FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
IV Otwarte Mistrzostwa Słupska Oldbojów w Piłce Nożnej
Wysłano dnia 16-11-2022 o godz. 09:39:59
Temat Sprawy ogólne

Piłkarski maraton w strugach deszczu!
 
W sobotę 16 lipca 2022 r. stadionie 650 - lecia w Słupsku, odbyły się „IV Otwarte Mistrzostwa Słupska Oldbojów w Piłce Nożnej” pod Honorowym Patronatem wielu wspaniałych Samorządów naszej Małej Ojczyzny: Mieczysława Struk Marszałka Województwa Pomorskiego, Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej Prezydenta Miasta Słupska, Pawła Lisowskiego Starosty Słupskiego i Piotra Klechy Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

zobacz


Na stadionie i murawie spotkały największe gwiazdy piłki nożnej i Przyjaciele Boiska. Z Koszalina przyjechał Andrzej Rudnicki piłkarz II ligowej Gwardii Koszalin, który bardzo mocno dopingował syna Bartka grającego w drużynie złożonej z zawodników Gwardii i Zrywu Kretomino, Ryszarda Szpakowskiego zawodnika Sławy Sławno i Czarnych Słupsk, Leszka Bednarczyka piłkarza Gryfa Słupski i Kazimierza Borkowskiego wychowanka Garbarni Kępice i Gryfa Słupsk oraz trenera Spartan z Sycewic Ryszarda Hendryka.

Na Słupskiej "Maracanie" dawno dawno nie było tyle gwiazd piłkarskich Pomorza po raz kolejny zapisała się historia występu wirtuozów piłki nożnej, bo o medale i puchary oraz wyróżnienia powalczyły drużyny Pomorza: Księża Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej, Oldboje Ustka, Gwardia/Zryw Kretomino, KS Bruskowo Wielkie, Team Adamski Słupsk, Oldboje Kolbudy, Bałtyk Koszalin, Iron Gates Poland i organizator FK Oldboje Słupsk, w sumie blisko stu zawodników.

Jak zawsze wielkie wrażenie, tak jak deszcz lał się z nieba, tak dla uczestników turnieju spadł deszcz wyróżnień w postaci nagród zespołowych oraz indywidualnych, puchary, medale gadżety ufundowane przez wymienionych samorządowców i sponsorów. Warto podkreślić, KS Bruskowo to trzecia drużyna Pomorskiej Ligi Oldbojów, natomiast Zryw Kretomino zajął czwarte miejsce co podniosło poziom tych mistrzostw.

Po przywitaniu gości i uczestników, przez organizatora Józefa Koneckiego minutą ciszy uczczono pamięć dwóch piłkarzy Ola Grygiera i Macieja Ciarkę, którzy odeszli na wieczne boisko.

Turniej otworzył gość nadzwyczajny, a jakże skromny Andrzej Rudnicki i każdej drużynie życzył sukcesu oraz dobrej zabawy. Były to dla mnie chwile i czas emocji jestem bardzo wzruszony takim spotkaniem wspomnienia i wymiana poglądów moimi kolegami z minionych tych lat, piłka nożna zmieniła się w dużym stopniu. Każde dekady mają swoje gwiazdy my też byliśmy. Bardzo żałuję, że nie mogłem się spotkać z moim Przyjacielem Zbyszkiem Szpakowskim, którego zmogła choroba powiedział Andrzej Rudnicki. Ciąg wrażeń i osobistych spotkań, wspomnień oraz oceny obecnie grających zawodników dyskusji również o bieżącym futbolu nie było końca.

Turniej był piłkarskim maratonem w strugach deszczu bo przez cały turniej lało jak z cebra stał na wysokim poziomie, widać był piłkarski kunszt na mokrej murawie. W sumie rozegrano trzydzieści sześć bardzo emocjonujących meczów w systemie „każdy z każdym”, każdy zdobyty lub stracony punkt miał ogromne znaczenie w końcowej klasyfikacji. Strzelono osiemdziesiąt jeden bramek, bo bramkarze wszystkich drużyn musieli często interweniować i mieli pełne rękawice pracy dlatego aż czterech zostało wyróżnionych. Groźne strzały były oddawane w każdej sprzyjającej okazji. Były też piękne składne akcje, strzały, bramki ale również tradycyjne pudła. Jak się po raz kolejny okazało Oldboje to zahartowani twardziele i nigdy nie narzekali na aurę, bo przez lata uczestniczyli i nadal uczestniczą w podobnych bojach, rozgrywkach ligowych ale ambicji i woli walki nigdy nie brakowało, dlatego mecze mimo deszczu i mokrej murawy toczyły się w szybkim tempie i akcji podbramkowych nie brakowało, ale najważniejsze że wszyscy się przy tym dobrze bawili.

Radość i ciepłe pożegnanie również ze względu na kapryśną aurę to standard tych turniejów, wręczono ponad sto medali, puchary i wyróżnień.

Najlepszym bramkarzem Turnieju został Krzysztof Wasilewski z KS Bruskowo Wielkie, wyróżniono również Roberta Jędrycha z Team Adamski, który obronił jedyny w mistrzostwach rzut karny i specjalnie na turniej przyjechał z Niemiec, Piotra Modzelewskiego z FK Oldboje Słupsk i Piotra Michalczuka z drużyny Bałtyku Koszalin, królem strzelców został Jakub Borusiński z Bałtyku Koszalin. Najlepszym zawodnikiem został |Janusz Kwidziński z Oldbojów Kolbudy, wyróżniono jeszcze Jacka Adamskiego Team Adamski i Tomasza Drewnika Iron Gates Poland. Pucharem Fair Play Turnieju została wyróżniona drużyna FK Oldboje Słupsk za walkę determinację i ambicję sportową. Ponadto organizatorzy wyróżnili Menedżerów drużyn Andrzeja Staszewskiego KS Bruskowo Wielkie, Marka Twardowskiego z Bałtyku Koszalin.

Ostatecznie zawodnicy z Bruskowa zdobyli Mistrzostwa Słupska mając wyrównany skład, wygrali cztery spotkania i remisując dwa w sumie zdobyli 20 pkt strzelając przy tym piętnaście bramek tracąc trzy, wyprzedzając Oldbojów z Kolbud 18 pkt, trzecie miejsce zajęła drużyna Gwardia/Zryw Kretomino 16 pkt. Bardzo wszystkim dziękuję przybyłym gościom wspaniałym piłkarzom, drużynom i zawodnikom za udział oraz serce do gry, sportową postawę oraz walkę Fair Play na tym pięknym stadionie, gdzie jest zapisana historia wydarzeń sportowych poprzedniego wieku dzięki  byłym zawodnikom i moim gościom a my razem piszemy nową już historię  dwudziestego pierwszego wieku – powiedział na zakończenie mistrzostw Józef Konecki.

KS Bruskowo Wielkie grało w składzie:
Krzysztof Wasilewski w bramce, Jacek Okołotowicz (2),  Arkadiusz Chuchla (1), Grzegorz Bednarczyk (3), Marek Wasilewski (3), Piotr Makowiecki (1), Łukasz Więś (1), Krzysztof Golański (2), Piotr Falkowski (1) i Karol Kublik (1).

Ostateczna kolejność turnieju:
 1. KS Bruskowo Wielkie
 2. Oldboje Kolbudy
 3. Gwardia / Zryw Kretomino
 4. Bałtyk Koszalin
 5. Iron Gates
 6. Team Jacek Adamski  Słupsk
       dalsze miejsca zajęli:Księża Diecezji K-K, Oldboys Ustka, FK Oldboje Słupsk

Organizatorzy „IV Otwartych Mistrzostw Słupska Oldbojów w Piłce Nożnej”, składają serdeczne szczególne podziękowanie za wielkie wsparcie i pomoc ufundowanie pucharów, medali, upominków Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, Panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu, Krystynie Danileckiej – Wojewódzkiej Prezydent Miasta Słupska i Prezesowi Pomorskiego Stowarzyszenia LZS Piotrowi Klecha.
Promocji Starostwa Słupskiego – Powiatu Morskiego.

Ukochanym Sponsorom:
 • Katarzynie Szambelan - z Ośrodka Szkolenia Kierowców PRAWKO C ze Słupska
 • Andrzejowi Wójtowiczowi Prezesowi Wodociągi Sp. z o. o. w Słupsku
 • Elżbieci Rokita Prezes PGK Sp. z o.o. w Słupsku
 • Katarzynie i Grzegorzowi Rogalskim  Firmie Wobex Malbork
 • Januszowi Cupiał & Syn - z Firmy Reno - Komin słynnym Słupskim Kominiarzom ze Słupska, którzy promowali akcję profilaktyczną by zapobiec zaczadzeniom, pożarom w domach i lokalach zarówno użytkowych jak i mieszkalnych pn. „ZAPROŚ KOMINIARZA” w związku z rozpoczęciem się sezonu grzewczego.
Za Patronat Medialny:
 • Jarosławowi Stencel za artykuły w Głosie Pomorza
 • Telewizja Kablowa Słupsk Kanał 6
 • TV Nowa Słupsk
Ponadto:
 • Jak zawsze szczególne i serdeczne podziękowanie Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za Catering.
Zobacz zdjęcia >>>

Do zobaczenia być może za rok!!!!!
Ze sportowym pozdrowieniem
Józef KoneckiTa strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki