FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Na słupskim stadionie emocji nie brakowało - 6 Września 2014
Wysłano dnia 02-07-2015 o godz. 21:40:16
Temat Sprawy ogólne

W miniony weekend przy przepięknej pogodzie, na obiektach stadionu 650 lecia odbył II Międzynarodowego Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Gryfa Słupskiego Miast Partnerskich Słupska, Grodna i Wilna oraz  Super Juniorów.

Warto nadmienić, Patronat nad turniejem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Miasta Słupska Maciej Kobyliński oraz Starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz, a gościem tegorocznego turnieju był 17 krotny reprezentant kraju, legenda  zdobywca najważniejszej bramki XX wieku dla reprezentacji Polski, uczestnik mistrzostw świata w Republice Federalnej Niemiec Jan Domarski. Podczas otwarcia turnieju organizatorzy okolicznościowym i okazałym grawertonem uhonorowali dyrektora Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Henryka Jarosiewicza za długoletnią pracę na rzecz rozwoju i organizacji turniejów na słupskich obiektach.

Słupski stadion nie pamięta tyle ekip narodowych w jednym turnieju
i trudno szukać na kartach jego historii. Wielkie wrażenie na uczestnikach zrobił puchar- oryginalna replika jak z Mistrzostw Świata ufundowany przez dyrektora Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Henryka Jarosiewicza i trudno sie dziwić, każdy zespół chciał go zdobyć. W oldbojach wystartowało siedem drużyn: FC Sala Wilno, Szachtiar Soligorsk, Oldboje Grodno, Oldboje z Łucka, Oldboys Team Adamski Słupsk, Oldboys Ustka i gospodarze Team Szwagry Słupsk. Turniej, który już rozpoczął sie w piątek dostarczył wiele emocji w 21 meczach strzelono aż 152 bramki. Każdy mecz był emocjonujący, mający duże znaczenie na końcowy układ tabeli. Mimo, że walka była do końcowego gwizdka sędziów bo zawodnicy grali fair i sportowo, szanując przeciwnika.

W wielkim finale spotkały się dwie drużyny z Białorusi i po wyrównanym i bardzo zaciętym meczu wygrał Szachtiar Soligorsk 3:2 i oni zostali zwycięzcami. Najlepszym zawodnikiem został Siergiej Żurawski z Szachtiara, natomiast bramkarzem Robert Jedrych z Team Szwagry Słupsk.

Ostateczna kolejność turnieju;
  1. Szachtiar Soligorsk
  2. Oldboje Grodno.
  3. Oldboys Team Adamski Słupsk.
  4. FC Sala Wilno,
  5. Team Szwagry Słupsk.
  6. Oldboys Ustka.
  7. Oldboje Łuck.
Zawody poprowadziła czwórka sędziów; Kazimierz Znajdzinski sędzia międzynarodowy FIFA I UEFA z Białorusi, Edward Heldt, Roman Żurawski i Leszek Urbanowicz.

Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy oraz goście byli zachwyceni atmosferą i przyjęciem przez gospodarzy. W niedzielę byli na wycieczce w Ustce, kapiąc się w naszym Bałtyku, zbierając wiele pamiątek a nawet piasek morski z plaży.

Do zobaczenia za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki