FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Słupscy Oldboje na podium
Wysłano dnia 12-04-2018 o godz. 14:54:38
Temat Sprawy ogólne

W ostatnim turnieju halowym sezonu zimowego 2018, drużyna Oldbojów ze Słupska brała udział w kolejnym Turnieju Piłki Nożnej Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego, który jest tradycją w sportowym kalendarzu Drawska Pomorskiego. Turniej miał uroczystą oprawę. Tegoroczna edycja odbyła się 26 marca, miejscem zmagań była hala sportowa w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim. Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwała Pani Małgorzata Piłatowska.

W turnieju głównym udział wzięło pięć drużyn ze: Słupska, Stargardu, Suliszewa, Barwic oraz gospodarzy Drawska Pomorskiego. Warto nadmienić, że wielu zawodników grało w drużynach piłkarskich i były to miłe spotkania rywali z boisk piłkarskich lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Organizatorzy zdecydowali o rozgrywaniu turnieju systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały po 15 minut. Po rozegraniu wszystkich 10 spotkań poznaliśmy zwycięzców. Turniej stał na wysokim poziomie mecze były zacięte i emocjonujące, strzelono w nich aż 66 bramek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dariusz Jakubowski z Suliszewa, najstarszym graczem Czesław Siniecki z Barwic. Mecze sędziował Eugeniusz Terlecki,  opiekę medyczną zabezpieczał Krzysztof Radziusz. Słupscy zawodnicy turniej rozpoczęli od zwycięstwa w pierwszym meczu z odwiecznym rywalem drużyną drużyna Stargardu 4:1. Bramki w tym meczu dla słupczan strzelili Jacek Adamski dwie, Zdzisiu Jarowski, i Czarek Malinowski po jednej. Mecz miał dziwny przebieg słupscy zawodnicy bez rozgrzewki prosto z podróży wyszli na boisko. Przewaga słupczan była dominująca.  

W kolejnym meczy turnieju słupscy zawodnicy spotkali się z drużyna Barwic, która przyjechała w mocno odmłodzonym składzie, Był to dziwny mecz słupczanie prowadzili już 2:0 po bramkach Jacka Adamskiego i niefrasobliwości w obronnie kolejno stracili trzy bramki. Doświadczenie pozwoliło im wyrównać a strzelcem bramki był powracający po chorobie Józef Rudnicki. W następnym meczu słupczanie rozgromili zespół Suliszewa debiutanta tego turnieju aż 7:0. popis gry dał Józef „Profesor” Rudnicki strzelając aż pięć bramek w tym typowego hattricka, dwie bramki strzelił Jacek Adamski. W ostatnim mecz turnieju między drużynami Słupska i gospodarzy Drawska Pomorskiego miał szczególne znaczenie bo jego każdy wynik wywracał tabelę od pierwszego do trzeciego miejsca. Zwycięstwo słupczan dawało im zwycięstwo w turnieju, remis drugie miejsce a porażka trzecie. Mecz był bardzo zacięty słupscy zawodnicy grając rozsądnie strzeli gola uczynił to Józef Rudnicki i wydawało się zwyciężą po raz kolejny. Niestety w końcówce meczu zabrakło sił, brak powrotu, strata kilku piłek w środku pola, a w zawodników Drawska jakby wstąpił nowy duch ambicji zawodnicy Ci dwoili się i troili by wreście pokonać Słupsk i dokonali tego strzelając dwie bramki. Był to zimny prysznic dla słupskich oldbojów. Warto podkreślić, że słupczanie pojechali na turniej w pięcio osobowym składzie, bo kontuzje i choroby wyeliminowały kilku zawodników bez zawodnika rezerwowego. W końcowych minutach każdego meczu było to widoczne. Ponadto w bramce musiał stanąć Józef Konecki, który dwoił się i troił  broniąc wiele groźnych strzałów, jednak to bardzo osłabiło obronę bo tam jest jego nominalne miejsce. Należy podkreślić dobry powrót po chorobie Józia Rudnickiego najlepszego zawodnika strzelca aż siedmiu bramek. Wszyscy zawodnicy wznieśli na wyżyny swoich umiejętności w tym turnieju Jacek Adamski strzelił aż sześć bramek Czarek Malinowski i Zdzisiu Jarowski harowali w obronie  co wystarczyło tylko na trzecie miejsce co też należy uznać za sukces.

Zespól słupski wystąpił w składzie:
Józef Konecki w bramce, Zdzisław Jarowski, Czarek Malinowski, Jacek Adamski i Józef Rudnicki.

Ostateczna tabela turnieju:
  1. Barwice
  2. Drawsko Pomorskie
  3. Słupsk
  4. Stargard
  5. Suliszewo
Do zobaczenia za rok!!!!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki