FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
FK Oldboje - jako pierwsi w Słupsku i być może na Pomorzu rozpoczynają sezon pił
Wysłano dnia 16-01-2018 o godz. 11:35:19
Temat Sprawy ogólne

Zgodnie z tradycją jak każdego roku 1 stycznia i o godzinie 12:00 w samo południe piłkarze FK Oldboje Słupsk i sympatycy spotkali się, na płycie, wspaniale przygotowanego przez pracowników SOSiR stadionu 650 - lecia by rozegrać w iście tanecznym kroku po raz 27 noworoczny mecz w piłce nożnej i również jako inaugurujący sezon piłkarski w Reginie Słupskim oraz na Pomorzu.

Po złożeniu noworocznych życzeń i uroczystym otwarciu przez prezesa FK Oldboje Słupsk Józefa Koneckiego oraz prezesa Honorowego Gerarda Szwedę uczestnicy podzielili się na drużyny Czerwonych i Czarnych. Słupscy Odboje ze słupskich i pomorskich  drużyn to twardziele i nigdy nie  narzekali na pogodę,  bo w tym Nowym Roku wyjątkowo im dopisała. Na spotkaniu i meczu zjawiło się wielu pokoleniowych zawodników wraz z synami, co bardzo nas wszystkich cieszy. Po wspólnym zdjęciu i o losowaniu stron rozpoczęła się rywalizacji na boisku, uzgodniono że mecz będzie trwał 2x 30minut. Gra była bardzo emocjonująca i wyrównana, w meczu dominował styl ofensywny  ponieważ oczekiwała tego publiczność, strzelono aż 14 bramek z których wszyscy się bardzo cieszyli bez względu na kolor koszulki, bo dla wszystkich uczestników był to zaszczyt i przyjemność udział w tak pięknym i zacnym widowisku.

Mecz rozpoczął się od ataków na bramki przeciwników i dopiero o godz. 12:04 czyli w czwartej minucie meczu, jako pierwszy na listę strzelców na Pomorzu wpisał się Grzegorz Szczepański zdobywając bramkę po pięknej indywidualnej akcji. Jest to kunszt zawodnika z precyzją i doświadczeniem. Mecz obfitował w wiele wspaniałych akcji czego efektem była druga bramka dla FK Oldboje strzelona przez powracającego po długotrwałej kontuzji Jarosława Stozińskiego. Odpowiedzią na to był gol cudo strzelony przez Jacka Jędrycha słynnego „Zarówę” samo okienko czyli stadiony świata na słupskim stadionie, tak pisze się historie współczesnego futbolu w Słupsku. Należy odnotować ze na 3:1 strzelił Jaro Stroziński i następnie  na 4:1 podwyższył Greg Szczepański, na 5:1 podwyższył znany sędzia piłkarski Roman Żurawski tuż przed przerwą  najmłodszy piłkarz spotkania niespełna 13 letni OLEK LEWANDOWSKI strzelił swoją pierwszą bramkę chytrym strzałem nie do obrony po podaniu wygi boisk pomorskich Jacka Adamskiego w noworocznym turnieju. Tuż przed przerwą znakomitym strzałem popisał się Greg Szczepański strzelając swojego trzeciego gola. Był to swoisty hattrick meczu noworocznego, co w takich meczach jest sztuką bardzo trudną. Po zmianie stron drużyny atakowały z wielkim animuszem dążąc do zmiany rezultatu meczu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać Gienio Pluta słynący z kąśliwych strzałów zaskoczył najlepszego bramkarza FK Oldboje Stefana Podbielskiego. Nadal mecz toczył się w imponującym tempie i oldboje zdobyli szóstą bramkę strzeloną przez Wiesława Kowalczuka. W 75 min. meczu  za za faul w polu karnym na Józefie Rudnickim profesor  Rudnicki strzelił z karnego na 7:3. Warto odnotować ze był to pierwszy występ udział Józefa Rudnickiego w noworocznym, meczu słupskich  oldbojów. Swoją drugą bramkę zmniejszając wynik meczu na 7:4 zdobył OLEK LEWANDOWSKI wykorzystując niezdecydowanie obrońców. Akcje zespołów były bardzo widowiskowe, wiele strzałów czemu przysłużyli  się wspaniałymi interwencjami i paradami bramkarze Jan Kowalewski i Stefan Podbielski dzięki im interwencjom mecz miał wiele atrakcji. Na 8:4 podwyższył Jaro Stroziński strzelając swoją trzecią bramkę i umarzonego hattricka pierwszego w swojej karierze a tym bardziej drogocennym bo w noworocznym meczu. Swoją bramkę  również strzelił jak co roku Gieniu Pluta. W jednej z ostatniej akcji meczu swoją bramkę strzelił król boisk pomorskich Jacek Adamski. W ostatniej akcji meczu swoją bramkę strzelił zawodnik z nr 9 co zobowiązuje piłkarzy z boisk polskich Piotr Hołowienko. W kilka sekund później sędzia Andrzej Osak zakończył to piękne i emocjonujące spotkanie pokoleniowe w Słupsku.

Ostatecznie  po bardzo emocjonującym i widowiskowym meczu wygrali FK Oldboje Słupsk wynikiem 9:5 co dla 26 widzów było nagrodą za spędzony wspólnie czas. Wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie i wielki szacunek za umiejętności i pokoleniowe granie w Słupsku.

W noworocznym meczu wystąpili Twardziele:
  • Czerwoni: Stefan Podbielski w bramce, Józef Konecki, Tomek Kalinowski, Wiesław Kowalczuk (1 bramka), Jan Hołowienko, Piotr Hołowienko (1 bramka), Jarek Strożyński (3 bramki), Janusz Szambelan, Krzyś Boniek, Roman Żurawski (1 bramka), Grześ Szczepański (3 bramki), Paweł Molis
  • Czarni: Jan Kowalewski - w bramce, Andrzej Janusewicz, Andrzej Krajnik, Jacek Jędrych (1 bramka), Ryszard Kaziów, Marek Zdanowski, Józef Rudnicki (1 bramka), Czarek Malinowski, Jacek Adamski (1 bramka), Mirosław  Lewandowski, Olek Lewandowski jr.(2 bramki), Andrzej Krajnik, Gieniu Pluta (1 bramka),
Do zobaczenia za Rok !!!!!!!!!!
Ze sportowym pozdrowieniem Józef Konecki


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki