FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Kolejne sukcesy Słupskich Oldbojów
Wysłano dnia 21-03-2018 o godz. 12:50:13
Temat Sprawy ogólne

W dniu 11 marca 2018 roku w przepięknej hali sportowej w Główczycach, rozegrano po raz drugi Turniej 40 plus o Puchar Przewodniczącego  Rady Gminy Główczyce Michała Matkowskiego. Pan Przewodniczący to bardzo znany i szanowany w gminie działacz sportowy i wielki społecznik, którego  wspomagał dyrektor GOK-u pan Paweł Żmuda. Zawody sędziowali profesjonalnie panowie również działacze społeczni i sportowi: Wiesław Wielgus, Waldemar Romowski i Bartłomiej Wielgus.

Do turnieju zostało zaproszonych pięć zespołów: Almir Słupsk zeszłoroczny zwycięzca pierwszej edycji i główny pretendent do drugiego zwycięstwa, Team Adamski Jacek i Przyjaciele, Oldboje Wykosowo, Catrina 2 Szczypkowice i Jurek i Przyjaciele reprezentujący Gminę Główczyce.

Turniej stał na bardzo wysokim poziome w dziesięciu meczach strzelono trzydzieści osiem bramek mecze były bardzo zacięte, emocjonujące fair play i każdy wynik miał znaczenie w ostatecznej kolejności. Rywalizacja na boisku miała podwójny charakter, rywalizację drużyn w Gminie Główczyce, którą wygrali Jurek i Przyjaciele tejże Gminy oraz kolejne derby Słupska.

Losowanie i układ gier tak się ułożyły, że w decydującym o zwycięstwie w turnieju spotkały się drużyny Almiru Słupski i Team Adamski Jacek i Przyjaciele, mecz był wart finału i był rozgrywany w szalonym tempie zawodnicy obu drużyn stwarzały podbramkowe sytuacje ale na posterunku zawsze byli bramkarze. Chodziło również o dumę dominację w Słupsku, bo to były kolejne derby tylko poza granicami miasta i jak potwierdzają wyniki Oldboje Team Adamski zawsze są przed Almirem. Obie drużyny wygrały po trzy mecze Oldboje Team Adamski pokonali kolejno drużyny Jurek i Przyjaciele 4:0, Oldbojs Wykosowo 5:0 oraz Katrinę 2 Szczypkowice 3:1. Natomiast Almir miał słabszy początek i wymęczył 2:1 z Katriną 2, 1:0 z Jurek i Przyjaciele i rozgromił 8:0 Oldbojsów z Wykosowa.

Wychodząc do rywalizacji z Team Adamski o jedną bramkę strzeloną bramkę więcej.
Ofensywnie lepiej reprezentowała się drużyna Almiru ze względu na młodszy wiek zawodników oraz dłuższą ławkę rezerwowych, natomiast w defensywie zawodnicy z Oldboje Team Adamski Jacek i Przyjaciele mimo, że był  najstarszym zespołem turnieju (średnia powyżej 50 lat). Przełomowym momentem meczu około trzy minuty przed końcem była interwencja Andrzeja Pawlika, który obronił ostry strzał z czterech metrów, nastąpił kontratak i prowadzenie objęli Adamscy po strzale Zdzisława Jarowskiego. Zwodnicy Almiru jeszcze z większą furią zaatakowali, jednak doskonale w obronie grali słupczanie. Jak się okazało kontratak był najsilniejszą bronią Team Adamski, w ostatniej minucie meczu zrobili to perfekcyjnie i strzał pod poprzeczkę Jacka Adamskiego przypieczętował ich zwycięstwo w turnieju. Warto nadmienić, zespól ten wystąpił w osłabieniu, gdyż kontuzji w czwartek doznał i J. ‘Żarówa” Jędrych a „Profesor” Józef Rudnicki główny rozgrywający zespołu był chory co sprawiło defensywny styl słupczan. Tym razem reżyserem gry był Czarek Malinowski  zdobywając jedną bramkę i cztery asysty. W obronie bardzo dobrze zagrał Maciej Ciarka wspomagany przez Zdzisia Jarowskiego i najstarszego zawodnika na boisku Józefa Koneckiego, który dodatkowo harcował w pomocy mając aż cztery asysty. Trzeba zauważyć że idzie młodość ale „stare wygi piłkarskie” tanio skóry jednak nie sprzedają, młodzież jeszcze musi troszeczkę się napracować. Zwycięzcy strzelili aż 14 bramek tracąc tylko jedną. To świadczy ich determinacji i konsekwencji w grze zespołowej.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Wojciech Romski
z drużyny Jurek i Przyjaciele Główczyce. Pucharem Fair Play została uhonorowana drużyna Team Adamski Jacek i Przyjaciele, natomiast ich kapitan Jacek  Adamski został najlepszym zawodnikiem turnieju MVP strzelec 9 bramek.

Tym razem w zespole Team Adamski Jacek i Przyjaciele zagrali w składzie:
Andrzej Pawlik w bramce, Józef Konecki, Maciej Ciarka (2 bramki), Zdzisław Jarowski (2 bramki), Czarek Malinowski (1 bramka) i kapitan Jacek Adamski (9 bramek).

Ostateczna tabela:
  1. Team Jacek Adamski i Przyjaciele.
  2. Almir Słupsk.
  3. Jurek i Przyjaciele Gmina Główczyce.
  4. Katrina 2 Szczypkowice.
  5. Oldboys Wykosowo.
Nagrody wręczali Przewodniczący Michał Matkowski i Dyrektor GOK  Paweł Żmuda.
W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście zostali poczęstowani  staropolskim żurem przygotowanym przez panią Anię Powidel.

Do Zobaczenia za rok!!!!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki