FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Jedyny taki mecz w Słupsku
Wysłano dnia 28-10-2018 o godz. 20:54:00
Temat Sprawy ogólne

W dniu 27.10.2018 roku o godz. 16:30 na stadionie 650-lecia słynnej słupskiej „Maracanie”, Stowarzyszenie Sportowe FK Oldboje Słupsk zorganizowało Doniosły Pokoleniowy Mecz Piłkarski upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Patronat Honorowy tego wyjątkowego wydarzenia objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń, Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski i Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński. Do udziału zaproszono byłych zawodników słupskich klubów piłkarskich FK Oldboje, Gryfa, Victorii, Team Adamski, zawodników nieistniejącego kubu Czarnych Słupsk oraz Oldboys Ustka,  Bytowi Bytów i Pogoni Lębork. Słupski Klub Cieślików reprezentowali Henryk Lutkiewicz, Ryszard Szatkowski i Czesław Kaczmarek.

Piłka nożna, jest najbardziej popularną grą zespołową na całym świecie.
Dla szczególnego podkreślenia dumy, że możemy żyć w wolnym kraju spotkają się na boisku pokolenia wielu miłośników tej dyscypliny sportowej. Pokolenia Słupszczan i Ziemi Słupskiej, zarówno piłkarzy, jak i trenerów, sędziów oraz działaczy sportowych. Oldboje to wspaniała historia słupskiego sportu amatorskiego. Nasi Oldboje niejednokrotnie próbowali swoich sił z drużynami w Polsce i poza granicami. Przypomnijmy, że to ,,wiele szkół piłki nożnej… na słupskiej po prostu poległa”. Takich sukcesów było wiele! Zawdzięczamy je zawodnikom, dla których Oldboje to nie tylko gra w piłkę nożną, ale przede wszystkim ,,przyjaźń boiskowa”. Jest ona dziedziną dostarczającą wiele emocji wywoływanych udziałem wydarzeniu sportowym jakim jest mecz pokoleniowy w tym przypadku upamiętniającego 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości po stronie uczestnika jak i widza. Celem jest również spotkanie pokoleń Słupczan i Ziemi Słupskiej, zarówno piłkarzy, trenerów, działaczy oraz sędziów piłkarskich. To spotkanie to również mecz pełen emocji, wspólne spędzenie wspólnego czasu rodzin pokoleniowych na obiekcie stadionu 650 - lecia na którym odbyło się wiele wspaniałych widowisk również z udziałem reprezentacji Polski. Spotkanie po latach wielu kibiców, byłych kolegów, sportowców i zawodników słupskich klubów piłkarskich oraz wybitnych działaczy i sędziów piłkarskich sympatyków wszelkich sportów, będzie to również pobudzenie lokalnych grup do większej inicjatywy na rzecz swojej społeczności i Miasta Słupska, tylko zwięczyło to podniosłe wydarzenie.

Uroczystości rozpoczęły się na hali sportowej,
wszystkim uczestniczkom rozdano biało-czerwone kokardy narodowe wykonane przez Przedszkole Miejskie „Niezapominajka”. Następnie Józef Konecki przywitał wszystkich obecnych i  zaproszonych  gości. Bardzo ważnym punktem tej uroczystości było  odsłuchania  Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Jak zwykle nie zawiedli Przewodnicząca Rady Miejskiej Słupska Beata Chrzanowska, Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński i Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego Czesław Elzanowski. Po raz kolejny jak się okazało Prezydenci Miasta Słupska zignorowali (mimo potwierdzenia) zaproszenie na tą unikatową uroczystość, dając dowód lekceważenia organizatorów i uczestników tej doniosłej uroczystości. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka”, która była podzielona na trzy części. W pierwszej został przedstawiony krótki rys historyczny, który przedstawiły panie Karolina Kawalko i Aneta Kołodziej. Następnie dzieci Cheerleaderki z grupy Motylków i Muchomorków wykonały piękne tańce, które wzbudziły zachwyt wśród zgromadzonej publiczności. Gdy ma mini boisko  wyszli młodzi adepci piłki nożnej wśród rodziców i gości rozpoczęły emocje i niesamowity doping. Rozegrano dwa mecze padło kilka bramek ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy. Wszystkie dzieci zostali wyróżnione medalami i okolicznościowymi pucharami oraz koszami ze słodkich łakoci. Po tej części organizatorzy wyróżnili za wielkie zasługi w szkoleniu i wyławianiu piłkarskich talentów okolicznościowymi statuetkami trenerów Tadeusza Wanata wraz z synem Tadeuszem jr i wnukiem Kacprem, Henryka Matuszewskiego i Tadeusz Spionka, długoletniego prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Ziomeckiego oraz dyrektorkę Przedszkola Miejskiego „Niezapominajka” Aleksandrę Bąkowską za szczególną współpracę i zaangażowanie na rzecz sportu i kultury wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Warto nadmienić, że Józef Konecki prezes Stowarzyszenia FK Oldboje Słupsk został Przyjacielem Przedszkola Miejskiego „Niezapominajka”.

Po tych uroczystościach mimo ulewnego deszczu na płytę boiska wyszli piłkarze
, którzy rozegrali historyczny pokoleniowy mecz, a na trybunie grę swoich byłych zawodników zawodników oglądał sam trener Tadeusz Wanat. Na murawie wystąpili pokolenia ojciec z synem Dariusz Dorawa i Dawid Dorawa jr oraz Józef Konecki i Jakub Konecki jr, jest to rzadki przypadek na stadionach, ale Słupsku to się wydarzyło. Mimo rozmokłej murawy, mecz toczył się w znakomitym tempie. Widać było że grają zawodnicy, którzy mają za sobą bogatą karierę zawodniczą w różnych ligach polskich i zagranicą. Duże pracy mieli bramkarze obu drużyn, bo akcje były przedniej marki. Bramki były ozdobą tego widowiska co jedna to ładniejsza, mówiąc krótko bramki ze stadionów świata na słupskim obiekcie. Z gry lepeiej się prezentowali zawodnicy Regionu ich akcje były płynne, szybkie i zagrożone bramką,. Natomist słupczanie byli bardzo skuteczni i mądrze grali w obronie. Mecz Reprezentacji Słupska (drużyna złożona z zawodników słupskich drużyn) : Reprezentacja Regionu (złożona z zawodników Oldboys Ustka, Bytovi Bytów, Pogoni Lębork) zakończył sie wynikiem 5 do 3 dla Słupska. Bramki w tym meczu strzelali strzelali: Jacek Adamski na 1;0 dla Słupska, Tomasz Jakubiec na 1:1, Łukasz Pawłowski na 2:1, wyrównał na 2:2 Piotr Łapigrowski, na 3:2 Paweł Szycki wyrównał na 3:3 Tomek "Żaba" Jakubiec strzelając drugą bramkę, na 4:3 bramkę strzelił Piotr Górniewicz z rzutu wolnego z około 22 metrów. Wynik meczu ustalił po zagraniu ręką w polu karnym pewnym strzałem pod poprzeczkę Jacek Adamski strzelając piątą bramkę dla drużyny słupskiej a swoja drugą.   Wszyscy uczestnicy to twardziele zaprawieni w bojach ligowych i zasłużyli na wielkie brawa. Kapitanami drużyn byli: Słupsk  Janusz Szambelan oraz Region Marek Jarczyński.

W tym Doniosłym Meczu wystąpili zawodnicy:

Reprezentacja Słupska:
Bramkarz: Andrzej Pawlik, Szymon Gołąbiowski, Leszek Bednarczyk, Krystian Dołotko, Jacek Rubinowicz, Michał Mikulski, Grzegorz Paszke, Krzysztof Kępski, Paweł Szycki, Łukasz Pawłowski, Piotr Górniewicz,Tadeusz Wanat junior, Adam Pietras, Tomasz Sznigrewicz, Roman Bogdzia, Jacek Adamski, Marek Perkowski, Patryk Hernik, Józef Rudnicki, Zdzisław Jarowski, Jerzy Grochowski, Jacek Jędrych, Cezary Malinowski, Mieczysław Hec, Jakub Konecki jr, Janusz Szambelan, Jan Kowalewski, Tadeusz Basichowski, Jarosław Stroziński, Henryk Stropek, Roman Bogdzia, Tomasz Czubak, Jarosław Stencel, Andrzej Janusewicz, Józef Konecki.

Reprezentacja Regionu:

Bramkarze: Stanisław Talaga, Dariusz Dorawa,  Dawid Dorawa jr, Zbyszek Wiśniewski, Andrzej Lachwa, Krystian Jabłonowski  Mariusz Kałamaszek, Roman Cech, Piotr Łapigrowski, Maciej Ciarka, Rafał Skibniewski,Tomasz „Żaba” Jakubiec, Jakub Dullek, Jerzy Mokiejewski, Rafał Ciok, Zbigniew Oblizajek, Wojciech Pięta, Jakub Cech,
Historyczny Pokoleniowy poprowadzili profesjonalnie sędziowie piłkarscy: Tadeusz Tama, Roman Żurawski i Andrzej Osak.

Jak zawsze wielką pomoc wniosły, dzieląc sie swoim czasem i zamiłowaniem, obdarzając każdego wdzięcznym uśmiechem uczennice słupskich liceów panie Kamila Kubik i Julia Mielczarek.

Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc w realizacji tego doniosłego wydarzenia: Firmie Reno-Komin Janusz Cupiał &Syn, Wobex Malbork, OSK Kierowców Katarzyna Szambelan, Sport i Turystyka Radosław Kowalewski, Familii Gwiżdż Jarosławowi & Synom Maciejowi i Michałowi oraz Państwu Katarzynie i Markowi Perkowskim

Ze strony medycznej imprezę zabezpieczała Maltańska Służba Medyczna.

Były to niezapomniane chwile i wydarzenia zapisane na złotych kartach historii Miasta Słupska.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki