FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe


OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
BYTOVIA BYTÓW i P M ''NIEZAPOMINAJKA'' PIERWSZYMI MISTRZAMI SŁUPSKA!!!
Wysłano dnia 05-06-2019 o godz. 09:44:14
Temat Sprawy ogólne

W dniu 1 czerwca 2019 r. na słupskim stadionie 650-lecia przy ulicy Madalińskiego 4 w Słupsku, przy pięknej pogodzie odbyły się organizowane przez Stowarzyszenie sportowe FK Oldboje Słupsk "I Otwarte Mistrzostwa Słupska Oldbojów i Przedszkolaków w Piłce Nożnej”, pod  Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Prezydent Miasta Słupska Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej, Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego oraz Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego.

Na zaproszenie organizatorów na ceremonie otwarcia mistrzostrz przybyli Przewodnicząca Rady Miasta Słupska Beata Chrzanowska, Pełnomocnik Urzędu Miejskiego ds. Sportu Rafał Szymański, Radna Rady Miejskie Słupska Renata Stec oraz Wielki Przyjaciel Słupskiego Sportu i takich inicjatyw Jerzy Barbarowicz.

W mistrzostwach udział wzięło 10 drużyn drużyny z Pomorza: Team Adamski Słupsk, No Nome Słupsk, Oldbojs Ustka, Old&young Słupsk, Bytovia Bytów, Oldboje Gminy Ustka, Pomerania Słupsk, Zryw Kretomino, Drzewiarz Rzeczenica i organizatorzy FK Oldboje Słupsk. Takich zmagań i rywalizacji na tym obiekcie jeszcze nie było. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach i każdy wynik miał znaczenie, a w ostateczności strzelone bramki decydowały o poszczególnych miejscach i walce o medale. Tak jak przystało na rangę mistrzostw, mecze była bardzo wyrównane i emocjonujące, pełne dramaturgii oraz niespodziewanych rozstrzygnięć. W 27 meczach, które stały na wysokim poziome strzelono 61 bramek. W półfinałach zmierzyły się drużyny Bytovii i Team Adamski mecz był bardzo wyrównany i wynik trzy do zera nie odzwierciedla takiej przewagi zespołu Bytovii, który został pierwszym finalistą. W drugim półfinale spotkały się słupskie drużyny No Name i Old&young mecz był bardzo emocjonujący i zacięty, każda drużyna mogła przechylić szale na swoją korzyść, mecz zakończył się remisem jeden do jednego. W tym przypadku o zwycięstwie i wejściem do finału zadecydowały rzuty karne, które lepiej strzelali  zawodnicy No Name i faktem jest że ich bramkarz Marek Perkowski obronił dwa rzuty karne przy pieczętując drużyny awans do finału.

W małym finale czyli w meczu i małych derbach Słupska o trzecie miejsce zespół Old&young pokonał renomowana drużynę Team Adamski 4:2. Moc bramek i emocje jak w każdym meczu tych mistrzostw trwały do końcowego gwizdka sędziów.

W mecz finałowym spotkały się dwie najlepsze drużyny godne siebie, w którym ostatecznie pierwszym Mistrzem Słupska została drużyna Bytowi Bytów która w finale pokonała zespół No Name Słupsk po dogrywce 2 do 1 chociaż to słupczanie objęli prowadzenie po strzale Pawła Sadowskiego, niezawodny Wojtek Pięta wyrównał i w dogrywce strzelił zwycięską bramkę.

Finaliści wystąpili w składach:
Bytovia; Tomasz Szultka – Arkadiusz Data, Zbigniew Oblizajek, Tomasz Cierson, Ryszard Mądzelewski, Michał Pietrzyk, Wojciech Pięta, Mariusz Kalamaszek
No Name: Marek Perkowski (Adam Grabowski) – Andrzej Gierszyński Piotr Wojciechowski Arkadiusz Bednarek Dariusz Kamiński Paweł Sadowski Łukasz Sadowski Andrzej Modrzejewski

Końcowa tabela I Otwartych Mistrzostw Słupska:
 1. Bytovia Bytów  
 2. No Nome Słupsk,
 3. Old&young Słupsk,
 4. Team Adamski Słupsk
 5. Oldbojs Ustka
 6. FK Oldboje Słupsk
 7. Oldboje Gminy Ustka
 8. Zryw Kretomino
 9. Drzewiarz Rzeczenica
 10. Pomerania Słupsk
Królem strzelców został Wojtek Pięta, najlepszym bramkarzem Marek Perkowski który obronił dwa rzuty karne w meczu o wejście do finału. Najwszechstronniejszym zawodnikiem Mistrzostw został Dariusz Kamiński z drużyny No Name Słupsk. Organizatorzy wyróżnili jeszcze Jacka Adamskiego za sportową postawę i bramkarza Dariusza Dorawę oraz za najpiękniejszą bramkę mistrzostw Wiesława Kaczmarka, gol stadiony świata.
Puchary i medale wszystkim uczestnikom mistrzostw wręczała Renata Stec Radna Miasta słupska

Mistrzostwa profesjonalnie przeprowadzili: Tadeusz Tama, Roman Żurawski i Andrzej Osak.

Organizatorzy „I Otwartych Mistrzostw Słupsk Oldbojów i Przedszkolaków w Piłce Nożnej”,
składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie oraz objęciem Patronatem Mistrzostw: Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, pani Prezydent Miasta Słupska Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej, pani Wójt Gminy Ustka Annie Sobczuk-Jodłowskiej, panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu oraz panu Wójtowi Gminy Kobylnica Leszkowi Kulińskiemu.

Sponsorom:
 • Promocji Starostwa Słupskiego paniom: Annie Czunikin von Krasowicki i Agnieszce Kraska,
 • Elżbiecie Rokita Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. w Słupsku
 • Eugenii Rębacz Prezes Zarządu PSS „Społem” w Słupsku
 • Katarzynie Szambelan Właścicielce Ośrodek Szkolenia Kierowców PRAWKO C w Słupsku
 • Henrykowi Grządzielskiemu Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku
 • Włodzimierzowi Sławnemu Dyrektorowi Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Słupsku
 • Janusz Cupial & Syn Firmy Reno – Komn Słupsk
 • Katarzynie i Grzegorzowi Rogalskim Właścicielom Firmy WOBEX z Malborka
 • Sylwestrowi Stępień Właścicielowi Firmy BUDŻEL w słupsku
 • Jarosławowi Gwiżdż i Synom Właścicielom Agencji Reklamowej Turystyczna Polska, TP -DESIGIN i Fly SEO
 • Krystynie Głowackiej Sport i Turystyka w Słupsku
 • Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za Catering
 • Za Patronat Medialny
 • TV Cyfrowa VECTRA Słupsk i Kanał 6
 • Pracownikom Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacja za obsługę i profesjonalne przygotowanie stadionu.
 • Maltańskiej Służbie Medycznej za zabezpieczenie medyczne.
Ze sportowym pozdrowieniem
Józef konecki

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki