FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Zapraszamy na jedyny taki mecz w Słupsku
Wysłano dnia 25-10-2018 o godz. 15:26:37
Temat Sprawy ogólne

W dniu 27.10.2018 roku o godz. 16:30 na stadionie 650-lecia przy ul. Madalińskiego 4 w Słupsku, Stowarzyszenie Sportowe FK Oldboje Słupsk organizuje Doniosły Pokoleniowy Mecz Piłkarski upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Do udziału zapraszamy wszystkich byłych zawodników słupskich klubów piłkarskich FK Oldboje, Gryfa, Victorii, Team Adamski, zawodników nieistniejącego kubu Czarnych Słupsk oraz naszych Przyjaciół z Ustki, Bytowa i Kobylnicy.


Kliknij Patronat Honorowy tego Doniosłego Meczu objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń, Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski i Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

Piłka nożna, jest najbardziej popularną grą zespołową na całym świecie. Dla szczególnego podkreślenia dumy, że możemy żyć w wolnym kraju spotkają się na boisku pokolenia wielu miłośników tej dyscypliny sportowej. Pokolenia Słupszczan i Ziemi Słupskiej, zarówno piłkarzy, jak i trenerów, sędziów oraz działaczy sportowych.

Oldboje to wspaniała historia słupskiego sportu amatorskiego. Nasi Oldboje niejednokrotnie próbowali swoich sił z drużynami w Polsce i poza granicami. Przypomnijmy, że to ,,wiele szkół piłki nożnej… na słupskiej po prostu poległa”. Takich sukcesów było wiele! Zawdzięczamy je zawodnikom, dla których Oldboje to nie tylko gra w piłkę nożną, ale przede wszystkim ,,przyjaźń boiskowa”. Jest ona dziedziną dostarczającą wiele emocji wywoływanych udziałem w wydarzeniu sportowym jakim jest mecz pokoleniowy w tym przypadku upamiętniającego 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości po stronie uczestnika jak i widza.

Naszym celem jest również spotkanie pokoleń Słupczan i Ziemi Słupskiej, zarówno piłkarzy, trenerów, działaczy oraz sędziów piłkarskich. To spotkanie to również mecz pełen emocji, wspólne spędzenie wspólnego czasu rodzin pokoleniowych na obiekcie stadionu 650 - lecia na którym odbyło się wiele wspaniałych widowisk również z udziałem reprezentacji Polski.

Spotkanie po latach wielu kibiców, byłych kolegów, sportowców i zawodników słupskich klubów piłkarskich oraz wybitnych działaczy i sędziów piłkarskich sympatyków wszelkich sportów, będzie to również pobudzenie lokalnych grup do większej inicjatywy na rzecz swojej społeczności i Miasta Słupska. Wpisanie naszego miasta w te uroczyste obchody, to szerzenie postaw patriotyzmu, uhonorowanie wszystkich uczestników okolicznościowym medalem związanym z obchodami 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zwięczy to podniosłe wydarzenie.

W założeniach Stowarzyszenia Sportowego FK Oldboje jest spotkanie na boisku wielu wybitnych ludzi słupskiego sportu reprezentantów Polski m.in.  33 krotnego kadrowicza uczestnika Mistrzostw Świata w USA Pawła Kryszałowicza, trzy pokoleniową familię Wanatów oraz Bednarczyków z obecnym trenerem Gryfa Słupsk. Wybitnego trenera odkrywcy wielu talentów słupskiej piłki nożnej Tadeusza Spionka i Henryka Matuszewskiego oraz Ryszarda Henryka z Sycewic. Piłkarzy Ryszarda Szatkowskiego, Jana Bobę, Waldemara Puzona, Józefa Rudnickiego, Macieja Ciarkę, Jacka Adamskiego, Czarka Malinowskiego, Jacka Rubinowicza, Grzegorza Paszke, Arkadiusza Chuchlę, Pawła Szyckiego, Łukasza Pawłowskiego, Dariusza Dorawę, Andrzeja Pawlika, Michała Mikulskiego, Tomasza Jakubca, Gerarda Szwedę, Marka Perkowskiego, Romana Bogdzię, braci Jędrychów Wojciecha Sapieję, Adama Pietrasa, Wojciecha Pietę, Mariusza Kałamaszka braci Oblizajek, Jakuba Koneckiego, Henryka Stropek, Mieczysława Hec Janusza Szambelana i Tadeusza Basichowskiego oraz Jarosława Strozińskiego, Jana Kowalewskiego. Drużynę Oldboys z Ustki z Markem Jarczynskim i wielu znamienitych sportowców Kazimierza Adacha, Jana Huruka czy Tomasza Czubaka. Ponadto zaprosiliśmy grupę Cieślików z prezesem Marianem Boratyński oraz samorządowców Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Czesława Elzanowskiego, Beatę Chrzanowską, Zbigniewa Konwińskiego, byłego Prezydenta Miasta Słupska Macieja Kobylińskiego, Jerzego Barbarowicza, Roberta Biedronia, Agnieszkę Klimczak, Pawła Szewczyka, Zdzisława Kołodziejskiego, Leszka Kulińskiego. Sędziów piłkarskich Edwarda Heldta, Krzysztof Maciąga, Jarosława Boratyńskiego, Andrzeja Osak, Leszka Urbanowicza i Romana Żurawskiego.

W tą oprawę wpiszą się najmłodsi uczestnicy, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka” z profesjonalną Kadrą i panią dyrektor Aleksandrą Bakowską, z którą współpracujemy od wielu lat. Młodzi adepci piłki nożnej wciąż mogą się od „Mistrzów” jeszcze wiele nauczyć. Bowiem naszym Oldbojom nie brakuje ducha walki, co zapewne zaprezentują na boisku. Będą to również nie zapomniane chwile i wydarzenia zapisane na kartach historii Miasta Słupska.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef KoneckiTa strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki