FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
XXII Mistrzostwa Pomorza - Oldboje z Ustki obronili mistrzostwo!
Wysłano dnia 13-11-2022 o godz. 13:40:04
Temat Sprawy ogólne

W sobotę 25 czerwca 2022 r. na słupskim stadionie 650-lecia przy ulicy Madalińskiego 4 w Słupsku, przy afrykańskim skwarze i żarze lejącym się z nieba, odbyły się organizowane przez Stowarzyszenie sportowe FK Oldboje Słupsk "XXII  Mistrzostwa LZS Województwa Pomorskiego Oldbojów w Piłce Nożnej”, pod Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Prezydent Miasta Słupska Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej, Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego oraz Piotra Klechy Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku.Chociaż już emocje opadły, suweniry i nagrody rozdane, medale na szyjach zwycięzców zawisły, na odkurzonych półkach dumnie stoją zdobyte puchary, uczestnicy wspominają swój udział na tym pięknym stadionie, wszyscy podziwiali wspaniale przygotowaną dywanową zieloną płytę boiska. W rozmowach, można było usłyszeć, że niektórzy graja po raz pierwszy na takiej zielonej murawie. miniony weekend w regionie i Polsce odbyło się wiele imprez sportowych dla tej grupy społecznej i dlatego w mistrzostwach udział wzięło sześć drużyn z Pomorza: Team Adamski Słupsk, Iron Gates Poland, Oldboys Ustka, Pomerania Słupsk, Oldboje Łeby i organizatorzy FK Oldboje Słupsk.

Takich zmagań i rywalizacji na tym obiekcie jeszcze nie było i to jeszcze w takim upale w ostatnich latach. Drużyny rywalizowały w systemie meczów „każdy z każdym” osiągnięty wynik miał znaczenie, a w ostateczności strzelone bramki decydowały o poszczególnych miejscach i walce o medale. W sumie rozegrano piętnaście meczy i strzelano trzydzieści pięć bramek co świadczy o defensywnym nastawieniu zawodników do gry. Tak jak przystało na rangę mistrzostw, mecze były bardzo wyrównane i emocjonujące, moc tych strzelonych bramek to pełna dramaturgia oraz niespodziewane rozstrzygnięcia. Bo tylko jeden mecz zakończył się remisem bez strzelenia bramki,a pozostałe trwały do końcowego gwizdka sędziów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się po raz kolejny Oldboje z Ustki, mając wyrównany skład grali szybką i dokładną piłkę zarówno z kontry jak i przy rozgrywaniu akcji a ich najlepszy napastnik Krystian Jabłonowski zdobył aż sześć bramek, absorbował obrońców w każdym meczu i dlatego koledzy grali na niego bo był w formie i gazie. Dopełnieniom mistrzostw była ostatnia bramka strzelona przez samego prezesa Mariana Jarczyńskiego. Ustecka drużyna straciła punkty tylko z Irone Gates w remisując bezbramkowo, odnosząc cztery zwycięstwa. Są nieliczną ekipą, której udało się obronić wcześniej zdobyte mistrzostwo.

To jest wspaniałe widzieć tylu zawodników na tym historycznym słupskim obiekcie sportowym, to jeszcze w takiej formie i radości z grania, w piłkę, w tym dla Nas trudnym czasie i wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili w tych mistrzostwach zasłużyli na wielkie uznanie i szacunek- mówi organizator prezes FK Oldboje Słupsk, warto podkreślić że wszyscy obecni na stadionie zostali wyróżnieni medalami, drużyny pucharami pozostali gadżetami.

Jacek Adamski to wytrawny łowca bramek jego półki uginają się od statuetek i pucharów wielokrotnie nie strzeli z czystej pozycji a potrafi zadziwić szybkością i strzałami widać było jego zaangażowanie i kunszt piłkarski tak jak wielu wielu pozostałych zawodników. Pozostałe drużyny miały trochę mniej szczęścia, ale już w krótkim czasie będą miały szansę na rewanż, bo już za trzy tygodnie również na tym stadionie odbędą się IV Otwarte Mistrzostwa Słupska.

Zmaganiom przyglądał  się Ryszard Szatkowski legenda słupskiego piłkarstwa lat siedemdziesiątych, to spotkanie z zawodnikami wywołał wzruszenia i wspomnienia z minionych lat.

Królem strzelców został Krystian Jabłonowski z Oldboysów Ustki, najlepszym bramkarzem Michał Czyżewski z Iron Gates Poland, najwszechstronniejszym i najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Jacek Adamski z zespołu Team Adamski Słupsk.
Ponadto stuetkami przez organizatora wyróżniono: Piotra Modzelewskiego i Andrzeja Krajnika z FK Oldboje Słupsk, Tomasza Michalczuka z Pomeranii Słupsk oraz Tomasz Dwernik z Irone Gates Poland. Pucharem Fair Play została uhonorowana drużyna z Łeby.

Zawody profesjonalnie przeprowadzili: Jerzy Szeląg, Bogusław Chałubiński, Wiesław Kaczmarek i Andrzej Osak. Rolę sędziego technicznego  tym razem pełnił Tomasz Fabich. Wszyscy sędziowie zostali uhonorowani okazałymi statuetkami.

Mistrzowie wystąpili w składzie:
Stanisław Talaga, Marcin Kapela w bramce, Konrad Barnik, Adam Węcławik, Jerzy Kisiel, Zbigniew Wiśniewski, Szymon Babinowski, Grzegorz Niedziałkowski, Jerzy Kisiel i  Marian Jarczyński.

Ostateczna kolejność turnieju:
  1. Oldboys Ustka
  2. Iron Gates Poland
  3. Start Łeba
  4. - 6 Team  Adamski, FK Oldboje i Pomerania.
Organizatorzy „"XXII  Mistrzostw LZS Województwa Pomorskiego Oldbojów w Piłce Nożnej”, składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie oraz objęciem Patronatem Mistrzostw: panu marszałkowi województwa pomorskiego Mieczysławowi Struk, pani prezydent Miasta Słupska Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej za ufundowanie wyróżnienia dla najlepszego zawodnika mistrzostw, panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu za ufundowanie upominków oraz prezesowi Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotrowi Klecha

Sponsorom:
Promocji Starostwa Słupskiego za obdarowanie upominkami dla zespołów i wyróżnionych zawodników.

Za Patronat Medialny:
Jarosławowi Stencel Głos Pomorza
Romanowi Seweryn TV Kanał 6 Słupsk

Osobne podziękowanie pracownikom Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za wszelką pomoc oraz wspaniałe przygotowanie zielonej murawy na boiska co zauważyli wszyscy piłkarze i obecni na stadionie.

Zobacz zdjęcia >>>

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef koneckiTa strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki