FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe


OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Oldboje powalczyli w Grodnie
Wysłano dnia 29-02-2016 o godz. 10:23:32
Temat Sprawy ogólne

W dniach 20-22.11.2015 r. drużyna FK Oldboje Słupsk brała udział w  Międzynarodowym Turnieju Futbolu Weteranów, który odbył się w mieście Grodno. W turnieju głównym udział wzięło osiem drużyn: FK Sala Litwa, Oldboj Augustów, FK Oldboje Słupsk, Oldboje Chodzież, FK Kaliningrad Rosja, Legion Kijów (drużyna złożona z byłych zawodników Dynama Kijów), Interorbita Mińsk (część byłych zawodnik Dinama) i Polonia Grodno.

Uroczyste otwarcie turnieju miało wyjątkową oprawę po przedstawieniu drużyn odegrano hymny narodowe rosyjski, litewski, polski i białoruski, kapitanom drużyn wręczono tradycyjnie okazały bochen chleba. Następnie po krótkich przemówieniach organizatorów i osób zaproszonych Józef Konecki wręczył zarówno władzom miasta, gościom honorowym okazałe upominki i pamiątki o mieście Słupsk a także Powiatu Słupskiego.

W meczu otwarcia Polonia Grodno jak się okazało zwycięzcy turnieju zamierzyła się FK Oldboje Słupsk. Mecz w początkowej fazie był bardzo wyrównany i zacięty. W dalszej części meczu i w końcówce słupscy piłkarze po ciężkiej podróży popełnili kilka błędów i przegrali tylko 2:5. Dla słupskiej drużyny obie bramki strzelił Grzegorz Szczepański Kontuzji ręki doznał Mieciu Hołowienko i zastąpił go Vadim Butnos.

W drugim meczu odbyły się kolejne polskie derby na turnieju w Grodnie. Słupscy Oldboje spotkali sie z Oldboy Augustów i przegrali 2:6 wśród obserwatorów mecz był wyrównany porażka wynikła z kilku błędów w końcówce meczu. Łupem bramkowym podzielili się Grzegorz Szczepański i Józef Konecki.

W popołudniowych meczach słupczanie spotkali się z drużyną Legionem Kijów. Mecz był wyrównany i zacięty, remis 2:2 utrzymał sie do przerwy. W końcówce meczu Kijowianie strzelili dwie bramki i zajęli drugie miejsce w grupie. Bramki dla słupczan strzelili Grzegorz Szczepański, Janusz Szambelan. W meczu o siódme miejsce słupczanie zmierzyli sie FK Kaliningrad. Ten mecz jak stwierdzili wszyscy uczestnicy był prawdziwym dreszczowcem, padły tylko 4 bramki ale sytuacje na boisku zmieniały sie co chwilę, to słupscy piłkarze nadawali ton grze będąc bliżej zwycięstwa, jednak padł remis 2:2. Bramki dla słupczan strzelili Grzegorz Szczepański najlepszy strzelec drużyny i Krzyś Boniek. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna FK Oldboje Słupsk, ale stalowe nerwy okazał Krzyś Szweda któremu sędzia kazał powtarzać wykonanie karnego aż trzy razy. Szweda za każdym razem trafił do bramki, Zwycięstwo słupczanom zapewnił niezawodny Grześ Szczepański.

Słupczanie zostali wyróżnienie statuetką za udział w turnieju, nagrodą indywidualną pucharem został wyróżniony Grześ Szczepański i ponadto słupska drużyna została uhonorowana specjalnym Pucharem FAIR PLAY.

FK Oldboje Słupsk wystąpił w składzie:
Mieczysław Hołowienko w bramce zastąpił go później Vadim Butnos, Janusz Szambelan, Jan Hołowienko, Krzyś Boniek, Krzyś Meyer, Krzysztof Szweda, Zlat Burdzenidze, Grześ Szczepański i kapitan drużyny Józef Konecki. Warto nadmienić, że słupska drużyna jest w trakcie przebudowy i taki wynik w turnieju jest bardzo dużym sukcesem.

FK Oldboje od wielu lat współpracują z Miastem Grodno i biorą udział w odbudowie i remoncie DOMU POLSKIEGO - Związku Polaków na Białorusi
, w którym na centralnym miejscu wiszą kilimy godła polskiego, Tadeusza Kościuszki oraz portret z Janem Pawłem II. Tym razem słupczanie wręczyli kolejne tysiąc złotych na naprawę dachu, ponadto Firma OSK Katarzyna Szambelan ufundowała dwadzieścia pięć wyprawek dla dzieci polskich w Grodnie.

FK Oldboje bardzo dziękują Panu Staroście Słupskiemu Zdzisławowi Kołodziejskimu za Patronat
oraz ufundowanie osiem zestawów upominków dla drużyn turnieju oraz Pani Prezes Ewie Wach PGM Sp. z o.o. za ufundowanie trzech zestawów książek Anno Domini Słupsk 2010 i 2011 oraz książek o Witkacym, które wręczono organizatorom. Mniej szczodry był Słupsku Ratusz, który przecież jest miastem partnerskim Grodna i przekazał po ciężkich targach pięć filiżanek o Słupsku dobre i to te wyjątkowe upominki również wręczono samorządowcom.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Zobacz zdjęcia >>>


Kliknij


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki