FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Komunikat VI Turnieju 2018 - Jedyny taki turniej w Polsce
Wysłano dnia 22-06-2018 o godz. 08:39:00
Temat Sprawy ogólne

W miniony weekend przy iście upalnej afrykańskiej pogodzie, na obiekcie Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20 odbył VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów oraz Superjuniorów, bo drużyny walczyły aż na pięciu boiskach turniej pokoleniowy największy, jedyny taki na Pomorzu i w Polsce w którym udział wzięli reprezentanci sześciu krajów: Batonytereny Węgry, Jirkow Czechy, Witaz Słowacja, Oldboje Grodno Białoruś, Gryf Masters Słupscy Emigranci Anglia oraz sześć drużyn Pomorza.

Warto nadmienić, że Patronat nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Słupska Robert Biedroń oraz Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski i Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński. Tegoroczny turniej był realizowany pod hasłem „POSZERZAMY HORYZONTY WSPÓŁPRACY – BO W PIŁKĘ W KOBYLNICY GRAJĄ I MISTRZOSTWA ŚWIATA OGLĄDAJĄ”. Jednym z głównych celów turnieju jest pogłębienie współpracy kontaktów międzynarodowych oraz upowszechnienia  kultury fizycznej i sportu wśród dzieci w myśl hasła „w sporcie nie ma wieku ani granic”.

Na stadionie w Kobylnicy w grupie oldbojów spotkał się kwiat piłkarstwa byłych zawodników klubów piłkarskich nie tylko z Pomorza i byli:
Józef Rudnicki, Zdzisław Lewandowski, Roman Bogdzia, Zbigniew Wiśniewski, Jacek Adamski Wojciech Pięta, Grzegorz Szczepański, Jacek i Robert Jędrych, Maciej Ciarka, Sebastian Szynkielewicz, Cezary Malinowski, Zbyszek Oblizajek, Mariusz Kałamaszek i wielu wielu innych co gwarantowało wysoki poziom meczy, pokazu kunsztu piłkarskiego, wspaniałych akcji, interwencji bramkarzy oraz bardzo dużo emocji i dobrej piłki. Jak zwykle wielkie wrażenie na uczestnikach zrobiły ufundowane puchary i wyróżnienia oraz nagrody zespołowe oraz indywidualne ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostę Słupskiego i Wójta Gminy Kobylnica. Trudno się dziwić, że każdy zespół chciał zdobyć wiele wyróżnień. Turniej, który już rozpoczął się w piątek, drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup i dostarczył wiele emocji, mecze były zacięte i wyrównane, każda strata punktu eliminowała z walki o zwycięstwo w turnieju, dlatego dominował styl ofensywny.
Każdy mecz był emocjonujący, mający duże znaczenie na końcowy układ tabeli. Tak też było w grupie A, w meczy Team Kobylnica – FK Oldboje Słupsk pewni zawodnicy z Kobylnicy, którym wystarczał remis do awansu do półfinałów przegrali 0:1 a złotą bramkę strzelił Roman Bogdzia i zajęli trzecie miejsce w grupie wyprzedzając dwa zespoły lepsza ilością zdobytych bramek. Natomiast w grupie B drużyna Team Jacek Adamski po trzech zwycięstwach w piątek przegrała dwa ostatnie mecze i musiała się zadowolić walką o piąte miejsce ulegając 3:7 Gryf Masters Słupscy Emigranci.

Półfinały były bardzo emocjonujące Drutex - Bytovia spotkała się z oldbojami z Grodna
wygrywają pewnie 2:0 po bramkach Wojtka Pięty i Mariusza Kałamaszka. W drugim półfinale No Name  Słupsk wygrał z Oldboysem Ustka 3:1 po bramkach T. Mazurka dwie i P. Sadowskiego jednej. W meczu o trzecie miejsce w turnieju Oldboys Ustka po wyraźnej przewadze rozgromił Polonię Grodno 4:0 po dwóch bramkach K. Jabłonowskiego i po jednej J. Dulek i  Ł. Poszepczyńskiego.
W wielkim finale, który stał na wyjątkowo wysokim poziomie spotkały się drużyny Drutex – Bytovia  Bytów faworyt, który pokonał 1:0 drużynę No Name Słupsk jak się okazało „czarnego konia” turnieju. Mecz był bardzo wyrównany i bardzo zacięty. Każda z drużyn miała kilka okazji do strzelenia bramek, jednak bramkarze bronili znakomicie. Złotą bramkę strzelił po przepięknej akcji dwójkowej z Mariuszem Kałamaszkiem „Wyga” boisk piłkarskich Wojciech Pięta.
Mimo, że walka toczyła się do końcowego gwizdka sędziów bo zawodnicy grali fair i sportowo, szanując przeciwnika i tak też było na wszystkich boiskach, bo w trzydziestu ośmiu meczach strzelono aż 136 bramek.

Józef konecki został udekorowany przez Wojciecha Sapieję statuetką Przyjaciela  Gryf Masters Słupscy Emigranci z Anglii.
Nagrody i wyróżnienia wręczali Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński, Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Czesław Elzanowski oraz Damian Cupiał z Firmy "RENO-KOMIN"  Słupsk i Józef Konecki.
Torby z upominkami dla drużyn ufundowało Starostwo Słupskie oraz Gmina Kobylnica PGK Sp. z o. o. Słupsk oraz Słupska Kancelaria Brokerów Paweł Nakoneczny.

Finaliści wystąpili w składach:
 • Drutex-Bytovia: w bramce M. Augustynowicz, R. Mądzelewski, Z. Oblizajek, M. Kałamaszek, J. Pela, G. Kraska, K. Stanios, W. Pięta, M. Piechna.
 • No Name: w bramce P. Modzelewski, P. Kamiński, P. Wojciechowski, P. Sadowski, Ł. Lisik kapitan,  A. Bednarek, T. Mazurek, D. Kozub
Ostateczna kolejność turnieju:
 1. Drutex -Bytovia Bytów
 2. No Nome Słupsk
 3. Oldboys Ustka
 4. Oldboje Grodno
 5. Gryf Masters Słupscy Emigranci Anglia
 6. Team Jacek Adamski i Przyjaciele Słupsk
 7. Team Kobylnica, Oldboje Przemęt, Batonytereny Węgry, Jirkow Czechy, Vitaz Słowacja, FK, Oldboje Słupsk.
Zawodnicy zostali wyróżnieni indywidualnie:
 • Najlepszy zawodnik - Mariusz Kałamaszek
 • Król strzelców - Jacek Adamski 9 bramek
 • Najwszechstronniejszy zawodnik - Piotr Próchniak Team Kobylnica
 • Najlepszy bramkarz - Jerzy Kisiel Oldboys Ustka oraz wyróżniający się
 • bramkarz Robert Jedrych
 • Wyróżniający zawodnik turnieju - Roman Bogdzia FK Oldboje
 • Najwaleczniejszy zawodnik - Janusz Szambelan FK Oldboje
 • Puchar Fair Play otrzymały drużyny Oldbojów z Gryf Masters Słupscy Emigranci Anglia, Jirkow Czechy, Witaz Słowacja, FK Oldboje Słupsk, który ufundowała firma Usługi Kominiarskie "RENO - KOMIN" Janusz Cupiał & Syn ze Słupska.
 • Puchar dla najlepszej drużyny zagranicznej Oldboje Grodno, ufundowany przez Włodzimierza Sławnego Dyrektorowi Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Słupsku
Zawody profesjonalnie prowadzili sędziowie: Andrzej Osak, Łukasz Dawidowicz i Roman Żurawski oraz  Bogdan Chałubiński, którzy zostali uhonorowani statuetkami przez organizatora Józefa Koneckiego.

Podczas turnieju na obiekcie swoje stoiska miały Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, gdzie można było przebadać swój organizm.  Państwowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Słupsku informując o oświacie zdrowotnej. Firmy Reno – Komin ze Słupska oraz Wobex Malbork prowadząc akcję ZAPROŚ KOMINIARZA udzielając porad i informacji bezpiecznego używania kotłów CO i COG oraz szczelności kominóww domach.
W ramach wolontariatu jako asystentki pomagały Panie: Kamila Kubik i Julia Mielczarek
Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy oraz goście byli zachwyceni atmosferą i przyjęciem przez organizatorów turnieju. W czasie trwania turnieju wszystkim uczestnikom i zaproszonym  gościom zapewniono gorący posiłek, tym razem była to regionalna zupa grochowa. Ekipom przyjezdnym zafundowano wycieczkę po Słupsku i do Ustki.

Organizatorzy VI  Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów oraz Superjuniorów, składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji turnieju: Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, Staroście Słupskiemu Zdzisławowi Kołodziejskiemu oraz Wójtowi Gminy Kobylnica Leszkowi Kulińskiemu.

Sponsorom:
 • Grzegorzowi Rogalskiemu - Prezesowi Firmy Wobex Malborka
 • Januszowi Cupiał & Syn - z Firmy Reno - Komin w Słupsku
 • Katarzynie Szambelan - z Ośrodka Szkolenia Kierowców PRAWKO C
 • Bronisławowi Bajcar Właścicielowi Firmy Bajcar
 • Andrzejowi Wójtowiczowi Prezesowi Wodociągi Sp. z o. o. w Słupsku
 • Marii Mazur - Dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku
 • Włodzimierzowi Sławnemu Dyrektorowi Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Słupsku
 • Janowi Gurgun z Firmy PGK Sp. zo .o. w Słupsku
 • Jarosławowi Gwiżdżwi - Agencja Reklamowa Turystyczna Polska
 • Michałowi Gwiżdżwi - Agencja Reklamowa TP -DESIGIN
 • Maciejowi Gwiżdżwi - Agencja Reklamowa Fly SEO
 • Pawłowi Nakonecznemu - Słupskiej Kancelarii Brokerów Ubezpieczeniowych
 • Markowi Perkowskiemu Agata Meble
Za Patronat Medialny:
 • Romanowi Seweryn - Telewizja Kablowa Słupsk Kanał 6
 • Małgorzacie Maciejuk TV Słupsk
Ponadto.
 • Rafałowi Szymańskiemu z Radia Słupsk
 • Jarosławowi Stencel za artykuły w Głosie Pomorza
 • Włodzimierzowi Stech - z Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy za wszelką pomoc przygotowanie obiektu do rywalizacji sportowej
 • Maltańskiej Służbie Medycznej za zabezpieczenie medyczne.
Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki