Tomasz Burak Tom-Tech

Wielkie Derby Pomorza Środkowego upamiętniające Odzyskania Niepodległości
Wysłano dnia 06-02-2023 o godz. 15:23:59
Temat Sprawy ogólne

Wielkie Derby Pomorza Środkowego upamiętniające Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zakończyły się remisem 2:2. Zawodnicy, oficjele i Przyjaciele z Boiska od Hymnu rozpoczęli oficjalne obchody.

Mecz był bardzo emocjonujący słupszczanie objęli prowadzenie po znakomitym strzale z ponad dwudziestu metrów Sławomira Kozickiego, mimo przewagi słupszczan to koszalinianie wyrównali po rzucie karnym, który wykorzystał Darek Radziwon i do przerwy remis.

Druga połowa to ataki obu drużyn wspaniałe robinsonady bramkarzy. Tak z szybkiego kontrataku koszalinianie strzelili bramkę Darek Majewski, który slalom minął trzech słupszczan. W tej części meczu wyraźne na boisku dominowali koszalinianie. Z jednej z akcji Józef Konecki głową wybił piłkę która minęła już bramkarza z pustej bramki co uchroniło zespół słupski przed utrata bramki i być może od porażki. Nadal sytuacji podbramkowych było mnóstwo z obu stron. W końcówce meczu słupszczanie bardzo mocno przycisnęli gospodarzy. W ostatniej akcji Jacek Adamski precyzyjnym strzałem, piłka otarła słupek i zatrzepotała w siatce. Wynik sprawiedliwy.

Mecz profesjonalne prowadził sędzia Ireneusz Zubkowicz.