Tomasz Burak Tom-Tech

Słupskie derby Oldbojów 2016
Wysłano dnia 13-06-2016 o godz. 12:16:16
Temat Sprawy ogólne

W dniu 2.06.2016 r. na słupskim stadionie 650 - lecia jak za dawnych lat rozegrano słupskie derby tylko, że oldbojów drużyna FK Oldboje przegrała z Oldboys Adamski Team 2:4, mecz ten był kolejnym etapem przygotowań do międzynarodowego turnieju oldbojów, który odbędzie się we wrześniu.

Drużyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane, wiele akcji po kilku szybkich podaniach kończyły się interwencjami obrońców lub bramkarzy. W drugiej części pierwszej połowy  przewagę uzyskała drużyna Oldboya Adamski, których zawodnicy wykorzystali brak zdecydowania a w szczególności zmian jakie dokonywali gospodarze, strzelając bramki.

Wynik meczu otworzył Jacek Adamski po idealnym dograniu Józefa Rudnickiego. Kolejne bramki zdobyli Tomasz Górzewc i "Profesor" Józef Rudnicki, jego strzał z woleja z 18 m to gol stadionów świata. Wynik 0:3  do przerwy  jest trochę krzywdzący gospodarzy bo mieli mnóstwo sytuacji ale ich nie wykorzystali. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli  z wielkim zapałem i animuszem  strzelając dwie bramki Paweł Ślędak wykorzystał bierną postawę stoperów a następnie Krzyś Szweda kąśliwym strzałem zaskoczył bramkarza Piotra Dębowskiego. Stare powiedzenie piłkarskie potwierdziło się w końcówce meczu, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą FK Oldboje przestrzeli w czterech stuprocentowych sytuacjach i jeden z kontrataków skończył się bramką, którą strzelił Jacek Adamski. W ostatniej akcji meczu wg zawodników FK Oldboje w polu karnym został sfaulowany przez bramkarza Paweł Ślędak, jednak sędzia nie wskazał na z rzut karny, szkoda ale takie są uroki piłki nożnej. Warto podkreślić, że gra była prowadzona fair play, sędzia Pan Andrzej Osak zawody prowadził profesjonalnie i wszyscy zawodnicy zasłużyli na wyróżnienie a w szczególności bramkarz FK Oldboje Marek Perkowski, który wybronił mnóstwo kąśliwych strzałów.

Słupscy Oldboje to rutyniarze grający przez wiele lat, w różnych ligach i na wielu boiskach, nie zapomnieli kunsztu i było widać, że to piłkarze rutyniarze. Drużyny umówiły się na rewanż w dogodnym dla obu drużyn terminie.

Drużyny wystąpiły wystąpili w składach:
  • FK Oldboje: w bramce Marek Perkowski, Krzysztof Boniek, Olek Trawiński, Józef Konecki, Piotr Hołowienko, Włodzimierz Kostecki, Adam Lachowicz, Paweł Molis, Wiesław Kożuchowski, Janusz Szambelan, Paweł Ślędak, Piotr Przybyłek, Stefan Podbielski, Krzysztof Szweda, Andrzej Wysocki, Artur Matuszewski i Tadeusz, Basichowski.
  • Oldboys Adamski Team: w bramce Piotr Dębowski, Tomasz Górzewc, Jacek Jędrych, Cezary Malinowski, Jan, Pająk, Zdzisław Jarowski, Zdzisław Stenka, Maciej Ciarka, Waldi Leik, Tomasz Rokoszewski, Jacek Adamski, Józef Rudnicki, Kazimierz Borkowski.
Po meczu była wspólna integracja i grill, zawodnicy z emocjami omawiali mecz i wspominali dzieje słupskiego piłkarstwa na przestrzeni kilkudziesięcioleci.