FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Pokoleniowe Mistrzostwa w Objeździe
Wysłano dnia 30-06-2021 o godz. 21:20:41
Temat Sprawy ogólne

W sobotę 26 czerwca 2021 r. przy słonecznej pogodzie na stadionie gminnym Wybrzeża Objazda, rozegrano „XXI Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Oldbojów w Piłce Nożnej” z udziałem pięciu ekip z IRON GATES Słupsk/Gałęzinowo, Oldboys Ustka, Rowokół Smołdzina Oldboje Gminy Ustka i organizatora FK Oldboje Słupsk.

Warto nadmienić, że te Mistrzostwa odbyły się po raz pierwszy na Ziemi Słupskiej i wpisały się znakomicie w obchody 45-lecie działalności Gminy Ustka, jej rozwój od pierwszego Wójta Tomasza Wszółkowskiego do Anny Jodłowskiej-Sobczuk aktualnie zarządzającą tą Małą Piękną Ojczyzną. Mistrzostwa również okazały się wielkim graniem pokoleniowym, bo na obiekt sportowy przybyli piłkarze z rodzinami, dziadkowie z wnukami, spotkania przyjaciół po wielu wielu latach a także niezawodnych kibiców i rodzinnie wspólnie spędzony czas. Należy podkreślić, że „XXI Otwarte Mistrzostwa Oldbojów w Piłce Nożnej”, odbyły się pod Honorowych Patronatem Marszała Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego i Wójta Gminy Ustka Anny Jodłowskiej - Sobczuk oraz Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotra Klechy.

Punktualnie o godzinie 12:30  organizator mistrzostw Józef Konecki powitał gości, którzy, przybyli na ceremonię otwarcia mistrzostw obecną Panią Wójt Annę Jodłowską-Sobczuk i współorganizatora, Barbarę Madejczyk wspaniałą lekkoatletkę i finalistkę  igrzysk olimpijskich w Pekinie, Piotra Klechę Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS, Wacława Laskowskiego Przewodniczącego Rady Gminy Ustka, Redaktora Sportowego Głosu Pomorza Jarosława Stencel, Zbigniewa Podolaka Dyrektora Centrum Usług Kulturalnych Gminy Ustkai ekipy piłkarskie i byłego Wójta Gminy Ustka Tomasza Wszółkowskiego, który po krótkim przedstawieniu historii dziejów Gminy Ustka dokonał uroczystego otwarcia tychże mistrzostw, co spotkało się z ogromnymi brawami dla Pana Wójta. Następnie Prezes Piotr Klecha wręczył Pani Wójt Annie Sobczuk-Jodłowskiej grawerton z Gratulacjami z okazji Jubileuszu 45- lecia działalności Gminy Ustka, prezes FK Oldboje okolicznościową koszulkę z Logo Patronatów Honorowych, którymi zostały objęte te Mistrzostwa. Dodatkowo nasi goście zostali obdarowani  przez organizatora okazjonalnymi medalami na okoliczność XXI Mistrzostw Oldbojów. Absencji wielu ekip wynikała z ostatniej kolejki rozgrywek ligowych oraz powikłań Covidowych, jest również wskazówką, że takie mistrzostwa należy organizować  po zakończonych ligach na wielu szczeblach. W ostatniej chwili wycofali się z przyczyn osobistych zawodnicy Starogardu.

Drużyny Oldbojów rywalizowały w jednej grupie  każdy wynik miał znaczenie, w ostateczności jak się później okazało strzelone bramki decydowały o poszczególnych miejscach i walce o medale. Tak jak przystało na rangę mistrzostw, rywalizacja  mecze była bardzo wyrównane i emocjonujące, pełne zapału i werwy zawodników oraz niespodziewanych rozstrzygnięć, bo na dwóch boiskach wystąpiło blisko sześćdziesięciu zawodników, rozegrano dwanaście meczy w których strzelono tylko siedemnaście bramek. Mogłoby się wydawać, ze drużyny reprezentowały styl defensywny, z gier wynikało co innego było bardzo dużo sytuacji bramkowych i strzałów oraz akcji.  Bardzo dobrze bronili bramkarze każdej drużyny ich i fenomenalne obrony i parady były ozdobą zmagań, natomiast zawodnicy w polu marnowali nawet stuprocentowe sytuacje. Taka jest piłka, która również ma swoja dramaturgię. Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę za hard sportowy.

Tym razem ze względu na mniej drużyn postawiono, że według zajętych miejsc, zostały rozegrane finały pierwsza drużyna z drugą Oldboys Ustka z Iron Gates Słupsk/Gałęzinowo i tu  zaciętym meczu pełnym spięć, strzałów  zwyciężyli Oldboysi z Ustki. Natomiast trzecia i czwarta drużyna Rowokół Smołdzino i Oldboje Gminy Ustka. Każdy mecz to emocje strzelono dwie braki i Rowokół Smołdzino został trzecią drużyną Mistrzostw.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a drużyny okazałe puchary, które wręczali: Anna Jodłowska - Sobczuk, Barbara Madejczyk, Wacław Laskowski.

Zawody profesjonalnie przeprowadzili: Tadeusz Tama, Roman Żurawski Wiesław Kaczmarek i Jerzy Szeląg.

Wiele trofeów pojedzie lub rozjechało się do różnych krajów po Europy, bo Adam Woronecki przyjechał z Berlina, Rafał Kępski przyleciał z Irlandii to zawodnicy Oldboyów Gminy Ustka, natomiast Andrzej Krajnik z Monachium.

Finaliści wystąpili w składach:


Oldboys Ustka:  w bramce  Piotr Szanter, Adam Węcławik, Jerzy Kisielewski, Jerzy Mokijewski, Krystian Jabłonowski, Dobromir Bujak,  Łukasz Poseprzyński, Adrian Barnik, Zbigniew Przełuski, Jacek Gregorczyk i Marian Jarczyński.

IRON GATES Słupsk/Gałęzinowo: Marek Perkowski w bramce, Andrzej Gierszyński, Andrzej Gajewski, Mariusz Głaszcz, Krystian Będzimierowski, Andrzej Modrzejewski i Paweł Sadowski.

Ostateczna kolejność „XXI Otwartych Mistrzostw Oldbojów”:
 1. Oldboys Ustka,
 2. IRON GATES  Słupsk/Gałęzinowo,
 3. Rowokół Smołdzino,
 4. Oldboje Gminu Ustka
 5. FK Oldboje Słupsk
Wyróżnieni:
 1. Najstarszy zawodnik Jerzy Piekutowski Sokół Smołdzino
 2. Najlepszy bramkarz mistrzostw Marek Perkowski  IRON GATES, wyróżnienie Szymon  Gołąbiowski obaj puścili tylko po jednej bramce
 3. Król strzelców Łukasz Poserzyński Oldboys Ustka
 4. Najlepszy zawodnik Dobromir Bujak Oldboys Ustka
 5. Wyróżnienie  organizatora Cezary Malinowski, Andrzej Krajnik i Janusz Szambelan FK Oldboje Słupsk, Adam Woronecki  i Rafał Kępski Oldboy Gmina Ustka.
 6. Pucharem Fair Play została uhonorowana drużyna Oldbojów Gminy Ustka.
Można rzec, że takie mistrzostwa znalazły miejsce w zakątku Ziemi Słupskiej, wynika to z przyjaznej atmosfery współorganizatorów, chęci dalszej współpracy, zaangażowania wielu bezimiennych osób w tym także także bardzo zaangażowanego Stefana Gruszczyńskiego Radnego Gminy Ustka.

Organizatorzy „XXI Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego Oldbojów w Piłce Nożnej”, składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie ufundowanie pucharów, medali oraz objęciem Patronatem Mistrzostw: Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, Pani Wójt Annie Sobczuk-Jodłowskiej i Panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu za obdarowanie uczestników i wyróżnionych zawodników gadżetami i upominkami promujących Gminę Ustka i Ziemię Słupską.

Sponsorom za ufundowanie nagród dla wyróżnionych zawodników:
 • Promocji Starostwa Słupskiego Pani: Annie Czunikin von Krasowicki i Agnieszce Kraska
 • Zbigniewowi Podolak dyrektorowi Centrum Kultury Gminy Ustka.
 • Stefanowi Gruszczyńskiemu Radnemu Gminy Ustka
 • Mowi Poland S.A. w Duninowie
 • Katarzynie i Grzegorzowi Rogalskim Właścicielom Firmy WOBEX z Malborka
 • Januszowi Cupiał&Syn Reno-Komin w Słupsku
 • Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za Catering
 • Pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce za profesjonalne przygotowanie stadionu.
Zobacz zdjęcia >>>

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef KoneckiTa strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki