FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Słupscy Oldboje wicemistrzami POMORZA
Wysłano dnia 14-12-2017 o godz. 09:03:44
Temat Sprawy ogólne

W dniu 19.11.2017 r. w przepięknej hali sportowej w Linii, po raz drugi w Lini odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Pomorza w halowej piłce nożnej weteranów.

Słupscy Oldboje tym razem zajęli drugie miejsce i zostali wicemistrzami POMORZA, należy wspomnieć że słupczanie są Mistrzami Pomorza na otwartym stadionie. Widać, że w tym roku w słupskim piłkarstwie coś drgnęło pozytywnie wiele sukcesów od najmłodszych adeptów piłki nożnej aż do Oldbojów, co napawa optymizmem na przyszłe lata.

Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy. W ostatniej chwili zrezygnowały dwie reprezentacje: Gmina Szemud i Gmina Wejherowo. Zatem do rywalizacji przystąpiło 6 ekip piłkarskich, które rywalizowały w dwóch grupach.

W grupie pierwszej srebrni medaliści z 2016 roku Gmina Puck
uległa drużynie ze Starogardu Gdańskiego 1:4 i pokonała Gminę Linia 3:2. W pojedynku Linii i Starogardu doszło do sensacji bowiem gospodarze pokonali faworytów 2:0. O miejscach zadecydowała zatem ilość zdobytych bramek. Taki sam bilans bramkowy 4:3 miały Linia i Puck i o pierwszym miejscu w grupie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze (2:0).

W grupie drugiej AP Marco Gol Gdańsk
(reprezentanci powiatu gdańskiego) pokonali zespół słupski 1:0 warto nadmienić że słupczanie stracili bramkę w ostatniej minucie  nie wykorzystując przy tym wiele stuprocentowych okazji w pierwszej połowie, które jak pokazuje wynik srogo się zemściło i zremisował 0:0 z Bytowem. Oldboje ze Słupska w następnym meczu pokonali Bytów 2:0.  Bramki zdobyli Zdzisław Jarowski i Czarek Malinowski. W meczach półfinałowych Słupczanie wygrali  gospodarzami Linią 6:0 bramki strzelili Jacek Adamski trzy, Czarek Malinowski dwie i Zdzisiek Jarowski jedną. Natomiast Starogard Gdański pokonał 7:4 AP Marco Gol. W meczu o V miejsce Bytów zwyciężył Gminę Puck 3:2. W meczu o III miejsce Gdańsk pokonał Linię 5:1.

W wielkim finale, który stał na wyjątkowo wysokim poziomie
, słupczanie po raz kolejny nie wykorzystali kilku bardzo dobrych sytuacji bramkowych i przegrali ze Starogardem Gdańskim 0:1, tracąc bramkę w końcówce meczu. Nie ulega wątpliwości że słupczanom w końcówce zabrakło sił. Warto podkreślić ze wspaniale w całym turnieju bronił i po raz kolejny został wyróżniony pucharem jako najlepszy bramkarz turnieju – Andrzej Pawlik, natomiast Józef Rudnicki miał aż pięc asyst. Pucharem fair play została uhonorowana słupska drużyna, a okazały puchar wręczono wyróżniającemu się zawodnikowi turnieju Józefowi Koneckiemu. Warto nadmienić, że Oldboje ze Słupska  byli najstarszą drużyną turnieju (ponad pięćdziesiąt pięć lat).

Słupczanie wystąpili w składzie:

W bramce Andrzej Pawlik, Józef Konecki, Czarek Malinowski, Zdzisław Stenka, Zdzisław Jarowski, Jacek Adamski i Józef Rudnicki.

Dekoracji dokonali:

Z-ca Wójta Gminy Linia Astrida Kaczyńska, główny organizator zawodów – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini a zarazem Viceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku Jan Trofimowicz oraz Z-ca Prezesa Gminnego Stowarzyszenia LZS w Lini – Rafał Bronk, który zapewnił też obsługę techniczną zawodów.

Mecze sędziowali sędziowie oddelegowani przez Pomorski Związek Piłki Nożnej Arkadiusz Borawski i Adam Bartosiak. Sędzią technicznym był Łukasz Polejowski z Lini.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki