FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Mistrzostwie Województwa Pomorskiego Oldbojów są ze SŁUPSKA
Wysłano dnia 16-08-2017 o godz. 14:00:16
Temat Sprawy ogólne

W sobotę 24 czerwca 2017 r. przy zmiennej pogodzie na stadionie gminnym w Linii rozegrano 18 Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Oldbojów z udziałem ośmiu ekip z Pucka, Słupska, Sychowa, Starogardu Gdańskiego, Bytowa, Gdańska, Starzyna i Luzina.

Punktualnie o godzinie 10.00 główny organizator mistrzostw Jan Trofimowicz Dyrektor GDK w Lini powitał wszystkich przybyłych piłkarzy a uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała Wójt Gminy Linia Pani Bogusława Engelbrecht.

W wyniku losowanie w grupie A znalazły się zespoły: Starzyna, Słupska, Sycowa  i Luzina, natomiast w grupie B: Pucka, Starogardu Gdańskiego, Bytowa, Gdańska, Grano systemem każdy z każdym w obu grupach w czasie 1x20 minut.

Słupczanie w mistrzostwach zwyciężyli po raz trzeci w ostaniach sześciu latach (2011, 2014, 2017). W eliminacjach grupowych zremisowali 1:1 z Sycowem mając wyraźną przewagę słupczanie byli mało skuteczni. Po strzale z rzutu karnego wykonanego przez Sebastiana Szynkielewicza objęli prowadzenie, niefrasobliwość w grze obronnej pozwoliła na wyrównanie piłkarzy z Sycowa dwie minuty przed końcem meczu. Następnie wygrali 3:1 Starzynem. Mecz rozpoczął się niepomyślnie dla piłkarzy słupskich, Sycowianie objęli prowadzenie i mieli kilka szans na podwyższenie wyniku lecz znakomicie bronił Andrzej Pawlik, słupczanie zaczęli grać swoje i efekt był piorunujący w krótkim czasie zdobyli trzy bramki kolejno Jacek Adamski, Józef Konecki i Czarek Malinowski zapewniając zwycięstwo. W ostatnim meczu grupowym zremisowali 3:3 z Luzinem.

Dziwny to był mecz prowadząc 3:1 słupczanie poprzez niefrasobliwość dali sobie wydrzeć zwycięstwo, które zawdzięczają bramkarzowi Pawlikowi, który bronił jak w transie. Słupczanie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego wykonanego przez S. Szynkielewicza, a wie bramki strzelił Jacek Adamski. W półfinale zmierzyli się ze zwycięzcą grupy A Gdańskiem. Słupczanie grali swoją piłkę skoncentrowani i walczący na całym boisku. Prowadzenie objęli po szybkim kontrataki i strzale Jacka Adamskiego. Gdańszczanie wyrównali ale ostatni cios zadali słupczanie po bramce J. Adamskiego i wygrali po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 2:1. Finał był godny mistrzostw spotkały się dwie najlepsze się drużyny Starogardu Gdańskiego ubiegłoroczni zwycięzcy i Słupska. Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty, słupczanie mimo kilku stu procentowych okazji żadnej nie wykorzystali.  W ostatniej akcji meczu po dokładnej i szybkiej wymianie piłki w obrębie pola karnego Jacek Adamski strzelił zwycięskiego gola. Po chwili sędzia odgwizdał koniec meczu. W drużynie reprezentacji Słupska wystąpili dwaj piłkarze FK Odboje  Jacek Jędrych i Józef Konecki, którzy mieli bardzo duży wpływ na ostateczny sukces w zdobyciu mistrzostwa.

Słupczanie wystąpili w składzie:
Andrzej Pawlik w bramce, Sebastian Szynkielewicz, Jacek Jędrych, Cezary Malinowski, Jacek Gregorek, Maciej Ciarka, Józef Rudnicki, Jacek Adamski i Józef Konecki (kapitan drużyny).

Najlepszym bramkarzem turnieju został Andrzej Pawlik
ze zwycięskiej drużyny, natomiast drugie miejsce i wice królem zawodów strzelając jedną bramkę mniej został Jacek Adamski z sześcioma golami. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na uznanie za twardą i ambitną walkę na boisku.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki