FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Turniej talentów - Super Juniorów
Wysłano dnia 02-07-2015 o godz. 21:45:01
Temat Sprawy ogólne

Emocje opadły, prezenty i nagrody rozdane, lody i łakocie zjedzone, medale na szyjach zwycięzców zawisły, na odkurzonych półkach dumnie stoją zdobyte puchary i jeszcze do dziś słychać wielką wrzawę na tym pięknym stadionie. W dniu 06.09.2014 r. na obiektach stadionu 650 - lecia odbył się II Turniej Piłki Nożnej Super Juniorów o Puchar Gryfa Słupskiego, pod Honorowym Patronatem: Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydenta Miasta Słupska Macieja Kobylińskiego i Starostę Słupskiego Sławomira Ziemianowicza.

Obok rozgrywek piłkarskich na terenie stadionu przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Każdy z obecnych na turnieju mógł skosztować pysznych lodów od firmy Iglotex, pączków od Piekarni i Ciastkarni Eugeniusz Lewna oraz łakoci ufundowanych przez firmę Intermarche i gospodarzy turnieju. Można było obejrzeć wspaniałą kolekcję samochodów marki TOYOTA wystawioną przez AMS A&M Staniuk, pokaz wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej i oczywiście policyjny radiowóz wystawiony przez Słupską Policję.

W zmaganiach udział wzięło dziesięć drużyn
z klubów Słupskiego Gryfa, Orlika Dębnica Kaszubska oraz słupskich przedszkoli, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W ramach rozgrywek zostało odbyło się kilkanaście trwających po sześć minut spotkań, wśród których padł grad bramek łącznie z walką o medale aż 69. Bardzo dobrze zaprezentowały sie wszystkie zespoły złożone z chłopców i dziewczynek, ambicji i walki nie zabrakło do końcowego gwizdka sędziów. Spotkania medalowe trwały dłużej – rozgrywano dwie połowy, wliczając również tradycyjną zmianę stron. W meczu o trzecią lokatę naprzeciw siebie stanęły zespoły Gryf II i Przedszkole Miejskie nr 24. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawodnicy walczyli o każdą piłkę i mecz zakończył się remisem 3:3. Rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Gryfa II i ta zdobyła brązowe medale.

Finał z kolei dostarczył zgromadzonej publiczności emocje najwyższego kalibru, zmierzyły się drużyny Gryf I i Orlik Dębnica Kaszubska. W niej obie ekipy robiły wszystko co mogły, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dobre akcje w ataku były jednak tłumione przez równie skuteczne zagrania w defensywie, prowadzenie zmieniało sie co chwilę. jednak ostatecznie Gryf zwyciężył 7:4. Radość wygranych nie miała końca, ale na twarzach pokonanych w finale również nie było widać smutku.

Wszystkich zawodników turnieju uhonorowano medalami, każda drużyna został obdarowana wywalczonymi pucharami, ponadto opiekunowie grup sami wyznaczali najlepszych zawodników swych drużyn i oni również odebrali statuetki, które wręczał Jan Domarski i zaproszeni goście.

W tym Turnieju każdy był zwycięzcą!
  • Najlepszym strzelcem turnieju został strzelec turnieju - Szymon Ignatowicz 11 bramek Przedszkole nr 24 "Słupski Niedźwiadek Szczęścia".
  • Najlepszy zawodnik - strzelec również 11 bramek Marcel Ślusar z Gryfa I Słupsk.
Podczas zawodów rozdano wiele prezentów dla najmłodszych, kubki, plecak za strzelona pierwsza bramkę w turnieju, czapeczki, i inne suweniry.

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki