FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Zagrali dla 27 Finału WOŚP
Wysłano dnia 03-01-2019 o godz. 13:27:07
Temat Sprawy ogólne

W iście spartańskich warunkach ulewnym deszczu i mocno wiejącym wietrze, ale zgodnie z tradycją jak każdego rok 1 stycznia o godzinie 12:00 w samo południe piłkarze FK Oldboje Słupsk i Victorii Słupsk oraz jej sympatyków spotkali się, na płycie stadionu 650 - lecia by rozegrać w iście tanecznym kroku po raz 28 noworoczny mecz w piłce nożnej i również jako inaugurujący sezon piłkarski w Regionie Słupskim oraz na Pomorzu.

Tym razem słupscy Oldboje jako pierwsi w kraju zagrali dla 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wrzucając do puszki datek według własnej woli.

Po złożeniu noworocznych życzeń przez prezesa FK Oldboje Słupsk Józefa Koneckiego
wszystkim przybyłym piłkarzom oraz gościom tego wydarzenia, uroczystego otwarcia sezonu dokonała Radna Miasta Słupska pani Anna Rożek. Przed meczem miała miejsce jeszcze jedna uroczystość udekorowano zasłużonych zawodników, zasłużyli się dla piłkarstwa Pomorza oraz grali w Doniosłym Pokoleniowym Meczu Piłkarskim upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości Andrzeja Pawlik, Roberta Jędrych i Jacka Jędrych oraz medalem okolicznościowym Radną Miasta Słupska Annę Rożek.

Słupscy Odboje ze słupskich i pomorskich drużyn to twardziele i nigdy nie narzekali na pogodę, bo w tym Nowym Roku wyjątkowo im nie dopisała, ale oni są zahartowani  w bojach, ambicji i woli walki oraz ze swoimi słabościami. Na spotkaniu i meczu zjawiło się wielu pokoleniowych zawodników wraz z synami, co bardzo nas wszystkich cieszy. Po wspólnym zdjęciu i po losowaniu stron rozpoczęła się rywalizacji na boisku, uzgodniono że mecz będzie trwał 2 x 35minut mimo fatalnych warunków pogodowych to zawodnicy chcieli grać jak za dawnych lat. Gra rozpoczęła w szybkim tempie i była była bardzo emocjonująca i wyrównana, w meczu dominował styl ofensywny  ponieważ oczekiwała tego publiczność, strzelono aż 14 bramek z których wszyscy się bardzo cieszyli bez względu na kolor koszulki, bo dla wszystkich uczestników był to zaszczyt i przyjemność udział w tak pięknym i zacnym meczu. Mecz rozpoczął się od ataków na bramki przeciwników i dopiero o godz. 12:14 czyli w czternastej minucie  minucie meczu, jako pierwszy na listę strzelców na Pomorzu wpisał się Łukasz Pawłowski zdobywając bramkę po pięknej zespołowej akcji i asysty Jacka Gregorka. Jest to kunszt zawodnika z precyzją i doświadczeniem.

Mecz obfitował w wiele wspaniałych akcji czego efektem była druga bramka dla FK Oldboje strzelona również przez Łukasza Pawłowskiego i asyście Jacka Gregorka ta para zawodników bardzo dobrze rozgrywała piłkę w polu przeciwników. Następne bramki strzelali po bardzo udanych akcjach Szymon Gołaszewski i Roman Bogdzia. Wysokie prowadzenie uśpiło  na krótkich czas zawodników FK Oldboje i Wojciech Marter strzelił pierwszą bramkę dla Victorii. Po zmianie  stron na braki sunęły akcja za akcją wspaniałe parady bramkarzy Andrzeja Pawlika i Roberta Jędrych oraz Dariusza Dorawy były atrakcją tego wspaniałego meczu. Po niekonwencjonalnych zagraniach  i kunszcie piłkarskim padły dalsze bramki a zdobywali je kolejno Szymon Gołaszewski i swoja tysięczną bramkę na boiskach piłkarskich Roman Bogdzia. Zawodnicy Victorii odpowiedzieli bramka Wojciecha Martera i Marka Perkowskiego, jednak ton na boisku nadawali piłkarze FK Oldbojów strzelając dalsze bramki Łukasz Pawłowski który ustrzelił hattricka i dwóch bramek Janusza Gołaszewskiego ze słupskiej Szkoły Cieślików. Ambicja zawodników w tym meczu nie znała granic i bramkę strzelił Grzegorz Paszke zmniejszając wynik porażki to jednak piłkarze FK Oldboje grali do końca i strzelili kolejną bramkę, którą zdobył Jacek Gregorek, który miał dodatkowo pięć asyst  ustalając wynik meczu na 10:4.

Wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie i wielki szacunek za umiejętności i pokoleniowe granie w Słupsku. Wielu zawodników grało po raz pierwszy i byli bardzo wzruszeni tradycją i emocjami oraz wydarzeniem tego noworocznego meczu. Jest to pocieszające bo coraz młodsi zawodnicy kultywują tradycje i kiedyś w przyszłości przejmą pałeczkę działania.

Mecz Profesjonalnie poprowadził sędzia Roman Żurawski.

W noworocznym meczu wystąpili Twardziele:

FK Oldboje: Robert Jędrych i Andrzej Pawlik w bramce, Józef Konecki, Janusz  Szambelan, Jan Kowalewski, Jarosław Golański, Szymon Gołaszewski (2), Jacek Gregorek (1), Maciej Ciarka,  Ryszard Kaziów, Roman Bogdzia (2), Henryk Stropek,  Janusz Gołaszewski (2), Łukasz Pawłowski (3)

Victoria i Sympatycy: Dariusz Dorawa w bramce, Damian Kozioł, Paweł Jaworski, Adrian Łopuszański, Wojciech Marter (2), Jaworski Paweł, Wojciech Chołody, Marek Perkowski (1), Rafał Skibiński, Grzegorz Paszke (1), Piotr Modzelewski, Szymon Gołębiowski,

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki