FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Wielkie serca Oldbojów
Wysłano dnia 19-04-2019 o godz. 12:16:26
Temat Sprawy ogólne

To było wielkie wydarzenie i to nie tylko sportowe, mówiąc krótko to jak mało potrzeba, by czynić dobro, którego tak bardzo potrzebuje niespełna trzy letni Sebastianek Ambozik z Ustki. Warto przypomnieć, że chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych (zespół Goldenhara).

Choroba m.in. przyczyniła się do braku lewej małżowiny usznej oraz przewodu słuchowego. Operacja jest możliwa w Stanach Zjednoczonych, ale jest bardzo kosztowna. Inicjatorem akcji był dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Ustce Stanisław Podlewski, wystarczył jeden telefon by  Prezesi Oldbojów Ustki Marian Jarczyński i FK Oldbojów Słupsk Józef Konecki natychmiast wsparli tą szlachetna inicjatywę a e dalszej kolejności Oldboje Gminy Ustka oraz ludzie dobrej woli.

Oprawa meczy była znakomita, Ustecka Orkiestra Dęta wprowadziła zawodników na  przepiękne boisko ze sztucznej murawy
, gdzie nastąpiło krótkie otwarcie. Prezes FK Oldbojów Słupsk Józef Konecki uhonorował medalem z Meczu Pokoleniowego z okazji o 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Stanisława Podlewskiego i sędziego międzynarodowego oraz byłego Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Michała Listkiewicza, którego zaprosił na sędziowanie tych wzniosłych meczów.

Mimo niesprzyjającej pogody, oldboje to twardziele i nigdy nie narzekali na aurę, bo są zahartowani w bojach, ambicji i woli walki oraz ze swoimi słabościami. Na spotkaniu i meczu zjawiło się wielu pokoleniowych zawodników związanych ze słupskim piłkarstwem. W pierwszym meczu  murawie stadionu w Ustce zmierzyli się FK Oldboje Słupsk i Gminy Ustka. W obu drużynach wystąpili  byli zawodnicy grający w ligach i klubach regionu słupskiego, dlatego mecz toczył się w szybkim tempie i akcji podbramkowych nie brakowało. Bramkarze obu drużyn musieli często interweniować. Groźne strzały oddawali Roman Bogdzia, Józef Rudnicki czy Jacek Gregorek. Remis w tym meczu nie krzywdzi żadnej z drużyn. W następnym meczu zmierzyli się drużyny Oldboys Ustka i Oldboje Gminy Ustka tak jak w poprzednim meczu akcje były żywiołowe i dynamiczne. Były piękne składne akcje, strzały i  interwencje bramkarzy.

W następnym meczu Zmierzyli się Oldboje Ustka i Gminy Ustka były to typowe derby
. Mimo, że był to mecz pokazowy to jednak walka na boisku była widoczna, mecz był jak poprzedni szybki i dynamiczny akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Kilka wspaniałych parad bramkarzy w tym jak określili widzowie i uczestnicy parada ze stadionów świata Mariusza Rynkowskiego z Gminy Ustka była atrakcją tego widowiska. Jedyną bramkę strzelił Heda Grzegorz, asystował H. Odelski.

W ostatnim meczu Zmierzyli się Oldboje  Ustka i FK Oldboje Słupsk, był to kolejny mecz kunsztu doświadczenia z piłkarskich boisk, na technikę i zagrania zawodników patrzyło się z przyjemnością i uznaniem. Akcje zmieniały się jak kalejdoskopie. Ustczanie po strzale Krzysztofa Jabłonowskiego objęli prowadzenie i wówczas mecz stał się jeszcze atrakcyjniejszy każda z drużyn mogła strzelić bramki. Słupczanie po strzale Henryka Stropek wyrównali. Ambicji nikomu nie brakowało, bo każdy chciał dać wszystko ze swoich umiejętności.

Wszystkie zebrane przez wolontariuszy pieniążki w kwocie 7022,-zł 
zostały przeznaczone na wsparcie dla Sebastianka Wszyscy zawodnicy i uczestnicy zasługują na wyróżnienie i wielki szacunek za umiejętności, a przede wszystkim otwarte SERCE na pomoc potrzebującym w tym przypadku Sebastianka. Wyniki nie były ważne, tylko cel dla którego grono przyjaciół z boiska się spotkało. Wielu zawodników grało po raz pierwszy i byli bardzo wzruszeni tradycją i emocjami oraz wydarzeniem tych meczów. Jest to pocieszające bo coraz młodsi zawodnicy niosą pomoc w podejmowanym działaniu starszych kolegów kiedyś w przyszłości przejmą pałeczkę.

Mecz sedziowali:
Michał Listkiewicz, Andrzej Osak I Roman Żurawski

Składy drużyn:

FK Oldboje Słupsk.
Dariusz Dorawa w bramce, Skibiński Rafał, Stropek Henryk, Szambelan, Janusz, Chołody Wojciech, Józef Rudnicki, Jacek Jedrych, Cezary Malinowski, Roman Bogdzia, Rozenek Paweł, Jarosław Golański, Jacek Gregorek i Konecki Józef (kapitan).

Gmina Ustka
Rykowski Mariusz w bramce, Odelski Hubert, Gruszczyński Stefan (kapitan), Krajewski Wiesław, Pijanowski Krzysztof, Kargul Henryk, Kierzkowski, Jarosław, Nowakowski Leszek, Korniluk Krzysztof ,Więch Mirosław, Szczasiuk Mariusz, Heda. Grzegorz.Rycyk Krzysztof, Słodowski Marcin i Kozina Krzysztof

Oldboys Ustka.
Talaga Stanisław w bramce, Kamiński Jan, Bujak Dobromir, Łachwa Andrzej, Bartosiewicz Stanisław, Pająk Grzegorz, Mokiejewski Jerzy, Osobliwy Marci, Osobliwy Piotr, Jabłonowski Krystian, Niedziałkowski Grzegorz, Wiśniewski Zbigniew, Jarczyński Marian (kapitan), Grzegorczyk Jacek, Kisiel Jerzy, Barnik Konrad, Przełuski Zbigniew, Babinowski Szymon i Tkaczyk Krzysztof.

Zobacz zdjęcia z imprezy >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki