FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Komunikat Superjuniorzy 2018
Wysłano dnia 22-06-2018 o godz. 08:19:26
Temat Sprawy ogólne

Emocje wśród Superjuniorów :)

Emocje opadły, prezenty i nagrody rozdane, słodkości zjedzone, medale na szyjach zwycięzców zawisły, na odkurzonych półkach dumnie stoją zdobyte puchary, na ścianach lśnią oprawione w ramkach dyplomy i do dziś słychać wielką wrzawę na tym pięknym stadionie Centrum Usług Wspólnych  przy ul. Wodnej 20 w Kobylnicy.

Takich zmagań i rywalizacji na tym obiekcie jeszcze nie było. W dniu 16.06.2018  r. przy pięknej afrykańskiej pogodzie, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia oraz Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego i Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego odbył się odbył VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów oraz Superjuniorów.

Tegoroczny turniej był realizowany pod hasłem „POSZERZAMY HORYZONTY WSPÓŁPRACY – BO W PIŁKĘ W KOBYLNICY GRAJĄ I MISTRZOSTWA ŚWIATA OGLĄDAJĄ”. Jednym z głównych celów turnieju jest pogłębienie współpracy kontaktów międzynarodowych oraz upowszechnienia  kultury  fizycznej  i sportu wśród dzieci w myśl hasła  „w sporcie nie ma wieku ani granic”.

Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach.

1. Przedszkolaki
W grupie przedszkolaków w którym rywalizowały drużyny: Słonecznego Przedszkole z Kobylnicy, Przedszkole z Sycewic i Przedszkole Miejskie nr 12 „Niezapominajka” ze Słupska. Cóż to były za mecze i jakie emocje zawodników oraz rodziców. W sumie padło aż 21 bramek Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęli „Maluchy” z Niezapominajki, drugie miejsce zajęło  Przedszkole z Sycewic trzecie Słonecznikowe Przedszkole. Drużyny otrzymały puchary a wszyscy uczestnicy tej kategorii otrzymali medale. Królem strzelców został Paweł Schwichterberg ze PM nr 12 „Niezapominajka”, Pucharem Fair Play uhonorowano Słonecznikowe z Kobylnicy. Ponadto organizator wręczył Cheerleaderkom z „Niezapominajki” puchar za oprawę muzyczną i artystyczną turnieju. W tej grupie uczestniczyło 37 zawodniczek i zawodników. Przykładem do naśladowania może być Przedszkole Miejskie „Niezapominajka”, które na turniej zabrało wszystkich swoich przedszkolaków. Wielkie Brawa.

2. Rozgrywki Superjuniorów rocznik 2010- 2011
W rozrywkach udział wzięło pięć drużyn, grając każdy z każdym. Rywalizacja była wyjątkowa a młodzi adepci piłki nożnej już pokazały że potrafią grać w piłkę. Ponadto dodatkową atrakcją była walka na dużym boisku. W ramach rozgrywek rozegrano dziesięć trwających dwa razy po pięć minut spotkań, wśród których padł grad bramek łącznie aż 56. Bardzo dobrze zaprezentowały się wszystkie zespoły złożone z chłopców i dziewczynek, ambicji i walki nie zabrakło do końcowego gwizdka sędziów. Rywalizacja była bardzo zacięta bo o zwycięstwie w turnieju liczyła się każda strzelona bramka. Ostatecznie zwyciężył zespół Victorii Słupsk przy tej samej ilości zdobytych punktów miał lepszą różnicę bramek.

Końcowa tabela turnieju:

 1. Victoria Słupsk
 2. Sparta Sycewice
 3. Słupia Kobylnica
 4. Orlik Kończewo
 5. Gryf Slupsk
Wyróżnieni zostali:
 • Najwszechstronniejszy zawodnik turnieju:  Piotr Piskuła UKS Orlik Kończewo
 • Najlepszy strzelec: Jakub Patyk Sparta Sycewice
 • Najlepszy zawodnik turnieju: Karol Borecki Victoria Słupsk
 • Najlepszy bramkarz: Jakub Czerniawski Słupia Kobylnica
Rozgrywki Superjuniorów rocznik 2008- 2009
W grupie starszej, zawodnicy rozegrali swoje pojedynki systemem każdy z każdym. Każdy mecze były szczególne, bo ich wyniki miał decydujący wpływ na końcową tabelę tym bardziej, że rywalizowały tylko cztery zespoły: Sparty Sycewice, Gryfa Słupsk  i Victorii Słupsk oraz Słupi Kobylnica. Tak mała ilość zespołów wynikła udziałem tej grupy wiekowej w rozgrywkach ligi OZPN. W tej grupie również rywalizowano na boisku na którym grali oldboje. Oprócz gry i rywalizacji najważniejsza była również dobra zabawa. Wszystkie drużyny były dodatkowo dopingowane przez opiekunów a przede wszystkim swoich rodziców, rywalizacja toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego, bo rywalizowały ze sobą  regionalne szkoły piłki nożnej. W sześciu meczach padło aż 24 bramki. Ostatecznie wygrał zespół Słupi Kobylnica i jest to ich pierwsze zwycięstwo w tej kategorii we wszystkich edycjach turnieju. Wszyscy zawodnicy zostali udekorowanie medalami, pucharami i indywidualnymi statuetkami najlepsi zawodnicy.

Końcowa tabela turnieju:
 1. Słupia Kobylnica
 2. Sparta Sycewice
 3. Gryf  Słupsk
 4. Victoria Słupsk
Wyróżnieni zostali:
 • Najlepszy strzelec: Andżelika Świacka  Słupia Kobylnica
 • Najlepszy zawodnik turnieju: Wojciech Karpiński Sparta Sycewice
 • Najlepszy bramkarz: Wojciech Bogusławski Gryf Słupsk
W tych dwóch kategoriach ogólnie uczestniczyło ponad 94 zawodniczek i zawodników.
Dla dzieci przygotowane był słodycze od organizatora turnieju. Gadżety i upominki ufundowała Słupska Kancelaria Brokerów Ubezpieczeniowych Paweł Nakoneczny, PGK Słupsk oraz Starostwo Powiatowe i Gmina Kobylnica. Kominiarze z Firmy Reno-Komin Słupsk słodycze i miniaturki kominiarczyków na szczęście.

W ramach wolontariatu jako asystentki pomagały Panie: Kamila Kubik i Julia Mielczarek.
Zawody od strony medycznej zabezpieczała Maltańska Służba Medyczna O/ Słupsk.
Organizatorzy IV Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Gryfa Słupskiego oraz Superjuniorów, składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji turnieju Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, Staroście Słupskiemu Zdzisławowi Kołodziejskiemu oraz Wójtowi Gminy Kobylnica Leszkowi Kulińskiemu.

Do zobaczenia za rok!!!!!!!!!!!
Ze sportowym pozdrowieniem Józef Konecki
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki