FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
JEDYNY TAKI TURNIEJ NA POMORZU
Wysłano dnia 05-04-2022 o godz. 10:50:53
Temat Sprawy ogólne

W sobotę  26.02.2022 r. w hali sportowo - rekreacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Tadeusza Gwiżdża odbył się „I Halowy Turniej Oldbojów 50 Plus w Piłce Nożnej”, pod Honorowym Patronatem Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej Prezydenta Miasta Słupska, Pawła Lisowskiego Starosty Słupskiego oraz Piotra Klechy Prezesa Zrzeszenia Pomorskiego LZS w Gdańsk.

Udział wzięły ekipy: TEAM Adamski, Bałtyk Koszalin, Oldboys Ustka oraz FK Oldboje Słupsk. W ostatniej chwili ze względów zdrowotnych wycofały się drużyny Garbarni Kępice i Oldboje Gminy Ustka. Było to wspaniałe spotkanie „Braci Piłkarskiej Pomorza”, wśród gości zaproszonych przybyli Artur Suruło wspaniały zawodnik Czarnych i Gryfa Słupsk, Kazimierz Borkowski wychowanek Garbarni Kępice i piłkarz Gryfa Słupsk, Lech Bednarczyk wierny swoim barwom Gryfa Słupsk, Ryszard Szatkowski piłkarz Czarnych i Gryfa Słupsk. Któż nie chciałby gościć tych wspaniałych piłkarzy na każdym, a cóż powiedzieć na takim skromnym turnieju jaki zorganizowało Stowarzyszenie FK Oldboje Słupsk. Zaproszenie przyjął również pan Jarosław Gwiżdż syn Tadeusza Gwiżdża autorytetu Technikum Mechanicznego na przestrzenie dekad XX wieku.  

Pomysł organizacji takiego turnieju wpadł mi po kilku spotkaniach moich przyjaciół na mieście – mówi organizator Józef Konecki, sport jest w ciężkiej sytuacji a szczególnie dla ludzi w naszym czyli III wieku wieku, każde spotkanie to wspomnienia i wzruszenia, wielokrotnie człowiekowi przewija się myśl może to już ostatni raz widzimy się ??? bo to jest życie coś o tym wiem.

Marek Twardowski – Bałtyk Koszalin to wspaniały pomysł, by spotkali się zawodnicy z grających klubów w latach siedemdziesiątych XX wieku, to historyczna przepaść do ówczesnych czasów. Zawsze będę wspierał i przyjedziemy na każdy organizowany taki turniej i na każdy pomysł Józefa. Wielokrotnie zastanawiałem się dlaczego, z jego inicjatyw i pomysłów nie korzysta miasto.

Życie weryfikuje jest nas coraz mniej, to dla pamięci innych gramy i wspominamy. Marek Jarczyński – Prezes Oldboys z Ustki każdy pomysł Józefa jest perfekcyjny, łączący ludzi tym bardziej, ze zawsze myśli o innych o promocji sportu. Nie raz się zastanawiam czym jeszcze nasze środowisko zaskoczy. Pamiętam jak nas zaprosił pierwszy raz na „I Międzynarodowy Turniej w 2013 r.” i od tamtej chwili kwitnie nasza rywalizacyjna przyjaźń, o co trudno w tych czasach.

Pracowaliśmy z Józkiem w przeszłości, w jednej firmie był bardzo dobrym szefem i graliśmy przez wiele lat – wspomina Kazimierz Borkowski wspaniały, bezinteresowny zawsze pomocny jakby żył i tworzył dla innych. Jest jednym z nielicznych co grał w moim pożegnaniu z Garbarnią Kępice z Czarnymi Słupsk jeszcze na starym piaszczystym boisku pod lasem w Kępicach ale on ma pamięć, przy każdej okazji zawsze wspominamy te nasze pierwsze spotkanie.

Po uroczystym otwarciu dokonanych przez organizatora i Marka Twardowskiego, kapitanowie drużyn ustalili, że nie ma taryfy ulgowej i mecze będą rozgrywane dwa razy po osiem minut bo od nas się wymaga, co wszyscy przyjęli z radością ale również padło pytanie czy jest zabezpieczony w razie czego tlen. W meczu otwarcia spotkały się drużyny Oldbojów  Ustki i FK Słupsk, tempo i akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale bramkarze zawsze byli na posterunku. Ustczanie mieli wyrównany skład na każdej pozycji i zdobyli prowadzenie po strzale Zbigniewa Przyłuskiego, choć mecz nadal był wyrównany to ustczanie strzelili dalsze dwie bramki kolejno Andrej Łachwa i ponownie Z. Przyłuski. Słupczanie strzelili gola szybkim kontrataku celnym strzałem popisał się Mirosław Wiśniewski, drużyny strzeliły po jeszcze jednym golu  dla FK J,. Szambelan i Przyłuski kompletując typowego hattricka.

W drugim spotkaniu Bałtyk Koszalin uległ Team Adamski jeden do pięciu. Mecz był bardzo wyrównany czego nie sugeruje wynik i krzywdzi drużynę koszalińską, która pokazał się z dobrej zespołowej grze i nie miała tyle szczęścia w strzałach  słupek i porzeczka uratował zespół Team Adamski od utraty gola. Ładne składne akcje i dużo pracy mieli bramkarze. Słupszczanie mieli wyrównany skład i  w swoich szeregach Jacka Adamskiego, który również ustrzelił hattricka i J. Rudnickiego, który również strzelił bramkę. Honorową bramkę dla Bałtyku strzelił prezes Marek Twardowski.

W kolejnym meczu zagrali FK Oldboje z Bałtykiem ten mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. W szczególności po zamieszaniu bramkowym strzał w poprzeczkę, następnie obraną przez bramkarza koszalinian Piotra Michalczuka, wsłupek i piłka według piłkarzy Słupska przekroczyła linię bramkową. Po weryfikacji (nie było WAR) sędzia R. Żurawski nakazał grać dalej. W Ostatni akcji meczy zwycięską bramkę strzelił S. Kawicki.

W kolejnym meczu spotkali się faworyci turnieju Oldboje z Ustki i Team Adamski początek był zachowawczy przez obie drużyny, grając dokładnie i precyzyjnie więcej z gry mieli słupszczanie. Po objęciu prowadzenia  przez Oldbojów z Ustki  strzelił Z. Przyłuski,  mecz nabrał jeszcze więcej rumieńców i zaciętości. Po kolejnej akcji za faul na jednym z zawodników słupskich sędzia podyktował karnego, którego J. Adamski mimo silnego i precyzyjne mierzonego nie strzelił. Bramkarz koszalinian wyczuł intencję strzelca odbijając piłkę na rzut rożny. W dalszej części meczu ustczanie strzelili dwie bramki A. Łachwa i M. Jarczyński wygrywając trzy do zera.

W derbach Słupska mimo wyrównanej gry lepsi okazali się zawodnicy TEAM Adamski wielu dobrych akcji ale widać już było zmęczenie w obu zespołach. Swoja czwartą bramkę strzelił J. Adamski, natomiast FK Oldboje w końcówce meczu nie wykorzystali dwóch stuprocentowych sytuacji na choćby doprowadzenia do remisu.             

W ostatnim meczu Oldboje z Ustki zremisowali z Bałtykiem jeden do jednego
. Bramki strzeli M. Twardowski i Z. Przyłuski Dlatego każdy mecz był do końca emocjonujący, mający duże znaczenie na końcowy układ tabeli. Mimo, że gra toczyła się do końcowego gwizdka sędziów bo zawodnicy grali fair i sportowo, jakże przyjemnie było patrzeć jak zawodnicy dziękowali sobie za mecz, rywalizację i sportowy duch walki, widać było tą boiskową przyjaźń trwającą wiele, wiele lat. Jak przystało na rangę tego turnieju, mecze były bardzo wyrównane oraz emocjonujące, pełne dramaturgii oraz niespodziewanych rozstrzygnięć.

Podsumowując należy podkreślić, że ten turniej był inny od podobnych bardzo emocjonujący bo akcje toczyły się szybkim tempie i były bardzo przemyślane, bo oldboje to twardziele i są zahartowani w bojach, ambicji i woli walki nigdy im nie brakowało oraz pokazali wielkie serce do gry oraz duże umiejętności, upór i dążenie do zwycięstwa. W sześciu meczach strzelono dwadzieścia bramek było na co popatrzeć.

Organizatorzy jak zawsze statuetkami wyróżnili wybitnych zawodników, którym wręczał Lech Bednarczyk: Królem Strzelców został zawodnik Oldboys Ustaka Zbyszek Przełuski, najlepszymi bramkarzami Andrzej Pawlik z Team Adamski i i Jurek Kisiel z Ustka,  najlepszym zawodnikiem Jerzy Rutkowski z Bałtyku Koszalin. Ponadto organizatorzy wyróżnili statuetkami zawodników: Grzegorza Starybrat, Dariusza Dorawę, Grzegorza Kantowicza, Janusza Szambelana. Turniej profesjonalnie przeprowadził Roman Żurawski.

Składy drużyn.

Oldboys Ustka:
Jerzy Kisiel w bramce,  Adam Węcławik,  Grzegorz Kantowicz, Zbigniew Wiśniewski, Andrzej Łachwa (2), Jerzy Mokijewski, Zbigniew Przyłuski (5), Wojciech Kaczmarek i Marian Jarczyński (1).

Team Adamski:
Andrzej Pawlik, Zdzisław Jarowski, Jan Pająk, Grzegorz Starybrat (1), Jacek Adamski (4) i Józef Rudnicki (1).

Bałtyk Koszalin:

Piotr  Michalczuk, Waldemar Staszek, Andrzej Kozłowski, Dariusz Radziwian, Sławomir Kawicki (1), Jan Lewandowicz, Jerzy Rutkowski (1), Robert Rakowski i Marek Twardowski (1),

FK Oldboje Słupsk:
Dariusz Dorawa, Tomasz Kalinowski, Rafał Skibiński, Jan Lewandowicz, Mirosław Wiśniewski (1), Andrzej Łachwa, Józef Konecki i Janusz Szambelan (1).

Organizatorzy I Halowego Turnieju Piłki Oldbojów Plus 50 w Piłce Nożnej, składają serdeczne szczególne podziękowanie
za wielkie wsparcie i pomoc ufundowanie pucharów, upominków oraz objęciem Patronatem: panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu oraz i Prezesowi Pomorskiego Stowarzyszenia LZS Piotrowi Klecha za ufundowanie statuetek i medali oraz pani Krystynie Danileckiej – Wojewódzkiej z patronat i ufundowanie nagrody dla króla strzelców turnieju. Ponadto pani Dyrektor Magdalenie Skóra we współpracy partnerskiej za użyczenie hali sportowej oraz  i pani Annie Pogórskiej i pracownikom za profesjonalną pomoc i obsługę.

Osobne podziękowania Promocji Starostwa Słupskiego paniom: Annie Czunikin von Krasowicki i Agnieszce Kraska za  wiele lat współpracy.

Jak zawsze serdeczne podziękowanie Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za Catering.

Zobacz zdjęcia >>>

Do zobaczenia za rok.
Józef KoneckiTa strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki