. Wynik 4 do 2 może trochę krzywdzi drużynę ŻÓŁTYCH ale to była gra Fair Play i nie było żadnej taryfy ulgowej. Ważna była atmosfera i spędzone dwie godziny na boisku na szczytny cel. W wielu przypadkach było widać tą przyjaźń boiskową trwającą kilkadziesiąt lat, bo okazało się po raz kolejny, że Oldboje to hardcorowscy. Po zakończonym meczu drużyny umówiły się na rewanż i otwarcie sezonu letniego oraz na grę za rok już 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 roku.
Mecz profesjonalnie  jak zawsze prowadzili  znani  słupscy sędziowie i  działacze sportowi Tadeusz Tama, Wiesław Kaczmarek i Roman Żurawski.

Zespoły wystąpiły w składach:

TEAM Czarni
Dariusz Dorawa w bramce, Janusz Szambelan Rafał Skibiński,  Henryk Stropek, Sławomir Kozicki, Robert Jarząbek (Roman Żurawski), Maksymilian Jarząbek (1), Jacek Jędrych, Marek Zdanowicz, Tomasz Burak, Roman Bogdzia, Marek Perkowski, Mariusz Wnuk, Tomasz  Drewnik (3), Mariusz Głaszcz,

TEAM Żółci
Andrzej Pawlik, Robert Jędrych w bramce,  Sławomir Nejman,  Paweł Rozenek, Józef Rudnicki, Wojciech Chołody, Piotr Modzelewski, Dariusz Kamiński Andrzej Chmielewski, Patryk Zamorano (1), Jarosław Golański, Tadeusz Basichowski Grzegorz Starybrat (Robert Jarząbek (1), Andrzej, Krajnik, Jarosław Stroziński, Józef Konecki.

Organizatorzy bardzo dziękują
Pani dyrektor SOSiR Agnieszce Klimczak i kierownikom obiektów pani Iwonie Sipta i Dariuszowi Protasowi za pomoc i współpracę oraz Andrzejowi Jach za profesjonalną obsługę tego zaszczytnego meczu.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!!!
Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki