FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
XX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów - Sukces...
Wysłano dnia 12-11-2022 o godz. 14:50:05
Temat Sprawy ogólne

W sobotę 11.06.2022 na obiekcie sportowym Gwardii Koszalin został rozegrany XX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów pod Honorowym Patronatem Piotra Jedlińskiego Prezydenta Koszalina.

Organizatorem Turnieju było Koszalińskie Stowarzyszenie Old-Boys Bałtyk.

Udział wzięły drużyny: Polonia Hamburg, Leśnik Manowo, Polonia Chorwacja grając z temperamentem Bałkańskim, Gwardia Koszalin, FK Oldboje Słupsk i gospodarze Bałtyk Old-Boys Koszalin.

Pogoda dopisała niebo błękitne i słoneczko grzało ostro. Grano w systemie każdy z każdym, mecze trwały 2 razy 10 minut, co dodatkowo wywierało presje na drużynach i zawodnikach, bo każdy stracony punkt miał duże znaczenie w końcowej klasyfikacji.

Na koszalińskim stadionie i turnieju zjawiło się wielu pokoleniowych zawodników związanych z polskim i europejskim piłkarstwem. Wielu byłych piłkarzy z koszalińskich klubów przyjechało na ten turniej jako kibice i Przyjaciele. J. Konecki po czterdziestu siedmiu latach spotkał się ze Zbigniewem Gunterem wspaniałym zawodnikiem Bałtyku Koszalin z lat siedemdziesiątych wspomnienia wypełniły każdy czas w przerwach między meczami. W drużynach wystąpiło wielu byłych zawodników i jeszcze grających w ligach nie brakowało.
Bramkarze wszystkich drużyn musieli często interweniować. Groźne strzały były oddawane w każdej sprzyjającej okazji. W piętnastu meczach strzelono sześćdziesiąt jeden bramek.

Wielki sukces odnieśli Oldboje ze Słupska przyjmując taktykę defensywną i grając z kontry, które były zabójcze zajmując drugie miejsce wygrali trzy mecze jeden remis i porażka z Bałtykiem Koszalin. Zawodnicy ze Słupska pokonali kolejno Leśnika Manowo 3:1 chociaż przegrywali po pierwszej połowie. Po przerwie bombardowali bramkę przeciwników piłka odbijała się od słupka i poprzeczki, wiele strzałów obronił ich bramkarz aż w końcu słupszczanie strzelili gole kolejno: Sezgiin Mehmed, Andrzej Chmielewski, Tomasz Fabich, następnie Polonię Hamburg 4:0. Łupem bramkowym się podzielili: Tomasz Fabich, Sezgiin Mehmed, E. Czelewicz, Andrzej Chmielewski po jednej Chorwację Hamburg 2:0 strzelcy bramek Andrzej Chmielewski i Sezgiin Mehmed.  przegrali z Bałtykiem Koszalin 1:2 jedyną bramkę strzelił E. Czelewicz i w ostatnim meczu zremisowali z Gwardią Koszalin 0:0. Piotr Modzelewski został najlepszym bramkarzem turnieju a wszyscy zasłużyli na pochwałę za hard ducha wali i Fair Play.

Słupszczanie wystąpili składzie:
Piotr Modzelewski w bramce, Andrzej Chmielewski, Tomasz Fabich, Ernest Czelewicz, Stanisław Gosławski, Sezgiin Mehmed, Józef Konecki.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
  1. Gwardia Koszalin
  2. FK Oldboje Słupsk
  3. Bałtyk Koszalin
  4. Polonia Chorwacja,
  5. Polonia Hamburg Niemcy
  6. Leśnik Manowo.
Zobacz zdjęcia >>>

Ze sportowym pozdrowieniem
JK
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki