FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe


OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
Takich emocji na słupskim stadionie nie było od lat
Wysłano dnia 29-08-2021 o godz. 12:58:57
Temat Sprawy ogólne

W sobotę siódmego sierpnia 2021 roku przy pięknej pogodzie i wspaniale przygotowanej murawie na stadionie 650 - lecia przy ul. Madalińskiego 4 w Słupsku, odbyły się Derby Pomorza Środkowego wpisane w kalendarz sportowy miast Słupska i Koszalina w ramach kolejnego roku funkcjonowania Samorządów Terytorialnych w Polsce.

Tym razem Stowarzyszenie FK Oldboje Słupsk zorganizowało mecz ze swoich środków przy współpracy ze Słupskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Ten doniosły mecz podkreślił znaczenie naszych Małych Ojczyzn w rozwój społeczeństw lokalnych i obywatelskich. Jak zawsze na stadionie zjawili się zasłużeni sportowcy bokser Jan Kowalewski i piłkarz Kazimierz Borkowski. Mecz był rozgrywany trzy razy po trzydzieści minut. Wielu wspaniałych zawodników wystąpiło na murawie, akcje toczyły się szybkim tempie i były bardzo przemyślane i zapałem jak za młodzieńczych lat, bo oldboje to twardziele i są zahartowani w bojach, ambicji i woli walki nigdy im nie brakowało.

Szybkie i konstruktywne akcje drużyn stwarzały sytuacje podbramkowe bo obie drużyny ciągle grały ofensywnie by gra była widowiskowa dużo pracy mieli bramkarze. Były to widowiskowe akcje, piękne strzały, parady bramkarzy i ładne bramki. W wielu przypadkach było widać tą przyjaźń boiskową trwającą kilkadziesiąt lat było to bardzo widoczne bo zawodnicy  dobrze zaprezentowały się grając radosną piłkę, przy tym szacunek dla siebie. Oldboje pokazali wielkie serce do gry oraz duże umiejętności, upór do zwycięstwa.

Słupszczanie objęli prowadzenie po pięknej zespołowej akcji
Roman Bogdzia długim dośrodkowaniem wrzucił piłkę w pole karne Koszalinian i J. Konecki po przeszło rocznej przerwie precyzyjnym lobem pokonał bramkarza przyjezdnych posyłając piłkę do siatki już w czwartej minucie meczu. Każda z drużyn mogła strzelić bramki. Koszalinianie przycisnęli i stworzyli kilka znakomitych sytuacji podbramkowych, piłka szczęśliwie dla słupszczan trafiała w poprzeczkę i słupek oraz Jarosław Goliński wybił z linii bramkowej. Po jednej z szybkiej akcji Waldemar Staszek precyzyjnym strzałem pokonał Andrzeja Pawlika doprowadzając do remisu.

W drugiej części meczu następowało wiele zmian
akcje przenosiły się pod pola karne drużyn bardzo bronili bramkarze. W trzeciej odsłonie oldboje ze Słupska przycisnęli swoich rywali i pod polem karnym sfaulowany został Roman Bogdzia. Perfekcyjnie wykonany rzut wolny   przez nowy nabytek słupskiej drużyny Sławomir Kozicki  umieścił piłkę w bramce rywali dając słupszczanom prowadzenie. Kilka zawrotnych akcji w końcówce meczu przeprowadziły obie drużyny ale to Jacek Adamski kąśliwymi dla siebie strzałami pokonał znakomicie broniącego Marka Twardowskiego ustalając wynik meczu na cztery do jednego dla słupskiego zespołu. Podsumowując można było na słupskim stadionie zobaczyć  bramki, akcje, parady bramkarzy ze stadionów świata, towarzyszył im uśmiechy i gesty przyjacielskie.

Wszyscy piłkarze jak i goście oraz kibice, zasłużyli zasłużyli na pochwałę, zaangażowanie i upamiętnienie tego Doniosłego Wydarzenia. Kapitanowie drużyn Marek Twardowski i Janusz Szambelan odebrali okazałe puchary, natomiast wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni medalami i drobnymi gadżetami. Uczestników i gości oraz wyróżnionych dekorowali Jacek Adamski i Józef Konecki.

To wydarzenie sportowe wpisało się w dzieje Słupska i tego przepięknego stadionu - powiedział Józef Konecki organizator i prezes FK Oldboje Słupsk mimo krótkiego czasu kontynuujemy  szlachetną inicjatywę, że tworzymy wydarzenia jakich jeszcze nie było, by bardzo mocno zaakcentować jak ważny jest Samorząd Terytorialny w Polsce. Ponadto zawodnicy FK Oldboje, którzy w czerwcu zdobyli wicemistrzostwo Słupska zostali uhonorowani okazałym imiennym medalami  przez prezesa Józefa Koneckiego.

Mecz sędziowali:
Roman Żurawski, Wiesław Kaczmarek i Andrzej Osak z Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej,

Drużyny wystąpiły składach:


Bałtyk Oldboje Koszalin:
Marek Twardowski w bramce, Andrzej Kozłowski, Jerzy Rutkowski, Marek Januszewski, Roman Gramosik, Dariusz Majewski, Janusz Studziński, Marek Radziwon,  Robert Rachowski, Radosław Trusz, Jan Kaniewski, Henryk Hawraniak i Sławek Waldemar.

FK Oldboje Słupsk:
Andrzej Pawlik i Marek Perkowski w bramce, Janusz Szambelan,  Maciej Ciarka, Sławomir Kozicki, Jacek Jędrych, Roman Bogdzia, Rafał Skibiński, Cezary Malinowski, Józef Rudnicki, Jacek Gregorek, Andrzej Chmielewski, Jarosław Golański, Tomasz Drewnik, Piotr Modzelewski, Tomasz Burak,  Andrzej Krajnik, Jacek Adamski,  Tomasz Sadowski i Józef Konecki.

Organizatorzy Doniosłego Meczu, składają serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji: Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za ufundowanie pucharów oraz Cateringu, Prawko C Szambelan za gadżety i panu Prezydentowi Miasta Koszalin Piotrowi Jedlińskiemu za koszulki i gadżety.
Osobne podziękowanie dla pani dyrektor Agnieszki Klimczak i pani kierownik Iwonie Sipta oraz dla pracowników Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za wspaniałe przygotowanie boiska,- murawa dywanowa, co zauważyli kibice i piłkarze.

Za Patronat Medialny:

Jarosławowi Stencel Głos Pomorza

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki