FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
OLDBOJE GRALI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Wysłano dnia 24-01-2018 o godz. 10:26:18
Temat Sprawy ogólne

W dniu 14 stycznia 2018 roku rozegrano po raz pierwszy Derby Pomorza Środkowego Oldbojów Słupsk - Ustka na rzecz 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stadionie 650 - lecia w Słupsku. Na spotkaniu i meczu zjawiło się wielu pokoleniowych zawodników wraz z synami, co bardzo nas wszystkich ucieszyło.

Oprawa meczu miała niecodzienny przebieg na boisko piłkarzy wyprowadzali sędzia Roman Żurawski i Kominiarz Damian Cupiał z Firmy Reno-Komin Słupsk, za nimi maszerowały wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po wspólnym zdjęciu i powitaniu, do skarbonek piłkarze wrzucali różne kwoty bilon i papierowe. Po losowaniu stron rozpoczęła się rywalizacji na boisku, uzgodniono że mecz będzie trwał 2x 30minut, który był widowiskowy, ponieważ wystąpiło wielu znanych piłkarzy nie tylko Pomorza, dlatego gra była bardzo emocjonująca i wyrównana, w meczu dominował styl ofensywny, dużo sytuacji podbramkowych, piruetów oraz niekonwencjonalnych zagrań ze względu na przymrożoną murawę. Zabawa była pyszna i każdemu z uczestników dopisywały humory i oto właśnie chodziło. Chociaż wynik był drugorzędny, to strzelono aż 12 bramek z których wszyscy się bardzo cieszyli bez względu na kolor koszulki, bo dla wszystkich uczestników był to zaszczyt i przyjemność udział w tak pięknym i zacnym widowisku. Na boisku lepsi okazali się słupczanie i wygrali 8:4, chociaż ustczanie mieli znakomitą okazję w postaci rzutu karnego, którego nie wykorzystał Jakub Dullek. Należy zaznaczyć, że znakomitą paradą popisał się Andrzej Pawlik broniąc rzut karny w stylu Dudek Dance.
 
Pierwszą bramkę meczu zdobył boiskowy wyga Romek Bogdzia już w 6 min. meczu po dobrym podaniu „Profesora” boisk piłkarskich Józefa Rudnickiego, który w całym meczu miał aż cztery asysty. Słupczanie krótko cieszyli się prowadzeniem, bo po składnej akcji wyrównał Dobromir Bujak. Gra była wyrównana z niekonwencjonalnymi zagraniami i to słupczanie zdobyli następna bramkę po strzale Tomka Sadowskiego, który w tym meczu strzelił hat-tricka, Roman Bogdzia dożył jeszcze jedna bramkę, a po jednej bramce strzelili Sebastian Szynkielewski, Krzysiu Golański oraz Jacek Adamski. Bramki dla zespoli z Ustki strzelili Marcin Osobliwy dwie i ostatnia bramę w meczu  z dawnej szkoły „Słupskich Cieślików” Janusz Gołaszewski.
 
Wszyscy zawodnicy zasłużyli na wielki szacunek, bo grali dla potrzebujących i potomnych. Mecz profesjonalnie prowadził sędzia Roman Żurawski.

Po meczu kominiarz Damian Cupiał wręczył okolicznościowe medal „Na Szczęście”
sędziemu Romanowi Żurawskiemu, kapitanom drużyn Marianowi Jarczyńskiemu i Józefowi Koneckiemu, Januszowi Szambelan, bramkarzom Andrzejowi Pawlik i Jerzemu Kisiel oraz najmłodszym uczestnikom meczu Olkowi Lewandowskiemu oraz Marcelowi Osobliwemu.

W  meczu na rzecz 26 Finału WOŚP wystąpili Twardziele:

Słupsk: w bramce Andrzej Pawlik, Maciej Ciarka, Stefan Podbielski  Józef Konecki, Janusz Szambelan, Jan Kowalewski, Włodek Kostecki, Piotr Meyer, Sebastian Szynkielewski, Jacek „Żarówa” Jędrych, Tomasz Sadowski (3), Józef Rudnicki, Czarek Malinowski, Jacek Adamski (1 bramka), Roman Bogdzia (2), Krzysztof Golański (1),

Ustka: w bramce Jerzy Kisiel, Jerzy Mokijewski, Zbigniew Wiśniewski,  Stanisław Bartosewicz, Jan Łuczkiewicz, Mirosław Lewandowski, Piotr Osobliwy, Olek Lewandowski jr.  Jakub Dullek, Marian Jarczyński, Marcel Osobliwy jr. Marcin Osobliwy (2),  Dobromir Bujak (1), Jan Gołaszewski (1).

Do zobaczenia za Rok !!!!!!!!!!
Ze sportowym pozdrowieniem Józef Konecki


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>

Media o nas - Kanal6.pl: Oldboje grali dla WOŚPTa strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki