FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe


OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
By zwyciężyć w tym turnieju trzeba być dobrym i wytrzymałym.
Wysłano dnia 26-06-2019 o godz. 08:04:57
Temat Sprawy ogólne

W miniony weekend przy iście upalnej afrykańskiej pogodzie, na obiekcie Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20 odbył się już VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów oraz Superjuniorów, był to ostatnia akord obchodów tegorocznych Dni Kobylnicy. Po raz kolejny na turnieju spotkali się piłkarze i rywalizowali aż na pięciu boiskach rozgrywając, turniej pokoleniowy największy, jedyny taki na Pomorzu i w Polsce. Warto nadmienić, że Patronat nad turniejem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka – Wojewódzka oraz Starosta Słupski Paweł Lisowski i Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

Tegoroczny turniej był realizowany pod hasłem „GRAMY DALEJ - POSZERZAMY HORYZONTY WSPÓŁPRACY”. Jednym z głównych celów turnieju jest pogłębienie współpracy kontaktów międzynarodowych oraz upowszechnienia  kultury  fizycznej i sportu wśród dzieci w myśl hasła „w sporcie nie ma wieku ani granic”. Tradycją również tego turnieju jest, że zawsze grają nowe drużyny tym razem byli to Zryw Kretomino i zaprzyjaźniona Gmina Zarszyn, której towarzyszyła pani Wójt Magdalena Gajewska, Z-ca Wójta Adrian Herbut i Sekretarz Gminy Andrzej Piotrowski. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński dwusetletnim dzwonem być może jeszcze z pirackiego statku.

Jak zwykle Cheerleaderki z Przedszkola Miejskiego Niezapominajka swoim artystycznym programem zebrały wielkie brawa oraz medale i puchar za swoje występy. Jak się okazało to po raz kolejny Józef Konecki pokazał menedżerski, profesjonalny kunszt w organizacji imprez sportowych, by w ciągu trzech tygodni zorganizować dwa turnieje o zasięgu krajowym i międzynarodowym jest to nie lada sztuką.

To jest wspaniałe widzieć tylu zawodników i to jeszcze w takiej formie - stwierdził organizator prezes FK Oldboje Słupsk, dodatkowo adepci piłki nożnej z uznaniem patrzą na ich poczynania. Jestem pewny że przy ciężkiej pracy mogą być jeszcze lepsi. My Oldboje nie mieliśmy takich warunków do treningu i warunków. Każdy czas ma swoje gwiazdy takie czasy bo futbol się zmienia.

Na stadionie w Kobylnicy w grupie oldbojów jak co roku spotkał się kwiat piłkarstwa byłych zawodników klubów piłkarskich z Pomorza Środkowego bo udział wzięło 10 drużyn drużyny: Oldboje Zarszyn, Team Adamski Słupsk, No Nome Słupsk, Oldbojs Ustka, Oldboje Kobylnica, Bytovia Bytów, Pomerania Słupsk, Zryw Kretomino, Gryf Masters Slough (Anglia) w drużynie tej wystąpił piłkarz z Kosowa, Oldboje  Polonii (Białoruś) i organizatorzy FK Oldboje Słupsk. Takich zmagań i rywalizacji na tym obiekcie jeszcze nie było, wysoki poziom meczy, pokazu kunsztu piłkarskiego, wspaniałych akcji, interwencji bramkarzy oraz  bardzo dużo emocji i dobrej piłki. Jak zwykle wielkie wrażenie na uczestnikach zrobiły ufundowane puchary i wyróżnienia oraz nagrody zespołowe oraz indywidualne.

Turniej, który już rozpoczął się w piątek, drużyny zostały i rozlosowane rywalizowały w dwóch grupach: Żółtej i Czerwonej, każdy wynik miał znaczenie, a nawet strzelona bramka decydował o poszczególnych miejscach i walce o medale. Tak było w grupie Żółtej gdzie dwie bramki decydowały o miejscach od  czwartego  do szóstego. W tej grupie strzelono tylko dwadzieścia jeden bramek  w piętnastu meczach co świadczy o bardzo wyrównanej rywalizacji.

W grupie Czerwonej strzelono aż czterdzieści dwie bramki, mecze emocjonujące, z boiskową agresją i rywalizacją. Warto podkreślić, że po raz kolejny przełamano bariery. W bramce Pomeranii Słupsk wystąpiła bramkarka Natalia Słoniewska, która wpuściła tylko dwie bramki. w ostatnim meczu spotkali się faworyci tego turnieju drużyny Bytovii i Gryfa podał remis  jeden do jednego. Mecze półfinałowe, które odbyły się jednocześnie, to pokaz pięknej piłki, gdzie akcje zmieniały się w zawrotnym tempie pełnej dramaturgi. Gryf Slough wygrał z Oldbojami z Ustki dwa do jednego, natomiast w drugim meczu zespół Grodna przegrał z Bytovią zero do dwóch.
W małym finale padł remis zero do zera o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Lepiej strzelali nasi koledzy z Ustki i zdobyli trzecie miejsce. Warto podkreślić że dwa lata temu też karnymi zwyciężyli w turnieju.

Finał był gratką dla kibiców a także dla pozostałych uczestników turnieju, bo spotkały się dwie najlepsze drużyny, który stał na wyjątkowo wysokim poziomie, zwyciężyła piłka bo akcje przenosiły się w szybkim tempie od jednej bramki do drugiej a bramkarze pokazali swoje umiejętności i kunszt. Tym razem dwa do zera, obie bramki strzelił Karol Derewenko  zwyciężyli goście z Anglii i zostali zwycięzcami VII Międzynarodowego Turnieju Oldbojów Kobylnica CUP 2019.
Mimo, że walka toczyła się do końcowego gwizdka sędziów w każdym meczu, to zawodnicy grali fair i sportowo, szanując przeciwnika i tak też było na wszystkich boiskach, bo w trzydziestu ośmiu meczach strzelono tylko osiemdziesiąt  trzy bramki.

Wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili w tym dwudniowym turnieju zasłużyli na wielkie uznanie i szacunek
, dzięki ich umiejętności, mecze toczyły się w szybkim tempie i akcji podbramkowych nie brakowało. Na technikę i zagrania zawodników patrzyło się z przyjemnością i uznaniem Bramkarze wszystkich drużyn musieli często interweniować. Oldboje pokazali wielkie serce do gry oraz wielkie umiejętności, upór do zwycięstwa, szacunek dla siebie.

Finaliści wystąpili w składach:

Drutex-Bytovia: w bramce M. Augustynowicz, R. Mądzelewski, Z. Oblizajek, M. Kałamaszek, J. Pela, G. Kraska, W. Pięta, M. Piechna, Tomasz Mielewczyk, Krzysztof Kiełpiński, Piotr Łapigrowski, .

Gryf Masters Slough: w bramce Marek Wasilewski Robert Jarząbek, Artur Mazurkiewicz, Marek Sienkiewicz, Maciej Gużyński Sławomir Bieńkowski, Grzegorz Bednarczyk, Karol Derewienko, Liridon Daka  i Wojciech Sapieja

Nagrody i wyróżnienia wręczali Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński oraz Wójt Gminy Zarszyn. Torby z upominkami dla drużyn ufundowało Starostwo Słupskie oraz Gmina Kobylnica.

Ostateczna kolejność turnieju:
 1. Gryf Masters Sloughi Anglia
 2. Bytovia Bytów
 3. Oldboys Ustka
 4. Oldboje Grodno
 5. Oldboje Kobylnica
 6. Oldboje Zarszyn
 7. Team Jacek Adamski i Przyjaciele Słupsk, FK, Oldboje Słupsk, No Name Słupsk, Zryw Kretomino, Pomerania Słupsk.
Zawodnicy zostali wyróżnieni indywidualnie:
 • Król strzelców - Karol Derewienko 8 bramek
 • Najwszechstronniejszy zawodnik - Ryszard Modzelewski Bytovia Bytów
 • Najlepszy zawodnik - Liridon Daka Gryf Masters Slough
 • Najlepszy bramkarz - Marek Wasilewski Gryf Masters Slough oraz wyróżniający się bramkarze: Natalia Słoniewska oraz Dariusz Dorawa oraz Robert Jędrych za najpiękniejsze parady turnieju
 • Wyróżniający zawodnik turnieju - Roman Bogdzia FK Oldboje, Łukasz Lisik No Name Słupsk, Oleg Jachimczyk Oldboje Grodno.
 • Najwaleczniejszy zawodnik – Janusz Szambelan FK Oldboje
Puchar Fair Play otrzymały drużyny Oldbojów z Zarszyna i Oldboje Grodno ufundowane przez Włodzimierza Sławnego Dyrektora Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Słupsku
   
Zawody profesjonalnie prowadzili sędziowie: Andrzej Osak, Tadeusz Tama, Jerzy Szeląg     i Roman Żurawski,którzy zostali uhonorowani statuetkami przez prezesa Józefa     Koneckiego.

Podczas turnieju na obiekcie swoje stoiska miały Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, gdzie można było przebadać swój organizm. Państwowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Słupsku informując o oświacie zdrowotnej. Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy oraz goście byli zachwyceni atmosferą i przyjęciem przez organizatorów turnieju. W czasie trwania turnieju wszystkim uczestnikom i zaproszonym  gościom zapewniono gorący posiłek, tym razem była to regionalna zupa grochowa. Ekipom przyjezdnym zafundowano wycieczkę po Słupsku i do Ustki.

Organizatorzy VII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów oraz Superjuniorów, składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji turnieju: Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu oraz Wójtowi Gminy Kobylnica Leszkowi Kulińskiemu.

Drużynie No Name Słupsk za ufundowanie Superjuniorom oraz uczestnikom i gościom  obecnym na obiekcie sportowym lodów, co przy afrykańskim cieple dawały chwilkę ulgi.

Sponsorom:

 • Katarzynie Szambelan - z Ośrodka Szkolenia Kierowców PRAWKO C ze Słupska
 • Bronisławowi Bajcar Właścicielowi Firmy Bajcar ze Słupska
 • Andrzejowi Wójtowiczowi Prezesowi Wodociągi Sp. z o. o. w Słupsku
 • Grzegorzowi Rogalskiemu - Prezesowi Firmy Wobex Malbork
 • Januszowi Cupiał & Syn - z Firmy Reno - Komin w Słupsku
 • Marii Mazur - Dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku
 • Włodzimierzowi Sławnemu Dyrektorowi Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Słupsku
 • Jarosławowi Gwiżdżowi i Synom Właścicielom Agencji Reklamowej Turystyczna Polska, TP -DESIGIN i Fly SEO w Słupsku
 • Pawłowi Nakonecznemu - Słupskiej Kancelarii Brokerów Ubezpieczeniowych Kobylnica
 • Państwu Katarzynie i Markowi Perkowskim z Kobylnicy
 • Krystynie Głowackiej  Sport i Turystyka  w  Słupsku
 • Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za Catering
Za Patronat Medialny:
 • Telewizja Kablowa Słupsk Kanał 6
 • TV Nowa Słupsk
 • Ponadto.
 • Jarosławowi Stencel za artykuły w Głosie Pomorza
Annie Kurlapskiej i Włodzimierzowi Stech - z Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy za wszelką pomoc przygotowanie obiektu do rywalizacji sportowej
Maltańskiej Służbie Medycznej za zabezpieczenie medyczne.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki