FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Słupscy Oldboje odnoszą sukcesy
Wysłano dnia 21-03-2018 o godz. 12:22:00
Temat Sprawy ogólne

W dniu 3 lutego 2018 roku r. w przepięknej hali sportowej w Dębnicy Kaszubskiej, rozegrano po raz kolejny Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Badowskiego w Dębicy Kaszubskiej, zawody profesjonalnie przeprowadził znany działacz sportowy i wielki społecznik Marek Malinowski.

Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów: Drutex Bytovia Bytów główny faworyt do zwycięstwa, który mia w swoim składzie takich zawodników jak W. Pięta reprezentant Polski, R. Cech czy M. Oblizajek, Zryw Kretomino, Bałtyk Koszalin, Almir Słupsk, Team Adamski i gospodarze turnieju Skotavia Dębnica Kaszubska.

Turniej stal na bardzo wysokim poziome strzelono siedemdziesiąt siedem bramek, mecze były bardzo zacięte, emocjonujące i każdy wynik a zdarzały się również dwucyfrowe miał znaczenie w ostatecznej kolejności. Zwycięzcą turnieju został zespół Zrywu Kretomino, który grał równo, miał równorzędnych zawodników na zmianę i skutecznie tracą jeden punkt w starciu z Drutexem Bytowią 3:3 strzelając w całym turnieju aż 29 bramek.

Zawiódł trochę główny faworyt Drutex Bytovia remisując dwa mecze, a w szczególności ostatni z gospodarzami Skotavią, który mógł zmienić bardzo dużo w końcowej klasyfikacji chociaż szybko objął prowadzenie 1:0 to w dalszej części spoczął na laurach i stracił dwie bramki. Po raz kolejny swój wielki kunszt piłkarski pokazał Wojtek Pięta, który po indywidualnej akcji wyrównał stan meczu na 10 sekund przed jego zakończeniem. Zwycięstwo Skotavi dawało jej trzecie miejsce, remis zrzucił ta drużynę na piąte miejsce. Wart podkreślić, że były to derby Kaszub Nizinnych.

Dużą niespodziankę sprawili Oldboje Team Adamski najstarszy zespól turnieju (średnia powyżej 52 lat), którzy zajęli trzecie miejsce. Zespól ten wystąpił w osłabieniu, gdyż kontuzji w czwartek doznali Cz. Malinowski i J. ‘Żarówa” Jędrych co sprawiło defensywny styl słupczan. W pierwszym wyrównanym meczu słupczanie przegrali jak się później okazało zwycięzca turnieju Zrywem Kretomino 0:2. W następnym meczu pokonali gospodarzy Skotavię 1:0 a zwycięska bramkę strzelił Tomek Sadowski. Następnie zremisowali 0:0 z Bałtykiem Koszalin marnując kilka stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

Kilka meczy miało szczególne i regionalne znaczenie
jak derby Słupska Almir:Team Adamski zakończony wynikiem 2:2 chociaż Adamscy prowadzili już dwa zero po bramkach Jacka Adamskiego tylko ambitna gra Almiru doprowadziła do remisu mimo, że zawodnicy obu drużyn mieli wiele sytuacji do strzelenia bramek. W ostatnim meczu z Drutexem Bytovią słupczanie po kilku akcjach objęli prowadzenie 1:0 po golu Jacaka Adamskiego ten wynik długo się utrzymywał, wyrównał skuteczny w tym turnieju Wojtek Pieta, słupczanie w końcówce opadli z sił i dali sobie strzelić kilka bramek. Słupczanie zasłużyli na pochwałę za wolę walki, ambicję. Reżyserem słupczan był niezawodny 'Profesor" piłki nożnej Józef Rudnicki, w obronie brylował Józef Konecki, jednak przy lepszej dyspozycji strzeleckiej Jacka Adamskiego można było osiągnąć większy sukces. Niestety trzeba zauważyć że idzie młodość.

Tym razem w zespole Team Adamski zagrali: Robert Jędrych w bramce, Józef Konecki, Maciej Ciarka, Tomasz Sadowski, Jacek Adamski i Józef Rudnicki.

Ostateczna tabela:
  1. Zryw Kretomino.
  2. Drutex Bytovia Bytów.
  3. Team Adamski Słupsk.
  4. Almir Słupsk.
  5. Skotavia Debnica Kaszubska.
  6. Bałtyk Koszalin.
Wyróżniono i nagrodzono statuetkami:
  • Najlepszy zawodnik turnieju MVP Rafał Podhorecki, strzelec 14 bramek, ze Zrywu Kretomino,
  • Najlepszy strzelec zdobywca 16 bramek Wojtek Pięta,
  • Najlepszy bramkarz turnieju Bartosz Tomchowicz bramkarz Skotavi Dębnica Kaszubska.
Zawody profesjonalnie prowadził sędzia Jerzy Szeląg ze Sławna.
Nagrody wręczali Marek Malinowski i Krzysztof Badowski.
Po turnieju wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na obiad integracyjny oraz podsumowanie tego pięknego turnieju, żartów i ocen meczów nie było końca .

Do Zobaczenia za rok!!!!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki