FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe


OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Trzecie miejsce słupskich oldbojów w Grodnie
Wysłano dnia 23-12-2019 o godz. 15:46:01
Temat Sprawy ogólne

W dniach 22-24.11.2019 r. drużyna Oldbojów Słupska brała udział w X Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Futbolu Oldbojów, który odbył się w mieście Grodno. W turnieju głównym udział wzięło osiem drużyn: Supraślanka Supraśl, Oldboje Wilno Oldboje  Augustów, Oldboje Słupsk, Oldboje Chodzież, FK Flagman Kaliningrad Rosja, Polska – Wschód Białystok i Oldboje United Grodno.

W tym roku w turnieju mogli wziąć udział zawodnicy którzy skończyli 35 lat i wiele drużyn miało młodych piłkarzy tym bardziej słupszczanie zasłużyli na duże uznanie bo byli najstarszą drużyną turnieju  i wszyscy zawodnicy zasłużyli za piłkarski kunszt, walkę oraz godne zaprezentowanie naszego miasta.

Uroczyste otwarcie turnieju miało jak zawsze wyjątkową oprawę po przedstawieniu drużyn odegrano hymny narodowe rosyjski, polski i białoruski
, kapitanom drużyn wręczono tradycyjnie okazały bochen chleba. Następnie po krótkich przemówieniach organizatorów i osób zaproszonych Józef Konecki wręczył zarówno organizatorowi Kazimierzowi Znajdzińskiemu okazały Grawerton  z okazji Jubileuszu  natomiast zawodnicy ze Słupska, wręczyli przygotowane upominki dla wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju.

W meczu otwarcia Oldboje United Grodno Grodno zmierzyli Oldbojami Słupska
. Mecz w początkowej  fazie był bardzo wyrównany i zacięty. Każda z drużyn miała kilka sytuacji do strzelenia bramki W dalszej części meczu słupscy piłkarze mieli wyraźną przewagę, słupek i porzeczka uratowała Białorusinów. Kiedy wydawało się że mecz zakończy się remisem w zamieszaniu podbramkowym przypadkowy strzał, jeszcze piłka otarła się o  nogi z któregoś z zawodników myląc słupskiego bramkarza i wylądowała w słupskiej bramce.

W drugim meczu była zażarta walka o każdą piłkę obie drużyny musiały zdobyć chociaż punkt by pozostać w grze. Emocji i strzałów oraz podbramkowych sytuacji nie brakowało. Każda  z drużyn mogła strzelić gole  jednak bardzo bronili bramkarze a w szczególności Dariusz Dorawa.

W trzecim drugim meczu odbyły się kolejne polskie derby na turnieju w Grodnie
. Słupscy zawodnicy spotkali się z Oldbojami Augustów ten mecz miał szczególne znaczenie gdyż przegrany odpadał w walk o medale wśród obserwatorów mecz był wyrównany i bardzo emocjonujący. Zawodnicy Augustowa o wiele młodsi próbowali narzucić styl swojego grania dużo biegając jednak słupszczanie to boiskowi weterani grając tradycyjnego dziada z młodzieżą rozłożyli siły i umiejętności przeprowadzają kilka wspaniałych kontr a jedną z nich wykorzystał Jacek Adamski. Zawodnicy z Augustowa nie odpuszczali ale Dariusz Dorawa bronił jak w transie. Na kilka sekund przed zakończeniem meczu Czarek Malinowski pokazał swój kunszt piłkarski wybijając piłkę z pustej bramki po wcześniejszej obronie z pięciu metrów strzał przez naszego bramkarza. Zwycięstwo dało awans i grę o trzecie miejsce.

W niedzielę od wczesnych godzin rannych rozpoczęły się mecze o miejsca w turnieju o trze miejsce na boisko wyszli Oldboje Wilna i Słupska. Rozpoczęcie przez naszych zawodników było fantastyczne bo już w 16 sekundzie meczu Jacek Adamski strzelił bramkę i na długo zostanie rekordzistą tego turnieju. Zaskoczeni Litwini przez kilka minut grali zszokowani stawiając wszystko na jedną kartę. Nasza taktyka była jedna przetrzymać jak najdłużej piłkę wybijają z rytmu młodych zawodników przeciwników. Jednak w 8 minucie sędzia podyktował karnego za faul na jednym z zawodników  Oldbojów Litwy, był to przełomowy moment tego meczu Dariusz Dorawa we wspaniałym stylu obronił karnego  i jeszcze kilak bardzo trudnych strzałów. Jedną z kontr wykorzystał Jacek Adamski, nasi zawodnicy jeszcze obili słupek i porzeczkę i trzecie miejsce dla słupszczan stało się faktem dokonanym.

Finał był niezwykle wyrównany bardziej doświadczona drużyna z Grodna przeciwstawiła się młodszym kolegom z Chodzieży. Było bardzo dużo sytuacji podbramkowych i każda z drużyn mogla sobie zapewnić zwycięstwo. Padł remis 2 do 2 i. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykorzystali Oldboje z Chodzież i zostali zwycięzcami Tego Turnieju.

W X Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Futbolu Oldbojów w Grodnie Słupscy Zawodnicy zostali wyróżnienie pucharem za udział w turnieju, Dariusz Dorawa został najlepszym bramkarzem turnieju wpuścił tylko jedną bramkę, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został bezapelacyjnie wybrany Jacek Adamski. Każdy z nas zagrał na wyżynach swoich możliwości i kunsztu piłkarskiego. Dario Dorawa puścił jedną bramkę w turnieju co w takich turniejach zdarza się bardzo rzadko. Formacja obrony grała wyśmienicie Heniu Stropek, Jacek Dymek Józef Konecki i Wiktor Borys oraz Czarek Malinowski, który dyrygował formacją często włączając się do akcji ofensywnych. Pomoc z atakiem Janusza Szambelan Józef Rudnicki i Jacek Adamski siali postrach u przeciwników czego efektem było nasze zwycięstwa. Ponadto za zajęcie trzeciego miejsca oprócz pucharów i nagród indywidualnych zostaliśmy wyróżnieni prze firmę Saller-Polska 16 kompletami koszulek. Warto być zawsze dobrym. Warto podkreślić, że dzięki inicjatywie i działaniu Józefa Koneckiego prezesa FK Oldboje Słupsk zawodnicy regionu słupskiego mogą rywalizować w tej kategorii z Oldbojami całej Europy.

Oldboje Słupsk wystąpili w składzie:
Dariusz Dorawa w bramce  Janusz Szambelan, Jacek Dymek, Cezary Malinowski, Henryk Stropek, Józef Rudnicki, Wiktor Borys, Jacek Adamski i Józef Konecki.

Oldboje Słupska bardzo dziękują Leszkowi Kulińskiemu Wójtowi Gmina Kobylnica, Panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu za okazałą pomoc i wsparcie oraz Katarzynie Szambelan za przygotowanie prezentów dla szkoły polskiej w Grodnie.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Zobacz zdjęcia >>>


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki