FK Oldboje SłupskFK Oldboje Słupsk
Strona głównaHistoria  |  Media o nas  |  Fotogaleria  |  Kontakt        
  Menu
 Historia
 Media o nas
 Kontakt
 Dokumenty i uchwały

  Patronat
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Słupska

Starosta Słupski

Gmina Kobylnica

  Partnerzy

Ludowe Zespoły Sportowe

Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku

OSK. PRAWKO C SZAMBELAN

Tomasz Burak Tom-Tech


  
IX Międzynarodowy Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej
Wysłano dnia 29-09-2021 o godz. 12:48:30
Temat Sprawy ogólne

By wyłonić zwycięzcę IX Międzynarodowego Turnieju Oldbojów
trzeba było rozegrać aż trzydzieści sześc meczy

Stowarzyszenie FK Oldboje Słupsk wraz z panem Leszkiem Kuliński Wójtem Gminy Kobylnica, po raz kolejny zorganizowało w dniach 24 - 25 września 2021 r. na stadionie Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy, "IX Międzynarodowy Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej pn.: WSPÓŁPRACA WSZYSTKIM SIĘ OPŁACA", pod Honorowym Patronatem wielu wspaniałych Samorządów naszej Małej Ojczyzny Mieczysława Struk Marszałka Województwa Pomorskiego, Leszka Kulińskiego Wójta Gminy Kobylnica, Pawła Lisowskiego Starosty Słupskiego, Anny Sobczuk – Jodłowskiej Wójt Gminy Ustka i Piotra Klechy Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku.


Tradycją tych turniejów już jest, że są drużyny, które zagrały po raz pierwszy i byli to: Oldboje Kolbudy, Duchowni Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Zespoły i gości oraz władze zaprzyjaźnionych gmin Jana Balogę Starostę Vit’az oraz  Ludwika Wójcika reprezentującego Zarszyn w piątek osobiście przywitał pan Leszek Kuliński gospodarz turnieju a w sobotę uroczyście otworzył tą sportową rywalizację. Warto podkreślić, że jest to dalsza kontynuacja zmagań sportowców w tej kategorii w myśl „w sporcie nie ma wieku ani granic” autorstwa społecznika, założyciela i prezesa FK Oldboje Słupsk Józefa Koneckiego. Warto podkreślić, że było to bardzo trudne i kolejne wyzwanie dla organizatorów, by w trudnym okresie pandemicznym zorganizować w takiej skali rywalizację sportową trwającej aż dwa dni. Jak czas pokazał  Oldboje to zahartowani piłkarze i w każdej trudnej i skomplikowanej sytuacji zawsze dają sobie radę, grają  piękną swoją radosną piłkę, która wielokrotnie przewyższa wiele meczów nawet ligach światowych.

Turnieje w Gminie Kobylnica już na dobre wpisały się w kalendarz sportowy, są alternatywą na zagospodarowania wolnego czasu, relaksu i spotkań pokoleniowych a przede wszystkim budowanie międzynarodowej relacji społecznościowych. Po raz kolejny Józef Konecki pokazał swój menedżerski, profesjonalny kunszt w organizacji wielkich międzynarodowych imprez sportowych, bo wielkie wrażenie na uczestnikach zrobiły ufundowane puchary i wyróżnienia oraz nagrody zespołowe i indywidualne ufundowane przez wspominanych samorządowców oraz sponsorów Wodociągi sp. z o. o. w Słupsku, MOWI Poland S.A. Duninowo, Północ Nieruchomości, Reno-Komin Cupiał&Syn, Wobex Malbork OSK Szambelan w Słupsku oraz Tom Tech Tonio Buraka, to trzeba podkreślić, że potrafi rozmawiać i przekonać, że wszyscy są zwycięzcami wspólnej organizacji i rywalizacji sportowej. Przystępując do turnieju trudno się dziwić, że każdy zespół chciał zdobyć wiele wyróżnień zespołowych i indywidualnych. Mimo wielu zgłoszeń w turnieju wystartowało dziewięć drużyn: Vit’az (Słowacja) i Oldboje Zarszyn, Team Adamski &Przyjaciele, Duchowni Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, Oldboys Ustka, IRON GATES Kobylnica, Oldboje Kolbudy, Oldboje Gminy Ustka i organizatorzy FK Oldboje Słupsk.

Turniej, który już rozpoczął się w piątek był wyjątkowy, by wywalczyć pierwsze miejsce i zdobyć okazały puchar każda ekipa musiała rozegrać aż osiem meczy, ponieważ organizator w regulaminie określił, że wszyscy się zmierzą  się z sobą mecz „każdy z każdym” co wywołało wielki aplauz wśród uczestników, wszyscy podkreślili, będzie sprawiedliwe, sportowo, emocjonalne i dostarczy wiele emocji. Wiele meczy zakończyło się wygraną jedną lub dwoma bramkami, bo dominował styl defensywny w którym pecha miała lub trochę mniej atutów drużyna gospodarzy, która aż pięć spotkań przegrała jedną bramką. Dlatego każdy mecz był emocjonujący, mający duże znaczenie na końcowy układ tabeli. Mimo, że walka toczyła się do końcowego gwizdka sędziów bo zawodnicy grali fair i sportowo, jakże przyjemnie było patrzeć jak zawodnicy dziękowali sobie za mecz, rywalizację i sportowy duch walki, widać było tą boiskową przyjaźń trwającą wiele, wiele lat. Jak przystało na rangę tego turnieju, mecze były bardzo wyrównane oraz emocjonujące, pełne dramaturgii oraz niespodziewanych rozstrzygnięć. Akcje toczyły się szybkim tempie i były bardzo przemyślane i zapałem jak za młodzieńczych lat, bo oldboje to twardziele i są zahartowani w bojach, ambicji i woli walki nigdy im nie brakowało i pokazali wielkie serce do gry oraz duże umiejętności, upór i dążenie do zwycięstwa. Szybkie i konstruktywne akcje drużyn stwarzały sytuacje podbramkowe bo wszystkie drużyny ciągle grały ofensywnie by gra była widowiskowa dużo pracy mieli bramkarze.  widowiskowe akcje, piękne strzały, parady bramkarzy i ładne bramki. W wielu przypadkach było widać tą werwę boiskową trwającą kilkadziesiąt lat było to bardzo widoczne bo zawodnicy dobrze zaprezentowały się grając radosną piłkę, przy tym również szacunek dla siebie, na technikę i zagrania zawodników patrzyło się z przyjemnością i uznaniem.

Turniej jak zawsze profesjonalnie przeprowadzili: Roman Żurawski, Leszek Urbanowicz i Wiesław Kaczmarek, którzy zostali uhonorowani statuetkami sprawiedliwy sędzia.

Organizatorzy jak zawsze statuetkami wyróżnili wybitnych zawodników: Królem Strzelców został zawodnik IRON Gates Paweł Sadowski, najlepszy bramkarzem Wojciech Giersz z Oldbojów Gminy Ustka,  wyróżniono również za piękna podstawę i obronę wielu wspaniałych strzałów i parad Marka Perkowskiego IRON Gates oraz Piotra Modzelewskiego Fk Oldboje  oraz Petera Ulicznego Vit’az Słowacji.

Najstarszym zawodnikiem przyjęto w nomenklaturze „trampkarzem został Milan Dolak z drużyny Vit’az Słowacji Najlepszym i najwszechstronniejszym zawodnikiem został Dobromir Bujak z Oldboysów Ustka, wyróżniono również Tomasz Drewnika z drużyny IRON Gates oraz Jana Szambelan z FK Oldboje. Nagrody  indywidualne ufundowało Starostwo Powiatowe w Słupsku. Pucharami Fair Play uhonorowano drużyny Vit’az ze  Słowacji i Oldbojów z Zarszyna, ponadto wyróżniano drużynę Oldbojów Kolbudy. Okolicznościowymi medalami imiennymi zostali wyróżnieni Jan Baloga, Anna Strakowa która również broniła bramki w drużynie Vit’az, Radosłąw, Krawczyk, Ewa Nowak, Magdalena Gajewska Wójt Gminy Zarszyn Ludwik Wójcik radny Gminy Zarszyn, Andrzej Wrona Sołtys wsi Długie, Krzysztof Tutak Animator sportu na Orliku w Długiem, radny sołectwa Długie, Tomasz Tutak  radny sołectwa Długie. Podczas dekoracji zwycięzcom  wyróżnienia oraz medale wręczali Jan Baloga,  Radosław Krawczyk, Anna Strakowa, Ludwik Wójcik i Józef Konecki. Wszyscy, trzeba by było wymieniać wiele nazwisk, którzy wystąpili na murawie stadionu Centrum Usług Wspólnych  w Kobylnicy zasłużyli na wielkie słowa uznania i szacunku za sportową postawę...

Ostatecznie zwycięzca IX Międzynarodowego Turnieju  Oldbojów W Piłce Nożnej została drużyna IRON GATES Kobylnica, która wystąpiła w składzie:
Marek Perkowski w bramce, Paweł Sadowski, Łukasz Sadowski, Tomasz Drewnik, Krzysztof Knapik, Andrzej Gierszyński, Miłosz Kania i Dariusz Kamiński

Ostateczna kolejność turnieju:
 1. Iron Gates Kobylnica
 2. Oldboys Ustka
 3. Oldboje Zarszyn
 4. Duchowni Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej
 5. Gmina Ustka
 6. Oldboje Kolbudy
 7. FK, Oldboje Słupsk
 8. Team Adamski&Przyjaciele
 9. Oldboje Vit’az .
Zespół FK Oldboje wystąpił w składzie:
Piotr Modzelewski w bramce, Janusz Szambelan, Sławomir Kozicki, Radosław Kozicki, Martial Gauthier, Tono Burak, Rafał Skibiński, Ciarka Maciej, Sławomir Nejman Andzrej Chmielewski i Józef Konecki.

Organizatorzy IX Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów, składają serdeczne szczególne podziękowanie za wielkie wsparcie i pomoc ufundowanie pucharów, medali, upominków oraz objęciem Patronatem: Panu Leszkowi Kulińskiemu Wójtowi Gminy Kobylnica, a także Panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk, Pani Annie Sobczuk – Jodłowskiej Wójt Gminy Ustka, Panu Staroście Słupskiemu Pawłowi Lisowskiemu i Prezesowi Pomorskiego Stowarzyszenia LZS Piotrowi Klecha.
Ponadto Pani Dyrektor Elżbiecie Gryko i pani Ewie Nowak z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy oraz Promocji Starostwa Słupskiego paniom: Annie Czunikin von Krasowicki i Agnieszce Kraska.

Ukochanym Sponsorom:

 • MOWI Poland S.A. w Duninowie
 • Katarzynie Szambelan - z Ośrodka Szkolenia Kierowców PRAWKO C ze Słupska
 • Andrzejowi Wójtowiczowi Prezesowi Wodociągi Sp. z o. o. w Słupsku
 • Katarzynie i Grzegorzowi Rogalskim  Firmie Wobex Malbork
 • Januszowi Cupiał & Syn - z Firmy Reno - Komin słynnym Słupskim Kominiarzom ze Słupska, którzy promowali akcję profilaktyczną by zapobiec zaczadzeniom, pożarom w domach i lokalach zarówno użytkowych jak i mieszkalnych pn. „ZAPROŚ KOMINIARZA”  w związku z rozpoczęciem się sezonu grzewczego. Ponadto przygotowali łakocie słynne kominiarskie krówki, dla milusińskich i lubiących słodkości
 • Państwu Katarzynie i Markowi Perkowskim z Kobylnicy
 • Krystynie Głowackiej  Sport i Turystyka  w  Słupsku
 • Firmie Gastronomicznej Jacek Adamski za Catering
 • Tomaszowi Drewnik
 • Tom Tech Tonio Buraka w Słupsku
Za Patronat Medialny:
 • Telewizja Kablowa Słupsk Kanał 6
Ponadto.
 • Jarosławowi Stencel za artykuły w Głosie Pomorza
 • Maciejowi Stojeckiemu z Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy za wszelką pomoc przygotowanie obiektu do rywalizacji sportowej
 • oraz wszystkim których pominąłem.
W sobotę nasi goście byli na wycieczce w Ustce, nad naszym pięknym Morzem Bałtyckim, którym byli zauroczeni, zabrali z sobą wiele wrażeń, przyjemności osobistych i dobroci, co zaowocuje w dalszej Naszej współpracy.

Zobacz zdjęcia >>>

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki