FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Mistrzowie z Księstwa Słupskiego
Wysłano dnia 21-12-2018 o godz. 18:23:29
Temat Sprawy ogólne

W dniu 16.12.2018 r. w przepięknej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Lini odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Weteranów w Halowej Piłce Nożnej, kat. 1968 i starsi.

Do udziału zaproszono drużyny z czterech miejsc w Regionie AP Marko Gol Gdańsk, które reprezentowało stolicę Pomorza, Start Łebę Stolicę Letnią Pomorza, drużynę Gminy Puck Stolicę Kaszub Północy oraz Oldbojów Słupsk reprezentujących Księstwo Słupskie.

Warto również nadmienić, że w pierwszych mistrzostwach słupczanie zajęli piąte miejsce, w drugich już zostali wicemistrzami natomiast tym razem Słupscy Oldboje zostali Mistrzami POMORZA :)

W pierwszym meczu turnieju zremisowali z mistrzami poprzedniej edycji Gdańskiem 2:2 bramki strzelili Z. Stenka i Cz. Malinowski. Mecz toczył się w ostrym tempie słupczanie objęli szybko prowadzenie, które ich chyba uśpiło. Rywale strzelili dwie bramki i wówczas zaczęło się bombardowanie bramki gdańszczan. Faktem jest, że bramkarz AP Marko Gol wybronił aż 14 strzałów puszczając tylko dwie bramki. Trzeba rzec że walka o każdą piłkę była do końca meczu.

Następnie rozgromili zespół Startu Łeba
7:1. Zdobywcy bramek Z. Jarowski 2, J. Adamski 3, J. Rudnicki i J. Konecki po 1. Słupczanie przyjęli taktykę że najlepszego zawodnika przeciwników pilnował J. Konecki nie pozwalając na jakieś finezyjne zagrania, odcinając go od podań i oddania strzałów. Ta taktyka przyniosła efekt bo to słupczanie przeprowadzali bardzo skuteczne akcje zdobywając pod rząd siedem bramek. Akcje w wykonaniu słupczan były szybkie, składne i widowiskowe. Rozgrywał Czarek Malinowski, a  pozostałym zawodnikom tylko wypadało umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego piłkarze Startu strzelili honorową bramkę.

W ostatnim meczu finałowym słupski walec rozjechał drużynę Pucka
10:2 a łupem bramkowym się podzielili Cz. Malinowski 3, Jacek Adamski 4 , J. Rudnicki 2 i Z. Jarowski 1. Słupczanie nie zmieniali taktyki, która się sprawdziła. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem umiejętności oraz skuteczności słupczan. Młodzi adepci piłki nożnej mogą się jeszcze dużo od Mistrzów nauczyć, by osiągnąć ich klasę.

Grano Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” i ogólnie w turnieju strzelono 38 bramek, z czego połowę strzelili zawodnicy ze Słupska.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju został Czarek Malinowski, królem strzelców Jacek Adamski, a drużyna została uhonorowana wyróżnieniem FAIR PLAY. Warto podkreślić że była również najstarszą drużyną turnieju. Najlepszym bramkarzem Mirosław Świderski (AP Marko Gol). Nagrodę dla najstarszego zawodnika odebrał Jerzy Wasilczuk (AP Marko Gol.  Wszyscy zawodnicy zasłużyli na brawa za imponującą formę i chęć rywalizacji.

Dekoracji drużyn i zawodników dokonali: Z-ca Wójta Gminy Linia Astrida Kaczyńska, główny organizator zawodów – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Linii  panią Kamilą Soroko, które wręczały zdobyte trofea. Rafał Bronk, który zapewnił też obsługę techniczną zawodów.

Mistrzowie wystąpili w składzie: w bramce Marek Kośmider, Józef Rudnicki, Zdzisław Jarowski, Cezary Malinowski, Jacek Adamski  Zdzisław Stenka i Józef Konecki .

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki