FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Takich emocji piłkarskich nie było od lat
Wysłano dnia 15-06-2021 o godz. 09:14:00
Temat Sprawy ogólne

W dniu 6 czerwca 2019 r. na słupskim stadionie 650-lecia przy ulicy Madalińskiego 4 w Słupsku, przy pięknej pogodzie odbyły się organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe FK Oldboje Słupsk "III Otwarte Mistrzostwa Słupska Oldbojów i w Piłce Nożnej”, pod  Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Prezydent Miasta Słupska Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej, Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego oraz Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego.

Na zaproszenie organizatorów na ceremonię otwarcia mistrzostw przybyli Pełnomocnik Urzędu Miejskiego ds. Sportu Rafał Szymański, Radna Rady Miejskie Słupska Renata Stec Wicestarosta Gminy Ustka Rafał Kuleta, Piotr Klecha Prezes LZS Okręg w Gdańsku oraz wybitni słupscy sportowcy Czarnych Słupsk piłkarz Henryk Matuszewski, wychowanek Cieślików Słupsk i  redaktor sportowy GP Krzysztof Niekrasz oraz pięściarz Jan Kowalewski. Nasi goście zostali obdarowani  przez organizatorów okazjonalnymi medalami na okoliczność tychże mistrzostw, które wręczyli im młodzi zawodnicy AP Gryf Słupsk. Pokoleniowo – rodzice dopingowali dzieci później role się odwróciły i dzieci dopingowali rodziców. Jak się okazał to był rodzinnie wspólnie spędzony czas.

Emocje opadły, zdobyte trofea stoją i wiszą w należnych im miejscach. W mistrzostwach udział wzięło 7 drużyn drużyny z Pomorza: Bałtyk Koszalin, Oldboje Gminy Ustka, Oldboys Ustka, Iron Gate Słupsk, Księża Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Rodzice AP Energa Gryf Słupsk i organizatorzy FK Oldboje Słupsk. W ostatniej chwili wycofali się z przyczyn osobistych zawodnicy Oldboje Łeba.

Takich zmagań i rywalizacji na tym obiekcie jeszcze nie było, pandemia wycisnęła piętno spotkania się ludzi, rywalizacji oraz tzw. głodu piłkarskiego. Przed meczami oldbojów odbył się mecz młodych adeptów piłki nożnej AP Energa Gryf Słupsk rocznik 2011 trenerów Mariusza Swiątek i Dariusz Dorawy. Ekipa został podzielona na drużyny Niebieskich i Czerwonych. Mecz był bardzo emocjonujący, było dużo szybkich akcji i b strzałów na bramkę, bramkarze mieli pełne ręce roboty, że tylko padły dwie bramki to jest ich zasługa. Po bardzo ciekawej rywalizacji pokazowy mecz zakończył zakończył się wynikiem 1:1. Bramki strzelili dla Niebieskich Jasiek Gołojuch i dla Czerwonych Gabriel Lemieszek Obie drużyny otrzymały okazałe puchary od Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydenta Miasta Słupska Krystyny Danileckiej – Wojewódzkiej, natomiast puchary Fair Play ufundowali Prezes FK Oldboje, Pani Radna Renata Stec i Prezes Zrzeszenia LZS Piotr Klecha. Jak zawsze Stowarzyszenie FK Oldboje Słupsk nawiązuje do meczów pokoleniowych, gdyż młodzi adepci jeszcze się uczą i podglądają starszych i doświadczonych piłkarzy.  

Drużyny Oldbojów rywalizowały w dwóch grupach i każdy wynik miał znaczenie
, a w ostateczności strzelone bramki decydowały o poszczególnych miejscach i walce o medale. Tak jak przystało na rangę mistrzostw, mecze była bardzo wyrównane i emocjonujące, pełne dramaturgii oraz niespodziewanych rozstrzygnięć. W 17 meczach, które stały na wysokim poziome strzelono łącznie z rzutami karnymi 46 bramek. O ile w grupie B wszystko było klarowne bo wygrywając wszystkie mecze pierwsze miejsce zajęli FK Oldboje Słupsk przed Rodzicami AP Gryf Słupsk, to bardzo skomplikowana była sytuacja w grupie A wszystkie drużyny wygrały po jednym meczu mając tyle samo punktów decydował różnica bramek i pierwsze miejsce zajęła ekipa Oldbojów Gminy Ustka przed Iron Gate Słupsk i te dwie drużyny awansowały do półfinału  w meczach od piątego do siódmego rozegrane zostały trzy mecze i ostatecznie piąte miejsce zajęła drużyna Bałtyku Koszalin Oldbojami Ustka i Księżmi Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Półfinały to był prawdziwy horror oba mecze zakończyły się wynikami zero do zera chociaż sytuacji bramkowych było dużo z każdej ze stron, bardzo dobrze spisywali się bramkarze ratując swoje zespoły od utraty bramek. O awansie decydowały rzuty karne. W pierwszym meczu Gmina Ustka po dwóch seriach pokonała 4:3 Rodziców AP Gryf Słupsk awansując do finału gdzie spotkała się z drużyną FK Oldboje Słupsk, którzy pokonali  drużynę Iron Gate 3:2.

W małym finale czyli w meczu i małych derbach Słupska o trzecie miejsce zespół Iron Gate pokonał renomowaną drużynę cichego faworyta mistrzostw AP Gryf Słupsk 4:1. Moc bramek i emocje jak w każdym meczu tych mistrzostw trwały do końcowego gwizdka sędziów.

W mecz finałowym spotkały się dwie najlepsze drużyny godne siebie, mecz pełen emocji, sytuacji podbramkowych, strzałów i parad bramkarzy, w którym ostatecznie  Mistrzem Słupska została drużyna Oldbojów Gminy Ustka która w finale pokonała zespół FK Oldboje Słupsk w rzutach karny w drugiej serii 1:0, a zwycięską bramkę strzelił Piotr Kubicki chociaż bliski obrony tego karnego był Adaś Garbowski. Mocno strzelona piłka przełamała palce bramkarza i przekroczyła linie bramkową. Takie to emocje  warte tych Mistrzostw Słupska.

Finaliści wystąpili w składach:

Oldboje Gminy Ustka:  w bramce  Mariusz Rykowski, Wojciech Kowalski, Jarek Kierkowski, Stefan Gruszczyński, Wiesław Krajewski, Mirosław Więch, Marcin Bosracki, Janusz Dwulit i Mariusz Wnuk.

FK Oldboje Słupsk: Adam Grabowski i Andrzej Pawlik – Rafał Skibiński, Jacek Jedrych, Cezary Malinowski, Kaziów Ryszard, Tomasz Burak, Andrzej Chmielewski, Jan Pająk, Janusz Szambelan i Jacek Adamski.

Królem strzelców został Paweł Sadowski, najlepszym bramkarzem Adam Garbowski który obronił kilka rzutów karnych w półfinale i finale. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Mariusz „Riki” Rykowski z drużyny Oldbojów Gminy Ustka. Puchar Fair Play otrzymała drużyna Rodziców AP Gryf Słupsk na czele z Dario Dorawą i Jackiem Rubinowiczem.

Puchary i medale wszystkim uczestnikom mistrzostw wręczała Renata Stec Radna Miasta Słupska.

Zawody profesjonalnie przeprowadzili: Tadeusz Tama, Roman Żurawski Wiesław Kaczmarek i Jerzy Szeląg. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a drużyny okazałe puchary.

Ostateczna Klasyfikacja III Otwartych Mistrzostw Słupska:

 1.     Oldboje Gminy Ustka,
 2.     FK Oldboje Słupsk.
 3.     Iron Gate Słupsk,
 4.     Rodzice AP Energa Gryf Słupsk
 5.     Bałtyk Koszalin,
 6.     Oldboys Ustka,
 7.     Księża Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Organizatorzy „III Otwartych Mistrzostw Słupsk Oldbojów w Piłce Nożnej”, składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie ufundowanie pucharów, medali oraz objęciem Patronatem Mistrzostw: Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, Pani Prezydent Miasta Słupska Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej, a w szczególności Panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu za obdarowanie uczestników i wyróżnionych zawodników gadżetami i upominkami.

Sponsorom za ufundowanie nagród dla wyróżnionych zawodników:

 • Promocji Starostwa Słupskiego pani: Annie Czunikin von Krasowicki.
 • Renacie Stec Radnej Miasta Słupska,
 • Damianowi Pryba PÓŁNOC Nieruchomości,
 • Katarzynie Szambelan Właścicielce Ośrodek Szkolenia Kierowców PRAWKO C w Słupsku
 • Katarzynie i Grzegorzowi Rogalskim Właścicielom Firmy WOBEX z Malborka
 • Krystynie Głowackiej Sport i Turystyka w Słupsku
 • Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za Catering
 • Za Patronat Medialny
 •  Kanał 6 Słupsk
 • TV Cyfrowa NOWA Słupsk
Pracownikom Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacja za obsługę i profesjonalne przygotowanie stadionu.

Józefowi Rudnickiemu i Pawłowi Rozenkowi za profesjonalne prowadzenie techniczne, bieżące informacje i przestrzeganie regulaminu mistrzostw przez drużyny Mistrzostw.

Maltańskiej Służbie Medycznej za zabezpieczenie medyczne: Karolinie Wenta i Romanowi Jońca.

Zobacz zdjęcia >>>

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef konecki


Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki